Результати з 1 по 10 із 10

Тема: Інструменти Ганна

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,724
    Подякував
    1,681
    1,371 Подяк в 774 Дописах

Інструменти Ганна

Інструменти Ганна

Вільям Ганн (англ. William Delbert Gann) народився 6 червня 1878 року в Лакіні, штат Техас. Ганн був людиною неоднозначною, з одного боку він розробив велику кількість математичних методів аналізу ринку, з іншого - був людиною релігійною і за легендами використовував знання Астрології в своїй фінансовій діяльності. Стратегії Ганна досить складні і заплутані, щоб розібратися в них, треба добряче посидіти над його працями. Тому тут ми не намагатимемося в них розібратися, але лише розглянемо деякі графічні інструменти Ганна, що вбудовані в клієнтський термінал MetaTrader4. Для їх використання необхідно скористатись меню "Вставка" -> "Ганн" і вибрати один з трьох інструментів:

1) Лінія Ганна
    2) Віяло Ганна
    3) Сітка Ганна

Як і всі інші, інструменти Ганна також можна винести на панель інструментів, використовуючи налаштування через контекстне меню панелі.

Лінія Ганна являє собою лінію, проведену під кутом 45°. Цю лінію також називають "один до одного" (1x1), що означає одиничну зміну ціни до одиниці часу. Звісно, що це не буде справжній кут 45°, оскільки справжній нахил лінії буде дуже сильно залежати від масштабів графіку за осями часу та ціни. Цікаво, але мені на всіх просторах Інтернету так і не вдалося знайти жодного джерела, яке б пояснювало, що саме береться за одиницю зміни ціни, а що за одиницю часу. Можу лише висловити своє припущення, що час - це один бар, а ціна - один пункт, але з появою п’ятизначних котирувань лінія Ганна стала виглядати більш полого. Напевно, в таких терміналах необхідно брати не 1x1, а 1x10. Також зауважу, що на різних таймфреймах це також будуть зовсім різні лінії.

Згідно концепції Ганна, лінія під кутом 45° є довгостроковим трендом. Доки ціна знаходиться понад висхідною лінією, ринок притримується бичачого напрямку. Якщо ціна знаходиться під спадаючою лінією, ринок характеризується як ведмежий. Перетин ліній Ганна сигналізує про злам основної тенденції. Коли ціна під час висхідної тенденції опускається до лінії Ганна, час та ціна врівноважуються, подальше зниження ціни свідчить про порушення цієї рівноваги і можливу зміну тенденції.

Віяло Ганна являє собою сукупність декількох ліній Ганна з різними співвідношеннями: 1х882,5°; 1х475°; 1х371,25°; 1х263,75°; 1х145°; 2х126,25°; 3х118,75°; 4х115°; 8х17,5°. Лінію тренда 1x1 Ганн вважав найважливішою, він гадав, що ця лінія є потужною лінією підтримки при висхідній тенденції (і спротиву при спадаючій), а прорив цієї лінії є важливим сигналом до розвороту.

Ганн помітив, що кожен з вище згаданих променів може слугувати підтримкою або спротивом в залежності від напрямку цінової тенденції. За переконанням Гана, коли ціна пробиває одну лінію підтримки, то вона повинна консолідуватися біля наступної лінії.

Сітка Ганна являє собою кілька паралельних ліній Ганна під кутами 45° та -45°, віддалених одна від одної на величину деякого кроку, що визначає розміри клітини. Зазвичай, розмір кроку визначають за першим сильним рухом ціни після зміни тенденції, робиться це так, щоб наступна лінія тренду обмежувала цей рух (зверху для висхідної тенденції). Таким чином ці лінії утворюють декілька своєрідних каналів. Кожен пробій наступної лінії свідчить про перехід ціни на інший рівень. Можна помітити, що ціна дуже часто рухається в рамках цих каналів.

Тут ми познайомилися з самими загальними принципами використання інструментів Ганна. Для більш повного розуміння всієї "алхімії" цих інструментів, напевно, що потрібно глибоко вивчати праці самого Ганна. Так чи інакше ця людина стала легендою трейдингу і своєрідним фінансовим генієм, який зробив великий вклад в справу фінансових спекуляцій і до самої смерті (в 1955 році) був досить забезпеченою людиною, і не останню роль в цьому відігравала його практична торгівля на фінансових ринках.

А ви використовуєте стратегію Ганна чи принаймні згадані вище інструменти?

====================
    Автор статті: bvn
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Востаннє редагувалось bvn; 10-02-2015 в 14:44.
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Зараз я торгую тут: FXOpen Мій ПАММ-рахунок чекає на Ваші інвестиції: DTWT
    Цитувати Цитувати

2. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

bgt (02-01-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Досить рідкий метод для прогнозування в трейдерів. Мабуть із-за того що метод доволі складний для звичайного його розуміння. Сам наприклад ніколи ним не користувався, хоча зустрічались трейдери, які за навчання по ньому платили досить великі гроші. Пишуть, що працює добре.
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Лінія Ганна являє собою лінію, проведену під кутом 45°. Цю лінію також називають "один до одного" (1x1), що означає одиничну зміну ціни до одиниці часу.

От саме це зовсім незрузуміло, тому що змінюючи масштаб повинен змінюватись кут. Для якого масштабу це потрібно?
    Щось мені від цього методу нудно від форекса становиться.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,724
    Подякував
    1,681
    Автор Теми

Quote Написав bgt Перегляд Допису
    Лінія Ганна являє собою лінію, проведену під кутом 45°. Цю лінію також називають "один до одного" (1x1), що означає одиничну зміну ціни до одиниці часу.

От саме це зовсім незрузуміло, тому що змінюючи масштаб повинен змінюватись кут. Для якого масштабу це потрібно?
    Щось мені від цього методу нудно від форекса становиться.
    Процитую сам себе у якості відповіді:

Quote Написав bvn Перегляд Допису
    Звісно, що це не буде справжній кут 45°, оскільки справжній нахил лінії буде дуже сильно залежати від масштабів графіку за осями часу та ціни. Цікаво, але мені на всіх просторах Інтернету так і не вдалося знайти жодного джерела, яке б пояснювало, що саме береться за одиницю зміни ціни, а що за одиницю часу. Можу лише висловити своє припущення, що час - це один бар, а ціна - один пункт, але з появою п’ятизначних котирувань лінія Ганна стала виглядати більш полого. Напевно, в таких терміналах необхідно брати не 1x1, а 1x10. Також зауважу, що на різних таймфреймах це також будуть зовсім різні лінії.
    Цитувати Цитувати

Зацікавлений Аватар nshevche
    Створено
    лютий 2017
    Місце
    Україна
    Дописи
    43
    Подякував
    11
    85 Подяк в 34 Дописах
    Певний час я досить серйозно займався розробками Ганна, навіть купував курси, і скажу, що інструменти Ганна у терміналі МТ4 будують лінії неправильно. Їх потрібно налаштовувати "вручну". Наприклад, правильне Віяло Ганна я робив через Віяло Фібоначчі. Взагалі це досить обширна тема і обговорювати її можно не один місяць, дуже багато інформації та нюансів. До того ж дуже часто кожен трейдер трактує оригінал по своєму, тому досить складно торгувати по системі Ганна. До того ж система повинна використовуватися комплексно, тобто "свінги", кути, еліпси та час (астрологія) - все разом. Якщо використовувати лише один із інструментів, то результату не будет. А використовуваті усі інструменти комплексно досить складно, мені так і не вдалося "скласти пазл" в єдину систему.
    Але наприклад, одні свінги мені до цих пір допомагають виявляти тенденцію.
    Лише у безперервному розвитку здобуваєш майстерність
    Цитувати Цитувати

7. Наступні 2 користувачів подякували nshevche за цей корисний допис:

bvn (10-07-2017),WilsonPayne (10-07-2017)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,724
    Подякував
    1,681
    Автор Теми

Quote Написав nshevche Перегляд Допису
    Взагалі це досить обширна тема і обговорювати її можно не один місяць, дуже багато інформації та нюансів.
    Так ми тут наче нікуди й не поспішаємо...
    Особисто я готовий слухати місяцями, якщо цікава інформація... На жаль, сам я навряд чи підтримаю розмову в цій царині, адже з інструментами Ганна ознайомився досить поверхнево...
    Цитувати Цитувати

Створено
    лютий 2017
    Місце
    Україна
    Дописи
    43
    Подякував
    11
    85 Подяк в 34 Дописах
    Інформація про свінги є у відкритому доступі. Вони допомагають визначити структуру руху ціни.
    Як будувати свінги, відео:
    Цитувати Цитувати

10. Наступні 2 користувачів подякували nshevche за цей корисний допис:

bvn (11-07-2017),Vergius (11-07-2017)

Створено
    лютий 2017
    Місце
    Україна
    Дописи
    43
    Подякував
    11
    85 Подяк в 34 Дописах

Як будувати правильне "Віяло Ганна".

Одним із геометричних інструментів Ганна була лінія, яка будується під кутом 45º. Ця лінія називається балансовий кут 1 до 1 (1х1). Тобто коли одному інтервалу ціни відповідає 1 інтервал часу. На основі цієї лінії будуються всі інші кути, які пропорційні основній лінії і використовуються для розподілу ціни та часу.

Окрім балансового кута 1х1 Ганн виділяв ще 8 кутів.

1×1 – 45º (1 інтервал по ціні і 1 інтервал по часу)
    1×2 – 26,75º (1 інтервал по ціні і 2 інтервали по часу)
    1×3 – 18,75º (1 інтервал по ціні і 3 інтервали по часу)
    1×4 – 15º (1 інтервал по ціні і 4 інтервали по часу)
    1×8 – 7,5º (1 інтервал по ціні і 8 інтервалів по часу)
    2×1 – 63,75º (2 інтервали по ціні і 1 інтервал по часу)
    3×1 – 71,25º (3 інтервали по ціні і 1 інтервал по часу)
    4×1 – 75º (4 інтервали по ціні і 1 інтервал по часу)
    8×1 – 85,5º (8 інтервалів по ціні і 1 інтервал по часу)

Якщо ви виберете вбудований інструмент "Віяло Ганна" в терміналі МТ4, він буде будувати кути не зовсім вірно. Справа в тому, що цей інструмент є абсолютним по відношенню до масштабу, тому при зміні масштабу або прокрутці графіку кути можуть з'їжджати, це недопустимо. Також самі лінії будуються не зовсім вірно. Щоб цього не відбувалося потрібно використовувати відносний інструмент щодо масштабування. Тоді побудова буде найбільше відповідати розробкам Ганна. Для цього найкраще підходить "Віяло Фібоначчі", але з правильними налаштуваннями. Що це за налаштування я розкажу наступного разу.
    Цитувати Цитувати

12. Наступні 3 користувачів подякували nshevche за цей корисний допис:

bvn (27-07-2017),Vergius (27-07-2017),WilsonPayne (27-07-2017)

Створено
    лютий 2017
    Місце
    Україна
    Дописи
    43
    Подякував
    11
    85 Подяк в 34 Дописах

Правильне віяло Ганна

Сьогодні я розкажу, як налаштувати "Віяло Фібоначчі", щоб отримати правильне віяло Ганна.

Як розрахувати значення?

Для того, щоб перевести необхідні кути під налаштування Віяло Фібоначчі, потрібно від тангенса кута 45º (дорівнює одиниці) відняти тангенс необхідного кута для кутів з нахилом вниз та додати тангенс необхідного кута для кутів за нахилом вверх, тобто формула наступна:

Кути направлені вниз:
    Kdown = tan(1х1) - tan(angle).

Кути направлені вверх:
    Kup = tan(1х1) + tan(angle).

Минулого разу я забув вказати допоміжні кути (3х2 та 2х3). Сьогодні я вкажу усі кути з точними значеннями. Отримаємо наступні коефіцієнти:

Кути вниз:
    • 8х1 – 82.5° (точне значення 82.87°) → tan(45°) – tan(82.87°) = -7
    • 4х1 – 75° (75.96°) = -3
    • 3х1 – 71.25° (71.57°) = -2
    • 2х1 – 63.75° (63.43°) = -1
    • 3х2 – 54 3/8° (56.31°) = -0,5
    • 1х1 – 45° = 0
    • 2х3 – 35 5/8° (33.69°) = 0,33
    • 1х2 – 26.25° (26.57°) = 0,5
    • 1х3 – 18.75° (18.43°) = 0,66
    • 1х4 – 15° (14.04°) = 0,75
    • 1х8 – 7.5° (7.13°) = 0,875

Кути вверх:
    • 8х1 – 82.5° (точне значення 82.87°) → tan(45°) + tan(82.87°) = 9
    • 4х1 – 75° (75.96°) = 5
    • 3х1 – 71.25° (71.57°) = 4
    • 2х1 – 63.75° (63.43°) = 3
    • 3х2 – 54 3/8° (56.31°) = 2,5
    • 1х1 – 45° = 2
    • 2х3 – 35 5/8° (33.69°) = 1,66
    • 1х2 – 26.25° (26.57°) = 1,5
    • 1х3 – 18.75° (18.43°) = 1,33
    • 1х4 – 15° (14.04°) = 1,25
    • 1х8 – 7.5° (7.13°) = 1,125

Далі в МТ4 вибираємо "Віяло Фібоначчі", видаляємо всі значення, та вписуємо отримані коефіцієнти в поле «Уровень». Усі значення вводити не потрібно, прописуєте або для кутів вверх, або для кутів вниз (11 значень).

В результаті ви отримаєте правильне Віяло Ганна через інструмент терміналу "Віяло Фібоначчі". Отримане віяло можно крутити як завгодно, воно буде відносним інструментом до масштабу і не буде з'їжджати.

Наступного разу я розкажу, як будувати кути Ганна через просту лінію. Це необхідно для того, щоб зручно переміщати один із кутів без переміщення всього віяла. Ну а далі розмова піде, як же їх використовувати та аналізувати графік.
    Цитувати Цитувати

14. Наступні 4 користувачів подякували nshevche за цей корисний допис:

BorRud (17-08-2017),bvn (31-07-2017),Vergius (31-07-2017),WilsonPayne (31-07-2017)

Створено
    лютий 2017
    Місце
    Україна
    Дописи
    43
    Подякував
    11
    85 Подяк в 34 Дописах

Як будувати кути Ганна через просту лінію

Для того, щоб побудувати балансовий кут Ганна через просту лінію, потрібно повернутися до терміну балансового кута (1х1) - це кут, коли одному інтервалу ціни відповідає один інтервал часу.
    В МТ4 вибираємо просту трендову лінію і виставляємо 1 інтервал часу (наприклад для H1 один інтервал часу складає 1 година, тому лінія повинна починатися в 9:00, а закінчуватись в 10:00, чи 11:00-12:00 і т.д.; для м15 один інтервал часу буде складати 15 хв, наприкла 11:30-11:45). В будь-якому випадку в МТ4 ви повинні побачити одиничку зліва на вимірювальній лінійці:

Далі натискаємо ПКМ (праву кнопку миші) та вибираємо параметри трендової лінії (в прикладі таймфрейм H1, коли один інтервал часу дорівнює 1 годині).
    В полі значення ми повинні виставити 2 значення ціни - одне значення на початок інтервалу, а друге - на кінець інтервалу. Різниця між цими інтервалами і буде наш балансовий кут.

Як дізнатися, які значення вписувати? Потрібно статистично визначити балансовий кут для кожного інструменту і кожного таймфрейму. Наприклад, для H1 пари EURUSD балансовий кут становить 20 (на 5-знаку) або 2 (на 4-знаку).
    Саме тому ми і поставили такі значення початку та кінця інтервалу, щоб різниця між ними була 20 (або 2).

Далі обов'язково зажимаємо на клавіатурі Сtrl та збільшуємо пропорційно нашу лінію.
    Таким чином ми отримаємо балансовий кут 1х1 через просту трендову лінію.

Якщо ми визначимо балансовий кут, то всі інші кути вже побудувати не проблема. Наприклад, якщо наш балансовий кут 1х1 = 20 (2) на H1 для EURUSD, то кут 2х1 = 40 (4), 4х1 = 80 (8), 1х2 = 10 (1), 1х4 = 5 (0,5) і т.д. Таким чином ми отримаємо Віяло Ганна для даного таймфрейму інструмента у вигляді трендових відрізків. Цей спосіб є часозатратним, але ви будуєте кути лише 1 раз, всі інші рази ви лінії копіюєте. До того ж, для аналізу цей спосіб підійде найкраще, ви зможете не "таскати" за собою все віяло, а тільки необхідні кути.

P.S. Якщо вищевказаний спосіб вам занадто складний, можно зробити простіше через інструмент "лінія Ганна".
    Натискаємо ПКМ та вибираємо параметри і в полі "Масштаб" вписуємо наше значення кута.

В результаті інструмент буде будувати тіж самі кути швидше, але у вигляді проміня, а не відрізка. Лінію Ганна виставляти на відстань одного інтервалу як ми робили вище не обов'язково, головне - значення масштабу.
    Тіж самі кути, побудовані через інструмент "лінія Ганна":

Вибачаюсь, якщо пояснив не дуже чітко, як зміг.
    Наступного разу я розкажу, як статистично визначати балансовий кут 1х1 для будь-якого інструменту і будь якого таймфрейму.
    Цитувати Цитувати

16. Наступні 4 користувачів подякували nshevche за цей корисний допис:

BorRud (17-08-2017),bvn (13-08-2017),Vergius (14-08-2017),WilsonPayne (13-08-2017)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •