Більшість людей з самого початку знайомства з форекс впевнені, що це щось таке, коли можна покласти сто доларів і за кілька днів чи тижнів отримати десять тисяч або взагалі мільйон, ну принаймні подвоїти початкову суму за тиждень просто необхідно, а інакше навіщо ж взагалі потрібен той форекс?
Звісно, що ринок "ставить" таких людей "на місце". Ті, хто залишаються, вже розуміють, що форекс це не є така велика лотерея, де можна купити один квиток і відразу виграти статок, а лише місце, де потрібно постійно і наполегливо працювати мізками, щоб виймати хоч якісь більш-менш привабливі прибутки. Але все одно більшість з них вважають, що форекс вартий зусиль лише тоді, коли приносить від 20 до 50% на місяць. Такі результати досить правдоподібні, хоча й досягаються шляхом високих ризиків. Основний принцип таких заробітків - це спекуляція, тобто постійна "ловля" сильних рухів ціни з намаганнями купити дешевше і продати дорожче (або навпаки, спочатку продати, потім купити - на форексі це можливо, як ви вже, напевно, знаєте) за досить короткий проміжок часу. Головний упор робиться на різницю в ціні, тому трейдери "чіпляються" за її швидкі зміни, які відбуваються тут і зараз. Декому це навіть вдається і, можливо, до такого стилю роботи є сенс прагнути, хоча справа це ризикована.
Більш того, відразу хочу трохи реабілітувати поняття "спекулянт". З радянських часів за цим поняттям закріпилося розуміння якогось злочинця, а зараз дехто маніпулює думкою суспільства, коли звинувачує спекулянтів у проблемах з курсами національної валюти. Давайте трохи розберемось. Як діють валютні спекулянти? Коли ціна падає (досить низько), вони купують, чим сприяють її росту. І навпаки, коли вона злітає, вони продають, чим сприяють її зниженню. Таким чином спекулянти скоріше навпаки виступають певним стабілізуючим фактором, а ніж розхитуючим ситуацію. Розхитувати ситуацію, в тому числі і задля успішних спекуляцій на ринку, можуть лише ті, хто мають для цього певні ричаги, наприклад, сіють паніку через ЗМІ. Але такими важелями володіють далеко не всі спекулянти, то за що ж їх гребти під одну гребінку?
Залишимо це питання риторичним і повернемось до нашої теми. Подібному спекулятивно-орієнтованому трейдингу є альтернатива - інвестиції. Звісно, що ця межа досить умовна, гарний інвестор теж не цурається скористатися різницею в ціні і навіть ця різниця також може складати основну долю прибутку, але головний упор робиться не на це. Інвестор не ганяється за швидким високим результатом. Його ціль не швидко заробити шалені відсотки, а накопичити і зберегти від інфляції свої статки або вільні кошти, можливо і примножити, але його влаштують і 3-5% на місяць.
Один з варіантів такого трейдингу, коли використовуються валютні пари з високими додатними свопами, які в даному випадку можна розглядати, як дивіденти від акцій, а самі відкриті угоди по цим парам, як придбання цих акцій. Звісно, гарний інвестор завжди намагається купувати дешеві активи з перспективою росту, тобто треба чекати моменти, коли вибрані пари виконують досить глибокий відкат в сторону від’ємних свопів (для AUDUSD, наприклад, це вниз) і тоді починати купувати невеликим лотом. Я не буду розкривати всіх деталей цього процесу, як це роблю особисто я, кожен може їх сам підлаштувати під себе на свій смак та розсуд. Головне тут - сам принцип.
Звісно, що такий спосіб торгівлі не дасть вам можливості швидко збагатитися, але він зазвичай не потребує багато часу і дозволяє робити всі дії без відриву від основного місця роботи. При цьому, є сенс займатися інвестиціями лише тоді, коли ви можете з кожного місяця виділяти з зарплати досить безболісно хоча б по 30-50 доларів. Подібні накопичення можуть стати гарним додатком до пенсії в майбутньому. Головне не помилитися з вибором брокера, а краще розкладати кошти в декілька компаній, щоб знизити ризики втрати від нечесних шахрайських компаній або форс-мажорів.
А чим для вас є форекс інвестицією чи спекуляцією?
====================
Автор статті: bvn
Всі права на статтю належать forexforum.com.ua