Переглянути Результати: Чим для вас є форекс?

Проголосувало
4. You may not vote on this poll
  • Спекуляція

0 0%
  • Інвестиція

3 75.00%
  • Не знаю, щось інше

1 25.00%
Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 12

Тема: Трейдинг: спекуляція чи інвестиція?

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,710
    Подякував
    1,672
    1,365 Подяк в 770 Дописах

Трейдинг: спекуляція чи інвестиція?

Більшість людей з самого початку знайомства з форекс впевнені, що це щось таке, коли можна покласти сто доларів і за кілька днів чи тижнів отримати десять тисяч або взагалі мільйон, ну принаймні подвоїти початкову суму за тиждень просто необхідно, а інакше навіщо ж взагалі потрібен той форекс?

Звісно, що ринок "ставить" таких людей "на місце". Ті, хто залишаються, вже розуміють, що форекс це не є така велика лотерея, де можна купити один квиток і відразу виграти статок, а лише місце, де потрібно постійно і наполегливо працювати мізками, щоб виймати хоч якісь більш-менш привабливі прибутки. Але все одно більшість з них вважають, що форекс вартий зусиль лише тоді, коли приносить від 20 до 50% на місяць. Такі результати досить правдоподібні, хоча й досягаються шляхом високих ризиків. Основний принцип таких заробітків - це спекуляція, тобто постійна "ловля" сильних рухів ціни з намаганнями купити дешевше і продати дорожче (або навпаки, спочатку продати, потім купити - на форексі це можливо, як ви вже, напевно, знаєте) за досить короткий проміжок часу. Головний упор робиться на різницю в ціні, тому трейдери "чіпляються" за її швидкі зміни, які відбуваються тут і зараз. Декому це навіть вдається і, можливо, до такого стилю роботи є сенс прагнути, хоча справа це ризикована.

Більш того, відразу хочу трохи реабілітувати поняття "спекулянт". З радянських часів за цим поняттям закріпилося розуміння якогось злочинця, а зараз дехто маніпулює думкою суспільства, коли звинувачує спекулянтів у проблемах з курсами національної валюти. Давайте трохи розберемось. Як діють валютні спекулянти? Коли ціна падає (досить низько), вони купують, чим сприяють її росту. І навпаки, коли вона злітає, вони продають, чим сприяють її зниженню. Таким чином спекулянти скоріше навпаки виступають певним стабілізуючим фактором, а ніж розхитуючим ситуацію. Розхитувати ситуацію, в тому числі і задля успішних спекуляцій на ринку, можуть лише ті, хто мають для цього певні ричаги, наприклад, сіють паніку через ЗМІ. Але такими важелями володіють далеко не всі спекулянти, то за що ж їх гребти під одну гребінку?

Залишимо це питання риторичним і повернемось до нашої теми. Подібному спекулятивно-орієнтованому трейдингу є альтернатива - інвестиції. Звісно, що ця межа досить умовна, гарний інвестор теж не цурається скористатися різницею в ціні і навіть ця різниця також може складати основну долю прибутку, але головний упор робиться не на це. Інвестор не ганяється за швидким високим результатом. Його ціль не швидко заробити шалені відсотки, а накопичити і зберегти від інфляції свої статки або вільні кошти, можливо і примножити, але його влаштують і 3-5% на місяць.

Один з варіантів такого трейдингу, коли використовуються валютні пари з високими додатними свопами, які в даному випадку можна розглядати, як дивіденти від акцій, а самі відкриті угоди по цим парам, як придбання цих акцій. Звісно, гарний інвестор завжди намагається купувати дешеві активи з перспективою росту, тобто треба чекати моменти, коли вибрані пари виконують досить глибокий відкат в сторону від’ємних свопів (для AUDUSD, наприклад, це вниз) і тоді починати купувати невеликим лотом. Я не буду розкривати всіх деталей цього процесу, як це роблю особисто я, кожен може їх сам підлаштувати під себе на свій смак та розсуд. Головне тут - сам принцип.

Звісно, що такий спосіб торгівлі не дасть вам можливості швидко збагатитися, але він зазвичай не потребує багато часу і дозволяє робити всі дії без відриву від основного місця роботи. При цьому, є сенс займатися інвестиціями лише тоді, коли ви можете з кожного місяця виділяти з зарплати досить безболісно хоча б по 30-50 доларів. Подібні накопичення можуть стати гарним додатком до пенсії в майбутньому. Головне не помилитися з вибором брокера, а краще розкладати кошти в декілька компаній, щоб знизити ризики втрати від нечесних шахрайських компаній або форс-мажорів.

А чим для вас є форекс інвестицією чи спекуляцією?

====================
    Автор статті: bvn
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Востаннє редагувалось bvn; 22-01-2015 в 14:27.
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Зараз я торгую тут: FXOpen Мій ПАММ-рахунок чекає на Ваші інвестиції: DTWT
    Цитувати Цитувати

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    90 Подяк в 54 Дописах
    Quote Написав bvn Перегляд Допису
    А чим для вас є форекс інвестицією чи спекуляцією?
    Як на мою думку, то це питання - суто психологічне. Звичайно, психологія грає неабияку роль в успіхах (і невдачах) трейдера. Але якщо говорити про успішність торгової стратегії, то, як мені здається, варто поєднувати "інвестиційний" та "спекулятивний" підходи. Адже на ринку є як довгострокові, так і локальні тенденції. І розумно було б не втрачати можливостей заробляти на жодній з них.
    Цитувати Цитувати

3. Наступні користувачі подякували Infospacer за цей корисний допис:

bvn (11-09-2014)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,710
    Подякував
    1,672
    Автор Теми

Quote Написав Infospacer Перегляд Допису
    Адже на ринку є як довгострокові, так і локальні тенденції. І розумно було б не втрачати можливостей заробляти на жодній з них.
    Якщо вдається, то так. Я навіть написав, що можливо варто прагнути до більш спекулятивного стилю торгівлі. Але в мене це не завжди вдається, тому я й зупинився на такому, більш спокійному режимі. Доки мав інше джерело доходів, то було непогано, потроху відкладати на форекс. Тепер в мене трохи змінилися обставини, зараз, навпаки "проїдаю" свої збереження. Дуже сподіваюся, що вдасться розкрутити форум, бо з самого форексу мені не світить прогодувати сім’ю...
    Цитувати Цитувати

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    90 Подяк в 54 Дописах
    Quote Написав bvn Перегляд Допису
    Якщо вдається, то так. Я навіть написав, що можливо варто прагнути до більш спекулятивного стилю торгівлі. Але в мене це не завжди вдається, тому я й зупинився на такому, більш спокійному режимі.
    Не вдається, як я розумію, саме з психологічних причин? Адже спекулятивну складову торгівлі ніщо не заважає використовувати тільки тоді, коли є час та натхнення.

Як писав один видатний трейдер (на жаль, не пам'ятаю прізвища): «Гепард - самое быстрое животное в мире, он может догнать любое обитающее в саванне существо, но, тем не менее, предпочитает охотиться на молодых, слабых или больных особей.
    Обнаружив жертву, гепард атакует ее с молниеносной быстротой. Лишь в этом случае успех охоты гарантирован. Точно так же должен вести себя и профессиональный трейдер».

Тобто, маючи відкриті "стратегічні" довготермінові позиції, варто (виходячи з ММ) залишати можливість відкриття коротких "спекулятивних" ордерів, у випадку, коли на ринку створюється приваблива ситуація. І це не значить, що треба годинами сидіти перед монітором, вичікуючи слушного моменту. Просто варто бути в курсі основних подій, що відбуваються в світовій економіці і фінансах та інколи у вільну хвилину заглядати в термінал: "А чи не з'явилась (чи очікується) "легка здобич"?
    Цитувати Цитувати

6. Наступні користувачі подякували Infospacer за цей корисний допис:

Vergius (17-10-2014)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,710
    Подякував
    1,672
    Автор Теми

Quote Написав Infospacer Перегляд Допису
    Не вдається, як я розумію, саме з психологічних причин?
    Швидше із-за відсутності короткострокових торгівельних стратегій, які б давали гарний результат.
    Цитувати Цитувати

Цитувати Цитувати

Зацікавлений Аватар speculant
    Створено
    жовтень 2014
    Місце
    Львівска обл. м.Соснівка
    Дописи
    12
    Подякував
    1
    5 Подяк в 3 Дописах
    Думаю що для тих хто тільки інвестує - це однозначно інвестиції, а хто сам торгує - то спекуляція.
    Працюйте і розбагатієте.
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар Vergius
    Створено
    вересень 2014
    Місце
    Житомир
    Дописи
    510
    Подякував
    618
    308 Подяк в 230 Дописах
    Quote Написав speculant Перегляд Допису
    Думаю що для тих хто тільки інвестує - це однозначно інвестиції, а хто сам торгує - то спекуляція.
    Тобто виходить, що інвестори інвестують у спекуляції, так? Тоді чим інвестори відрізняються від спекулянтів? А раз нічим, то й вони самі - спекулянти.

А коли ми намагаємося, наприклад, на базарі купити щось подешевше, обходячи всі прилавки? Ми тоді спекулянти? А коли якась фірма, маючи пропозиції від декількох оптовиків обирає, звичайно, найдешевший варіант, а потім перепродає цей товар у своїх крамницях? Як тоді: це спекуляція чи бізнес?
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,710
    Подякував
    1,672
    Автор Теми

Quote Написав speculant Перегляд Допису
    Коли я писав цей опус, то мав на увазі не інвестиції в ПАММ, а два різні стилі трейдингу, можна ще назвати так: пасивний і агресивний.
    Цитувати Цитувати

Зацікавлений Аватар speculant
    Створено
    жовтень 2014
    Місце
    Львівска обл. м.Соснівка
    Дописи
    12
    Подякував
    1
    5 Подяк в 3 Дописах
    Ну значить коли не умієш торгувати, тоді краще пассивно і то з хорошою диверсифікацією. А потім уже з часом переходити на агресивний.
    Працюйте і розбагатієте.
    Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •