Переглянути Результати: Чи використовуєте Ви фундаментальний аналіз?

Проголосувало
11. You may not vote on this poll
 • Так, тільки його й використовую, все інше мені не потрібне

  0 0%
 • Так, постійно використовую, але в поєднанні з іншими видами аналізу

  3 27.27%
 • Так, іноді використовую, як допоміжний засіб до інших видів аналізу

  7 63.64%
 • Досі не використовував, але тепер спробую

  0 0%
 • Ні, не використовував і не збираюся

  1 9.09%
 • Што?

  0 0%
Сторінка 1 з 4 123 ... КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 39

Тема: Фундаментальний аналіз

 1. #1
  Початківець
  Створено
  серпень 2014
  Місце
  Полтава
  Дописи
  87
  Подякував
  43
  90 Подяк в 54 Дописах

  Фундаментальний аналіз

  Форекс-ринок нерідко порівнюють з лотереєю. Мовляв, і там, і там: вгадав циферки – отримав гроші, не вгадав – втратив свої. Але, на відміну від лотерей, «циферки» у Форексі формуються не випадковим чином, а завдяки численним економічним та політичним факторам. Те, як саме ці фактори впливають на курси валют, вивчає фундаментальний аналіз (ФА) ринку Форекс.

  Фундаментальний аналіз розглядає вплив на валютний ринок таких груп факторів, як:
  - макроекономічні показники (ВВП, зайнятість, інфляція, платіжний баланс, динаміка виробництва та споживання, відсоткові ставки тощо);
  - політика урядів та центральних банків;
  - різноманітні індекси ділової активності;
  - форс-мажорні обставини (кризи, війни, стихійні лиха тощо).

  Про ФА написано безліч статей та книг. Досить докладно основні поняття фундаментального аналізу ринку Форекс описано в українській версії Вікіпедії (на відміну від російської, до речі):
  https://uk.wikipedia.org/wiki/Фундаментальний_аналіз

  Ми ж спробуємо розглянути, які фактори в наш час найбільше впливають на зміну котирувань популярних у трейдерів валют.

  USD
  Як відомо переважній більшості форекс-трейдерів, з метою подолання наслідків кризи 2008-го року ФРС (Центральний банк США) знизив облікову ставку, практично, до 0, а також започаткував програму кількісного пом’якшення (QE), тобто, масштабного викупу активів (насамперед, державних облігацій та іпотечних паперів). Ці засоби прогнозовано викликали послаблення американської валюти, бо вивели на ринок велику кількість дешевих грошей.
  Звичайно, така політика, хоч і сприяла (як ми бачимо) відновленню американської економіки, все ж не є нормальною. І, рано чи пізно, ФРС буде припиняти стимулюючі заходи. Власне, цей процес уже почався восени 2013-го року, коли на засіданні Федерального комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) було прийнято рішення про початок поступового згортання третього (і останнього) етапу кількісного послаблення (QE3). Попереду – поступове підняття облікової ставки (FFR) з нинішнього нульового до більш-менш нормальних рівнів (перед кризою ставка FFR складала близько 5%).
  На які ж макроекономічні фактори, перш за все, звертають при прийнятті рішень члени FOMC (і, відповідно, повинні звертати увагу трейдери по американському долару)? Це зайнятість, інфляція та темп зростання ВВП.

  Основні показники зайнятості у США – це рівень безробіття та так звані «пейроли» (Non-farm Payrolls, кількість нових робочих місць (за виключенням сільського господарства)). Стан ринку праці вважається одним із ключових індикаторів стану економіки в США в цілому. Тому мільйони трейдерів збираються біля своїх терміналів у першу п’ятницю кожного місяця о 8.30 за часом Нью-Йорку, тобто тоді, коли публікуються вищезгадані показники.

  Інфляція – показник неоднозначний. З одного боку, недостатня інфляція (а надто – від’ємна, тобто, дефляція) – показник слабкого економічного росту. З іншого, занадто велика інфляція здешевлює доходи громадян і підприємств, що теж не є благом. Економісти вважають, що у здоровій економіці рівень інфляції повинен складати 2-2,5% на рік. При більших значеннях ФРС, цілком імовірно, почне проводити жорсткішу фінансову політику (що, звичайно, призведе до подорожчання долара). Головними показниками рівня інфляції в США є індекс споживчих цін (CPI, Consumer Price Index) та індекс промислових цін (PPI, Producer Price Index).

  Зростання ВВП, зрозуміло, є одним з основних індикаторів успішності економіки і його високе значення підтримує валюту як самі по собі, так і як є вагомим аргументом для згортання стимулюючих програм.

  Окрім вищезгаданих факторів, неабиякий вплив на курс долара має зміна дохідності державних казначейських облігацій США. Зростання дохідності стимулює укріплення долара, а спадання, відповідно, веде до ослаблення американської валюти.

  EUR
  Євро останніми роками переживає не найкращі часи. Ще два роки тому кредитні кризи у Греції, Іспанії, Португалії, Італії та Ірландії ставили питання навіть про саме існування Єврозони та євро, як такого. На сьогоднішній день ситуація покращилась, але зростання економіки в країнах Європи йде дуже повільно. Головна проблема, з якою зараз доводиться боротися ЄЦБ (ECB, Європейський Центральний Банк) – це низький рівень інфляції, який по Єврозоні складає менше 1% річних і загрожує перейти в повноцінну дефляцію. Якщо інфляційна ситуація не покращиться, ЄЦБ вимушений буде вживати стимулюючих заходів, що збільшать кількість грошей на ринку і, відповідно, негативно впливатиме на курс євро.
  Крім інфляції, трейдери по євро звертають увагу на показники промислового виробництва (особливо, країн-локомотивів Єврозони: Німеччини та Франції), а також на індекси ZEW та IFO, які є випереджаючими індикаторами та відображають прогнози економістів у короткостроковій перспективі.

  GBP
  Англійський фунт традиційно стоїть дещо осторонь інших валют «першої десятки». Не дарма свого часу англійці не забажали приєднуватись до Єврозони. У скрутні часи їм вдалося уникнути багатьох проблем, з якими довелося зіткнутись країнам валютної спілки. Курс фунта до американського долара та решти ведучих валют більше визначається станом справ у самій Великобританії, аніж загальносвітовими чи загальноєвропейськими тенденціями (хоча, як член Євросоюзу, Англія, звичайно, не може не відчувати впливу процесів, які відбуваються в економіці ЄС).
  Банк Англії (Bank of England, Центральний банк Великобританії) зараз також проводить стимулюючу, програму на кшталт американської. Але облікова ставка тут складає все ж 0,5% (проти 0 в США та 0,05% в ЄС), і об’єм викупу активів дещо менший, ніж був у США в розпал QE. Впродовж цього року англійська економіка зростала непоганими темпами, що дало привід для очікування підняття облікової ставки у І-му кварталі 2015-го року та початок згортання програми викупу активів. Але останнім часом британські економічні показники досить суперечливі. Так, разом із зростанням зайнятості відбувається процес зниження інфляції (рівень якої в Англії і так не можна вважати достатнім). Тому трейдери по фунту з нетерпінням чекають на протоколи щомісячних засідань Банку Англії, з яких можна робити висновки про подальшу дію англійського Центробанку та, відповідно, долю фунта. Ну, і, звичайно, є сенс слідкувати безпосередньо за даними британського виробництва, зайнятості і, особливо, інфляції, адже саме на основі цих даних і формується фінансова політика Банку Англії.

  JPY
  Довгий час японська йєна (поряд з швейцарським франком) вважалася «валютою-прихистком», в якій інвестори «рятувались» під час ринкових «буревіїв». Така ситуація призвела до істотного зростання курсу йєни до більшості валют, а також до дефляції та практичного зупинення економічного зростання в Японії.
  На тлі цього в кінці 2012 року прем’єр-міністр Сіндзо Абе започаткував новий економічний курс, однією з основних рис якого є здешевлення національної валюти шляхом безстрокового «накачування» економіки ліквідністю, або, простіше кажучи, «друку» грошей. І хоча спершу метою цього було названо досягнення річної інфляції у 2%, процес вливання коштів в економіку Японія продовжує і зараз, коли інфляція перевищила 3% річних. Очевидно, причини цього слід шукати в тому, що, з одного боку, «абеноміка» (як неофіційно називають економічну програму прем’єра Абе) дає позитивні результати; з іншого ж японську економіку наразі важко назвати повністю успішною і тут є над чим працювати.

  З огляду на це, на сьогоднішній день чи не найважливішими подіями для трейдерів по йені, поряд з публікацією макроекономічних даних, є виступи японських високопосадовців та заяви по результатам засідань Банку Японії.

  Сировинні валюти
  Як видно з назви, йдеться про валюти країн, істотну вагу в економіці яких має виробництво та експорт різної сировини, перш за все - вуглеводнів та металів. Насамперед, це – канадський та австралійський долари.

  Природно, що, поруч з традиційними макроекономічними показниками, для курсу таких валют велике значення має ціна на нафту та деякі інші стратегічні види сировини, як то метали, зерно тощо. Зростання спотових та ф’ючерсних цін на сировину тягне за собою укріплення сировинних валют – і навпаки. Варто також зазначити, що трейдери по австралійському долару уважно слідкують також за станом економіки Китаю, бо саме Китай є найбільшим споживачем різних видів сировини, що їх експортує Австралія. Тому негативні тенденції в китайській економіці, як правило, викликають зниження курсу австралійської валюти (і, відповідно, навпаки).


  Дати та час публікації, а також значення усіх вищеописаних макроекономічних індикаторів і індексів публікуються у так званих економічних календарях. Там же вказуються дати і час очікуваних важливих економічних та політичних подій. Економічний календар можна знайти, наприклад, тут: http://fx-trend.com/news_calendar/, або тут: http://ru.investing.com/economic-calendar/.

  Для більшості макроекономічних показників та індексів у календарях часто подаються не лише дати їх опублікування і попередні та поточні значення, але й прогнози їх значень, які даються експертами. І нерідко саме різниця між прогнозованим та поточним значенням того чи іншого показника має більший вплив на ринок, аніж абсолютне значення цього показника або різниця поточного значення з попереднім.

  ====================
  Автор статті: Infospacer
  Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
  Востаннє редагувалось bvn; 10-10-2014 в 10:22.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні 2 користувачів подякували Infospacer за цей корисний допис:

  bvn (10-10-2014),Vergius (12-10-2014)

 3. #2
  Досвідчений Аватар Vergius
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  Житомир
  Дописи
  559
  Подякував
  682
  330 Подяк в 250 Дописах
  Хочу щиро подякувати топікстартеру за цікавий матеріал.
  Quote Написав Infospacer Перегляд Допису
  Дати та час публікації, а також значення усіх вищеописаних макроекономічних індикаторів і індексів публікуються у так званих економічних календарях. Там же вказуються дати і час очікуваних важливих економічних та політичних подій. Економічний календар можна знайти, наприклад, тут: http://fx-trend.com/news_calendar/, або тут: http://ru.investing.com/economic-calendar/.
  Сам постійно користуюсь цим економічним календарем http://www.myfxbook.com/forex-economic-calendar
  Тут взагалі багато різних цікавих сервісів.
  Детальніше обговорити myfxbook.com на форумі можна тут: http://forexforum.com.ua/showthread.php?t=73
  Цитувати Цитувати

 4. Наступні 2 користувачів подякували Vergius за цей корисний допис:

  bvn (12-10-2014),Infospacer (12-10-2014)

 5. #3
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Стаття дуже цікава, особливо не для самих початківців. Початківцям напевне варто почати з ознайомлення з основними макроекономічними показниками, що вони означають, як утворюються і на що впливають.

  От скільки не підхожу до фундаментального аналізу, кожного разу натикаюсь на те, що він завжди потребує певного евристичного підходу, а це в свою чергу викликає потребу в глибинному знанні макроекономіки в цілому і окремих країн. Завжди цікавило, а чи існують в природі формальні підходи до фундаметального аналізу? Певні формули розрахунку "справедливої" ціни валютної пари, в які б достатньо було лише підставити макроекономічні дані з календаря і очікувати, що в найближчі півроку-рік ціна справді досягне обрахованого рівня. Мабуть, якщо такі й є, то вони тримаються у великому секреті, бо в просторах інтернета нічого подібного не знаходив.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 6. #4
  Початківець
  Створено
  серпень 2014
  Місце
  Полтава
  Дописи
  87
  Подякував
  43
  90 Подяк в 54 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  От скільки не підхожу до фундаментального аналізу, кожного разу натикаюсь на те, що він завжди потребує певного евристичного підходу, а це в свою чергу викликає потребу в глибинному знанні макроекономіки в цілому і окремих країн. Завжди цікавило, а чи існують в природі формальні підходи до фундаметального аналізу?
  "Особливістю фундаментального аналізу є те, що його украй складно формалізувати. Звичайно, прийоми і методи цього аналізу досить об'єктивні, проте об'єм інформації і різна інтерпретація цієї інформації учасниками ринку переводять фундаментальний аналіз в розряд мистецтва." © Вікіпедія

  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  Певні формули розрахунку "справедливої" ціни валютної пари, в які б достатньо було лише підставити макроекономічні дані з календаря і очікувати, що в найближчі півроку-рік ціна справді досягне обрахованого рівня. Мабуть, якщо такі й є, то вони тримаються у великому секреті, бо в просторах інтернета нічого подібного не знаходив.
  Такі методики насправді є, але... Ось, почитайте, наприклад, що говорила "фірмова" модель банку BNP Paribas у кінці липня стосовно пари EUR/USD:
  http://www.forexpf.ru/news/2014/07/2...oste-evro.html
  Цитувати Цитувати

 7. Наступні користувачі подякували Infospacer за цей корисний допис:

  bvn (14-10-2014)

 8. #5
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Ага, ще хотів поділитися посиланням, яким я користуюсь іноді в доповнення до календарів: http://quote.rbc.ru/macro/# - архіви макропоказників.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 9. Наступні 3 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

  bgt (20-01-2015),Infospacer (15-10-2014),Vergius (15-10-2014)

 10. #6
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  Ага, ще хотів поділитися посиланням, яким я користуюсь іноді в доповнення до календарів: http://quote.rbc.ru/macro/# - архіви макропоказників.
  Що особливе саме на цьому сайты дивились?
  Сайт великий тому цыкаво запитати, що там э основне.
  Глянув поки валюти та котировки.
  Цитувати Цитувати

 11. #7
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Що особливе саме на цьому сайты дивились?
  Сайт великий тому цыкаво запитати, що там э основне.
  Глянув поки валюти та котировки.
  А я ж наче дав посилання не на сайт в цілому, а на конкретну сторінку з макроекономічними показниками. Там, на відміну від календарів, в зручному вигляді надані архіви цих даних. Тому, хто намагається зрозуміти фундаментальний аналіз, може бути досить корисним переглянути на історії, як змінювалися котирування з виходом тих чи інших показників.

  До речі, про себе можу сказати, що я на жаль не знайшов досі ніяких чітких кореляцій
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 12. #8
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  як змінювалися котирування з виходом тих чи інших показників.
  Найбільш цікаві рухи цін бувают при виходу новин нон-фарм.
  Вчора гарно погуляли. Бикам не повезло і навіть дуже.
  Цитувати Цитувати

 13. #9
  Модератор Аватар smychnyk
  Створено
  вересень 2015
  Місце
  Дрогобич
  Дописи
  613
  Подякував
  229
  470 Подяк в 262 Дописах
  Я звик користуватись цим календарем forexfactory.com/calendar.php
  Там, звичайно, менше даних в порівнянні з investing.com/economic-calendar/
  але можна проглянути історію попередніх даних і почитати коментарі трейдерів з різних країн, іноді пишуть там дуже цікаві речі.
  Мої активні сигнали в сервісі mql5.
  Цитувати Цитувати

 14. Наступні користувачі подякували smychnyk за цей корисний допис:

  bgt (20-11-2015)

 15. #10
  Початківець Аватар Tolik
  Створено
  листопад 2015
  Дописи
  136
  Подякував
  157
  116 Подяк в 71 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  Ага, ще хотів поділитися посиланням, яким я користуюсь іноді в доповнення до календарів: http://quote.rbc.ru/macro/# - архіви макропоказників.
  Якщо календарі на myfxbook.com клікнути по рядку з назвою новини про вихід якогось показника, то знизу з'являється графік з історичними данними по цьому показнику (прогнозоване і фактичне значення). Зручно і наочно.
  Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •