Сторінка 1 з 3 123 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 22

Тема: Перша українська криптовалюта Karbowanec ( KRB)

 1. #1
  Професіонал Аватар Атол
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  місто на Дніпрі)
  Дописи
  1,136
  Подякував
  320
  277 Подяк в 187 Дописах

  Круто Перша українська криптовалюта Karbowanec ( KRB)

  Карбованець Karbowanec - українська криптовалюта.

  Комусь-то довелося заповнити прогалину. Останнім часом з'явилося досить багато національних криптовалюта, а ось української не було, так що ідея відродити карбованець - грошову одиницю України в різні періоди її історії в електронній децентралізованій формі здається цікавою. Приєднуйтесь! Karbowanec


  Специфікація


  Ticker: KRB
  Символ: Ҝ - кирилична буква, утворена від До з вертикальною лінією.
  0% Pre-mine
  Алгоритм: POW, CryptoNight
  Максимальна кількість грошової маси: 10000000 KRB
  Нагорода за блок початкова нагорода ~ 38 KRB, Невелике зменшення кожного блоку
  Час блоку 4 хвилини
  Складність: змінюється на кожному блоці
  Кількість знаків після коми: 12
  Комісія: 0,0001 KRB
  P2P Порт: 32347
  Rpc Порт: 32348

  Завантажити:

  Windows 64-bit
  Windows 32-bit
  Linux 64-bit
  MacOS 64-bit


  Що нового:

  Вибір мови мнемонічною фрази
  Виправлення парсинга суми в URI
  Резервна копія гаманця перезаписується при шірфованіі з паролем

  Клієнти для командного рядка v. 1.4.4 64-bit
  Windows CLI Wallet

  Linux CLI Wallet
  Mac OS X CLI Wallet

  Майнінг

  Список пулів http://explorer.karbowanec.com/#pools

  Такий же, як у інших монет на основі Cryptonote в цьому розділі. За винятком того, що Майнер Claymore з цією монетою не працюють.

  Майнінг на відкритих AMD - майнер від Wolf AMD Cryptonote miner wolf-xmr-miner

  Завантажити: https://github.com/wolf9466/wolf-xmr...eases/tag/0.3b

  Для AMD GPU Майнера від Вольфа потрібні драйвери до 15.7.1

  Запуск: miner.exe krb.conf

  приклад krb.conf
  {
  "Algorithms":
  [
  {
  "name": "CryptoNight",
  "devices":
  [
  {
  "index": 0,
  "corefreq": 1000,
  "memfreq": 1500,
  "fanspeed": 65,
  "powertune": 20,
  "threads": 1,
  "rawintensity": 1336,
  "worksize": 8
  }
  ],
  "pools":
  [
  {
  "url": "stratum+tcp://pool.karbowanec.com:5555",
  "user": "КОШЕЛЕК",
  "pass": "x"
  },
  {
  "url": "stratum+tcp://pool2.democats.org:45570",
  "user": "КОШЕЛЕК",
  "pass": "x"
  }


  ]
  }
  ]
  }

  Біржі.

  Біржі Livecoin яка проводить торгівлю даною валютою та на якій можливо створити онлайн гаманець. Karbowanec
  Наприклад у мене гаманець на цій біржі має такий доовгий вигляд. KirDoJRJsBQVgcntQ4mBx47sUJZnRvnxabdTBCxPpGa2j5T31fUohdDQuQ7RYBq7Se5GDFTtqVRrneADEVUvAMmfL2ttEu1


  Огляд нової монети


  Майнінг криптовалюта «Ukrainian Karbowanec» доступний на GPU і CPU. В якості основи була використана технологія «CryptoNote» для забезпечення повної анонімності всім користувачам, які працюють з даною монетою. Створена захист від ASIC-пристроїв за допомогою алгоритму «CryptoNight». Майнер «Claymore» з національної криптовалюта України не працюють. «Ukrainian Karbowanec» додано до списку активних інструментів на сайті біржі «Livecoin.net». Згідно з останніми даними, всього випущено 10 мільйонів монет карбованців.

  Тонкощі запуску гаманця «KRB»

  Розробники врахували багато всяких нюансів і створили такий гаманець для свого продукту, який вільно запускається без попереднього скачування блокчейна. Завдяки тому, що відпадає потреба в скачуванні копії гаманця, можна не побоюватися вірусної атаки. Ніякої віддалений сервер на ваш ПК не проникне і гроші не забере. Правда, йде велике навантаження на віддалений вузол.

  Творці національної криптовалюта і над цим моментом добре попрацювали. В якості компенсації були розроблені, так звані, «мастерноди» - спеціальні, додаткові вузли, які виконують посередницьку роботу. Підключивши персональний гаманець до «мастерноду», майнер максимально знижує навантаження на віддаленому вузлі, оплачує комісію в розмірі 0.25% і оформляє транзакції. В майбутньому планується, що додаткові вузли будуть самостійно% комісії встановлювати.

  В особистому кабінеті необхідно заглянути в «Налаштування - Підключення» і клікнути на кнопку «Віддалений домен». З'явиться перелік існуючих «мастернодов». Досить клікнути по назві вподобаного назви, і вузол буде задіяний у вашій майбутній транзакції.

  Хто побажає скористатися нодом «node.karbowanec.com», то його транзакції в автоматичному режимі будуть підключатися до того вузла, який випадковим чином вибере сама система. Власники особистих вузлів можуть зв'язатися з творцями карбованців і запропонувати свої Ноди для чинного списку гаманця.

  Як бути, якщо транзакція з великою сумою не проходить?

  Якщо на рахунок гаманця було відправлено велику кількість перекладів з дрібними депозитами, то гаманець не обробить заявку на виведення іншому користувачеві доти, поки загальна кількість входів не буде зведено до мінімуму. Заради цього доведеться самому собі відправити кілька великих перекладів. Тоді мережу обробить транзакцію на висновок з великою сумою грошей.

  Як анулювати зависла, не підтверджену транзакцію?


  У гаманці «Ukrainian Karbowanec» теж можуть зависати оформлені заявки перекладів. Тільки при роботі з цим сервісом можна за свої монети не переживати. Після закінчення 24 годин система в автоматичному порядку анулює завислий переклад, а гроші переведе на баланс гаманця. З метою оновлення сторінки необхідно буде організувати скидання гаманця і просканувати блокчейн. Тоді вся сума знову буде видна вам на рахунку гаманця.

  Висновок

  Видобуток криптовалюта «KRB» здійснюється за тими самими правилами, що і будь-який інший вид цифрових грошей. На особистому сайті розробників можна отримати відповіді на всі виниклі питання, заглянувши в чат-допомогу. На сервісі krb.net.ua можна купити національну криптовалюта за гривні. А на сторінці krbtel.top надається можливість поповнення мобільного рахунку українських операторів монетами Карбованець.  Популяризуємо Karbowanec
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні користувачі подякували Атол за цей корисний допис:

  Vergius (24-11-2017)

 3. #2
  Професіонал Аватар Атол
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  місто на Дніпрі)
  Дописи
  1,136
  Подякував
  320
  277 Подяк в 187 Дописах
  Автор Теми

  СМІ почали писати про Карбованець.

  «Це був органічне зростання». Інтерв'ю з розробником української криптовалюта «Карбованець»

  Нещодавно на AIN.UA виходила новина про те, що українська криптовалюта «Карбованець», або KRB, менш ніж за рік зросла в ціні в 67 разів (на сьогодні вже в 86 раз): з 0,4 грн за коін до $ 1. На тлі зростання біткоіни така вартість здається невеликою, проте темпи вражаючі. За тиждень після цієї новини KRB «пробив» $ 2, втім швидко опустився до $ 1,5, а на сьогодні відкотився до $ 1,3 за даними CoinMarketCap.

  Однак швидко розгорнувся хайп навколо «українського битка» не залишила байдужим Скимер. На минулих вихідних в редакцію AIN.UA звернулися невідомі, які представилися розробниками KRB і повідомили, що в команді стався розкол: «інвестор проекту», якому нібито належить майже третина всіх існуючих карбованців, має намір «скинути» їх по пікової ціною, тим самим обваливши курс і зашкодивши новим інвесторам.

  Листи від «стривожених розробників карбо» приходили з трьох різних поштових адрес, відправники висловлювалися на двох мовах - російською та українською, і з кожним новим повідомленням подробиці ставали все цікавіше: інвестор зробив стан на «Форексі», проект заморожений, а «карбованець» в незабаром чекає новий пік, під час якого і відбудеться переведення в готівку величезної кількості KRB. Надати будь-які підтвердження своїх слів вони відмовилися, пославшись на те, що в Україні це небезпечно. За цей тиждень курс опустився з максимальних 56 грн до 37 грн за коін, зараз він тримається в районі 40 грн.

  Редакція AIN.UA звернувся за адресою на офіційному сайті «карбованців», де нас запевнили, що причин для паніки немає, а заодно розповіли, як насправді все влаштовано з української криптовалюта, хто стоїть за її створенням, чому вона росте і чи варто в неї інвестувати. Редакція наводить текст інтерв'ю з одним з розробників «карбованців», який побажав зберегти анонімність.
  Хто, коли і з якою метою створив «Карбованець»? Як виникла ідея?

  Приблизно в початку 2016 з'явилася така ідея - створити криптовалюта для України, відродити Карбованець - стару грошову одиницю України - в новій цифровій формі.

  Карбованець - дуже впізнаване слово, нікого не залишає байдужим, на відміну від біткоіни. На мою думку, походить від неписьмові способу запису грошових розрахунків в Середньовічній Європі і в тому числі на території України - шляхом нанесення зарубок, так званих «Карбо», на дерев'яні палички. Паличка потім розщеплювалася уздовж і половинки залишалися в учасників угоди. Нерівності і текстура дерева унеможливлювали підробку записів. Це нагадує роботу блокчейна. Звідси виникла назва. Слово походить з німецької мови через польську. Тому було віддано перевагу написанню на польський чи чеський лад karbowanec - щоб хоча б близьким сусідам було легше читати і вимовляти слов'янська назва.

  Ідея національної або регіональної криптовалюта не нова: ще в 2014 році в Ісландії була створена перша національна криптовалюта Auroracoin. За нею ішла безліч подібних криптовалюта. Майже в кожній країні напевно можна знайти таку, навіть кілька.

  Україна напевно, в числі лідерів за кількістю ентузіастів технології блокчейн і криптовалюта, і компаній, що працюють в цій сфері. А ось своєї криптовалюта чомусь не було. Тому вирішили зробити, за принципом - «якщо не ми, то хто?»

  Офіційно репозиторій на GitHub створив якийсь Тарас Середа, але як і про Сатоши Накамото - творця біткойнов, інформації про нього мало. Що не дивно.

  Офіційно Карбованець був запущений після анонса на форумі bitcointalk.org 30 травня 2016 року. Це найпопулярніший форум по біткойнов і криптовалюта, який використовується практично всіма (за рідкісними винятками) для анонсування та обговорення криптовалюта.

  Скільки людей було в первісній команді розробників, як вона змінилася з тих пір? Скільки людей на сьогодні підтримують карбованець, хто вони і які функції виконують?

  Спочатку все трималося на ентузіазмі півтора людина, але з тих пір кількість учасників, що працюють над проектом, зросла. Так як це не типовий стартап, то фуллтайм-розробників і чіткого розподілу функцій немає. Над проектом працюють ентузіасти у вільний час. Є якийсь кістяк постійних активних членів спільноти - 10+ людина. З огляду на невизначеність статусу криптовалюта і специфіку роботи правоохоронних органів у нашій країні, далеко не всі бажають публічно розкривати свою причетність до розвитку цього проекту.
  Скільки людей в ком'юніті? Якими темпами воно росте? Яка активність? Хто ці люди?

  Важко оцінити, тільки в Telegram-чаті проекту понад 1200 активних учасників. Наприклад, російська тема на форумі на даний момент налічує 443 сторінки, 8857 постів і 407906 переглядів. Частина цих користувачів перекривається. Всі вони або кріптоентузіасти, або новачки, які дізналися про криптовалюта з медіа. Далеко не всі з сфери IT, судячи з питань про елементарні на погляд айтішника речі.

  Кількість користувачів росло повільно, але стабільно, а зараз спостерігається різкий приплив нових користувачів. І багато хто з них починають своє перше знайомство з криптовалюта саме з карбованців.
  Скільки карбованців зараз знаходиться в обороті і на яку суму?

  Емітовано користувачами майже п'ять мільйонів KRB на суму понад $ 6 млн за поточний курс. За добу оборот досягає $ 100 000- $ 200 000, іноді доходив і до більш $ 500 000.
  Чи обмежена емісія карбованця? Як?

  Передбачена первісна емісія 10 млн KRB, після завершення якої включиться додаткова емісія близько 1.2% в рік (нагорода за блок плавно зменшується і після досягнення 1 KRB, вона такою залишатиметься постійно). В даний момент нагорода за блок вже трохи менше 20 KRB. У день випускається близько 7 000 монет, і ця кількість плавно зменшується. Тобто можна сказати, що емісія фактично не обмежена, але важливо не випустити з уваги те, що приріст монет і інфляція будуть дуже маленькі.

  Всі ці умови прописані в вихідному коді, а графік емісії є на сайті карбованців. Ранні адепти і Майнер безперечно в більш виграшному положенні. Це справедлива нагорода за те, що вони повірили в ідею і підтримали розвиток проекту, тим самим сприяючи його становленню. Це - як свого роду ефект едипу.
  Курс карбованця за останнім часом різко зріс. Чим це пояснюється? Що сьогодні впливає на курс карбованця, чи можна його прогнозувати?

  На курс криптовалюта впливає попит і пропозицію, а також впливають емоції, поведінкові фактори користувачів і трейдерів - хороші новини про проект, наприклад новинки від розробників позитивно позначаються на курсі.

  Ми вважаємо що на різке зростання курсу вплинули публікації на новинних сайтах. Через новин про карбованців різко виріс попит - і відповідно зросла ціна. Але не можна сказати що все це тільки результат хайпа в медіа, так як причиною перших публікацій про карбованців став його стабільне зростання протягом року від декількох центів до сорока центів.

  Це був органічне зростання, який в один момент досяг критичної маси, коли його перестали ігнорувати новинні сайти.

  Команда розробників не планувала ці публікації. Ми навіть не були до них готові - так наплив користувачів навіть спровокував збої у функціонуванні однієї з бірж (мова, швидше за все, про біржі btc-trade.com.ua, яка кілька разів закривалася для усунення неполадок - ред.).

  Прогнозувати курс криптовалюта складно, так як на нього може вплинути будь-неврахований фактор, але це можливо. Правда, не впевнений що класичний теханализ з «Форекса» тут діє. А якщо і діє, то в зменшеній копії. Це скоріше нагадує ринок акцій - ціна зростає на ту криптовалюта, розробники якої демонструють активність, показують плоди своєї роботи.

  Як розробники, ми намагаємося не коментувати курс.
  Що потрібно, щоб ефективно Майні карбованець на сьогодні?

  Для Майнінг не потрібно спеціалізоване обладнання, підійдуть звичайні ігрові ПК - т. Е. Могутній комп'ютер. А краще - майнінговие ферми з відеокарт, так як з ростом популярності зростає складність видобутку.

  До речі, зростання складності гарантує зростання ціни монет, адже кожні нові карбованці за собівартістю стають все дорожче - ніхто не буде продавати дешевше собівартості. Якщо собівартість зростає - це тягне за собою стабільне зростання курсу. Але за умови зростання кількості Майнер.

  Також це спростовує заяви деяких диванних аналітиків про те, що мовляв криптовалюта нічим не підтверджені - вони підтверджені, як мінімум, вартістю електроенергії, витраченої на їх видобуток, і ціна ця, повторюся, неухильно зростає з ростом мережі і кількості Майнер.
  Як можна перетворити карбованці в реальні гроші?

  Обміняти на одній з бірж, перелік яких можна знайти на офіційному сайті. Ми сподіваємося що число пунктів обміну незабаром виросте.
  Кому може бути вигідно поширювати дезінформацію про карбованець і його команду (про розкол і висновок великої кількості KRB)? До чого могла б привести публікація такої дезінформації?

  Ми не знаємо. Або конкурентам наш успіх не дає спати, або українофобам. Це могло бути навіть вигідно деяким недобросовісним трейдерам, які бажають влаштувати «гойдалки» курсу щоб викупити дешевше продане на піку і заробити на різниці. Публікація таких чуток могла привести до панічного продажу деякими слабкодухих власниками. У нашому ком'юніті народився мем з цього приводу: «Шерсть хом'яків на ваших руках!».

  Ми завжди рекомендуємо зберігати спокій, не реагувати на заклики, а аналізувати самому, і ніколи ні в що не інвестувати більше, ніж можеш собі дозволити втратити.

  Всім, хто ближче познайомиться з криптовалюта і карбованці зокрема, абсолютно зрозуміло, що навіть якби дійсно хтось із розробників кинув проект, серйозно на його роботі це не позначилося б. Адже це децентралізована мережа - користувачі зможуть запустити інші вузли мережі, навіть якщо деякі, що належать розробнику, перестануть функціонувати. Те ж стосується вихідного коду програмного забезпечення - це opensource, воно є у відкритому доступі і в разі якихось проблем хтось завжди зможе продовжити проект. За умови наявності користувачів, активної спільноти, знищити такий децентралізований проект дуже складно, або навіть неможливо.

  Крім того, проект був запущений чесно, без премайна, в чому легко переконатися, заглянувши в блокчейн. Незважаючи на те, що Карбованець захищає конфіденційність і приватність користувачів, злостивці явно не знають його специфіки, - такі речі, як кількість здобутих карбованців, можна перевірити по блокчейну. Неможливо перевірити, скільки з добутих монет намайніл розробник. Але розробники поставили себе в рівні умови з усіма іншими Майнер, або навіть в програшні - анонс на профільних форумах привернув багато професійних Майнер і ентузіастів, які, швидше за все, володіють значно більшими сумами карбованців, ніж самі розробники. Так що заяви про розпродаж великої кількості KRB розробником - вигадка.
  За біткоіни вже зараз можна щось купити, за ефір теж. Що можна купити за карбованець? Він росте зараз тільки за рахунок інтересу аудиторії?

  Число магазинів зростає, постійно з'являються нові, можна купити різноманітні товари, замовити послуги або навіть поповнити телефон. Вже і на OLX можна знайти оголошення з оплатою в KRB. І з розвитком інфраструктури число місць, де можна обміняти карбованці на щось, буде збільшуватися.
  Вас критикують за те, що ви досить закриті і нічого не розповідаєте нікому - чому така скритність?

  Як мінімум лукавлять. За відгуками ком'юніті, у карбованцях один з найактивніших і доступних розробників на всьому форумі bitcointalk.org. Там можна знайти безліч інформації про карбованців і про майбутні плани з перших вуст. У Telegram з нами можна поспілкуватися безпосередньо, задати питання, отримати відповіді. Причому в дуже неформальній, навіть лампової обстановці Але на неадекватні питання можна отримати і відповідну відповідь.

  Спільнота працює над поповненням прогалин інформації про карбованців. Уже зараз ентузіасти знімають відео-уроки, пишуть гайди, складають ЧаВо і т.д. Ми ще дуже молодий проект, але відкритий - кожен може взяти участь.

  Можливо, така думка склалася через те, що профільні ресурси нас ігнорували, а у нас не було премайна, ми не проводили ICO, тому банально не було грошей на рекламу. Ми скромно вважаємо що хороший продукт реклами не потребує.
  Як по-вашому, криптовалюта цікава тільки жителям України? І якщо так, то це ж не дуже добре - розвиток буде дуже повільним.

  Більшість останніх новин від карбованців або про біткойнов - про сенсаційне зростання ціни. З огляду на катастрофічну економічну ситуацію в Україні, стабільне знецінення гривні - звичайно не дивно, що альтернатива, яка демонструє в довгостроковій перспективі стабільний ріст в ціні, буде цікава жителям України і не тільки. І інтерес цей буде тільки рости. Користувачі карбованців, судячи з нашою статистикою розподілу вузлів мережі, вже є у всьому світі.

  До того ж ми відходимо від позиціонування проекту як суто національного, локального продукту - криптовалюта не знає кордонів і обмежень. Спільно з ком'юніті ми навіть вирішили назву змінити на скорочений варіант Karbo для того, щоб іноземці не ламали собі мови, намагаючись вимовити «карбоуанек» і зараз займаємося ребрендингом.

  Це тривалий процес, особливо з огляду на, що все робиться ентузіастами. Але ми рухаємося вперед і робота над проектом набирає обертів. Це вже не равлик, а сніжний ком, який впевнено переростає в лавину.

  https://ain.ua/2017/11/30/karbovance

  Дякую за допомогу.
  Цитувати Цитувати

 4. Наступні 2 користувачів подякували Атол за цей корисний допис:

  BorRud (02-12-2017),Vergius (01-12-2017)

 5. #3
  Професіонал Аватар Атол
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  місто на Дніпрі)
  Дописи
  1,136
  Подякував
  320
  277 Подяк в 187 Дописах
  Автор Теми

  українська криптовалюта змінила назву на Karbovanets та переїхали на
  новий сайт - https://karbo.io/
  форум - https://forum.karbo.io/
  пули - http://explorer.karbowanec.com/#pools
  Вебмайнінг - https://forum.karbo.io/viewtopic.php?f=4&t=38
  Цитувати Цитувати

 6. Наступні користувачі подякували Атол за цей корисний допис:

  BorRud (02-12-2017)

 7. #4
  Цитувати Цитувати

 8. #5
  Професіонал Аватар Атол
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  місто на Дніпрі)
  Дописи
  1,136
  Подякував
  320
  277 Подяк в 187 Дописах
  Автор Теми

  Відео про використання гаманця та коротка інструкція як розпочати майнити в самому гаманці.

  Цитувати Цитувати

 9. Наступні користувачі подякували Атол за цей корисний допис:

  aleks (05-12-2017)

 10. #6
  Професіонал Аватар Атол
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  місто на Дніпрі)
  Дописи
  1,136
  Подякував
  320
  277 Подяк в 187 Дописах
  Автор Теми

  Карбованець для новачків ч.2 Перші кроки  Добавлено сервіс поповнення телефонів

  Platilib - Поповнення мобільних телефонів, інтернет, телебачення

  https://platilib.com/

  Всі інші товари та послуги оплатити які можливо Карбованцем. https://karbo.io/ua/use#exchange
  Цитувати Цитувати

 11. Наступні користувачі подякували Атол за цей корисний допис:

  aleks (05-12-2017)

 12. #7
  Професіонал Аватар Атол
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  місто на Дніпрі)
  Дописи
  1,136
  Подякував
  320
  277 Подяк в 187 Дописах
  Автор Теми

  Отані повідомленя від розробників.

  Увага! Карбувати прямо на біржу не можна!

  Карбувати потрібно спочатку на свій гаманець.А на біржу пересилати KRB вже зі свого гаманця, ОБОВ'ЯЗКОВО вказавши Payment ID, який треба взяти ОБОВ'ЯЗКОВО в вашому кабінеті на біржі, там само, де й адресу куди зливати накарбоване. Натискати кнопку в гаманці "Згенерувати ідентифікатор" не можна, якщо ви хочете відправити КРБ на біржу.

  Я карбував цілу годину! Де мої бабки?

  Відповідаємо. Мінімальна сума до виплати: 1 крб. Виплати відбуваються автоматично при досягненні цього порогу. Гаманець повинен бути синхронізований (стрілочки внизу праворуч повинні перестати крутитись), щоб ви побачили виплачені карбованці.
  Калькулятор показує приблизне орієнтовне значення. Це не публічна оферта. Якщо фактична сума накарбованого не збігається з тим, що обіцяє калькулятор і вам це не подобається ви можете вибрати інший пул.

  http://pool.karbowanec.com/
  Цитувати Цитувати

 13. #8
  Цитувати Цитувати

 14. #9
  Цитувати Цитувати

 15. #10
  Професіонал Аватар Атол
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  місто на Дніпрі)
  Дописи
  1,136
  Подякував
  320
  277 Подяк в 187 Дописах
  Автор Теми

  відеотворчість карбо спільноти. Ця історія взята із життя справжнього школяра, котрий не пошкодував та вклав свої заощадження у карбованець. Скоро у всіх онлайн-кінотеатрах Інтернету.

  Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •