Переглянути Результати: Графічний аналіз працює чи ні?

Проголосувало
5. You may not vote on this poll
 • Так, чітко працює, майже завжди

  1 20.00%
 • Фіфті-фіфті, потрібні підтвердження сигналів

  4 80.00%
 • Ні, не працює ніколи, хіба випадково

  0 0%
 • Не знаю, не впевнений

  0 0%
Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 14

Тема: Графічний аналіз

 1. #1
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах

  Пізнавально Графічний аналіз

  Графічний аналіз - ключова частина технічного аналізу, яка полягає в пошуку і графічному відображенні на графіку котирувань фінансового інструменту певних закономірностей та шаблонів, виконується у вигляді побудови різноманітних ліній та фігур. Основними елементами графічного аналізу є лінії та рівні спротиву або підтримки, різноманітні канали та фігури.

  Лінії, рівні та канали ми вже розглянули досить уважно в темах Лінії в MT4 та Канали в MT4. Тому розглянемо в цій темі основні фігури, які розподіляються на три групи: фігури невизначеності, фігури продовження тренду та фігури розвороту.

  ФІГУРИ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ. Існують дві подібні фігури трикутник та діамант (алмаз), при чому трикутники бувають висхідні, низхідні, симетричні та такі, що розширюються. Трикутник - фігура досить умовна, бо насправді вона являє собою дві лінії (спротиву та підтримки), які перехрещуються.

  Висхідний трикутник (1) виникає тоді, коли верхня межа трикутника є чітким або майже чітким рівнем спротиву, а нижня формується як висхідна лінія підтримки, при цьому амплітуда коливань ціни в межах трикутника знижується. Сигналом до купівлі вважається прорив верхньої межі.

  Низхідний трикутник (2) є оберненою до висхідного трикутника фігурою, тобто знизу - рівень підтримки, а зверху - низхідна лінія спротиву. Сигналом до продажу вважається прорив нижньої межі.

  Симетричний трикутник (3) являє собою дві лінії (спротиву та підтримки), що звужуються внаслідок зменшення амплітуди коливань ціни всередині трикутника, при чому кути нахилу обох ліній є приблизно однаковими за абсолютною величиною. Сигналом до купівлі буде прорив верхньої межі трикутника, а для продажу - нижньої.

  Трикутник, що розширюється (4) є протилежною ситуацією до симетричного трикутника, тобто виникає тоді, коли амплітуда коливань ціни всередині трикутника збільшується. Сигнали до відкриття угод аналогічні.  Існують певні правила по роботі з трикутниками:

  1. Класичний трикутник повинен містити не менше 5 хвиль, а саме число хвиль повинно бути непарним. Таким чином, припускається, що вихід с трикутника повинен відбуватися в напрямку, що передував створенню цієї фігури, але якби це завжди було так, то трикутник тоді б не вважався фігурою невизначеності.

  2. Прорив фігури зазвичай відбувається на відстані від половини до 3/4 розміру фігури. Якщо ціна залишилася в межах трикутника після проходження цього діапазону, то вважається що трикутник втрачає свій потенціал, і набирає сили так званий "м’який" вихід з трикутника, при якому подальший рух ціни вважається невизначеним.

  3. Свічка, що пробиває трикутник, повинна закритися за межами трикутника, інакше пробій вважається помилковим.

  4. Більшість аналітиків вважає, що найбільш стрімкий прорив виникає тоді, коли попередня хвиля трохи не доходить до межі трикутника і розвертається у напрямку прориву.

  5. Рух ціни всередині трикутника повинен супроводжуватись зменшенням об’єму, прорив відбувається в момент його стрімкого збільшення.

  6. Здійснювати угоди, доки ціна знаходиться всередині трикутника, вважається небезпечним.

  Діамант (5) виникає тоді, коли за підвищенням амплітуди коливань ціни відбувається її спад, таким чином, фігура нагадує приєднані один до одного трикутник, що розширюється, та симетричний трикутник.

  ФІГУРИ ПРОДОВЖЕННЯ ТРЕНДУ. Існують чотири основних фігури цього типу: прапор, вимпел, прямокутник та клин. Розглянемо їх по порядку.

  Прапор (6) виникає, коли після стрімкого руху ціни виникає період консолідації, в якому ціна коливається між двома паралельними лініями, що трохи нахилені в напрямку протилежному до основного напрямку руху ціни. Вважається досить надійною моделлю, що майже завжди завершується проривом у попередньому напрямку.

  Вимпел (7) відрізняється від прапора тим, що лінії підтримки та спротиву, які обмежують коливання ціни, сходяться назустріч одна одній. Також вважається досить надійною моделлю.

  Прямокутник (8) - також схожа на прапор фігура, але лінії підтримки та спротиву тут строго горизонтальні, які ще іноді називають ринковим коридором.

  Клин (9) - це фігура, більш схожа на трикутник, але відрізняється тим, що лінії підтримки та спротиву у неї нахилені в одну сторону протилежну попередньому руху ціни. Клин може бути спрямований і за рухом ціни (10), але тоді він буде вважатися не фігурою продовження тренду, а фігурою розвороту.  ФІГУРИ РОЗВОРОТУ. Крім вище згаданого клину, відомі ще п’ять розворотних моделей: голова і плечі, подвійні вершини та основи, потрійні вершини та основи, невдалий розмах та формація, що розширюється.

  Голова і плечі (11) є класичною моделлю розвороту, утворюється з трьох хвиль, середня з яких трохи вища за бокові, чим вона й нагадує голову та плечі. При цьому нижні точки цих хвиль упираються в одну лінію підтримки (лінію шиї). Сигналом для початку продаж є впевнений прорив лінії шиї, тобто ціна повинна закріпитися після пробою. Аналогічним чином формується перевернута голова і плечі, з точністю до навпаки: голова нижче плечей, лінія шиї - лінія спротиву.

  Подвійні вершини та основи (12) та потрійні вершини та основи (13) виникають тоді, коли ціна двічі або тричі натикається на один і той же рівень спротиву (вершини) або підтримки (основи). Це зазвичай означає, що ціна не змогла подолати вказаний рівень і з великою імовірністю розвернеться у протилежному напрямку. Сигналом для продажу (для вершин) є впевнений пробій рівня підтримки, який формується під час відкату між спробами подолання рівня спротиву. Для основ сигнал на купівлю формується з точністю до навпаки.

  Невдалий розмах (14) являє собою два піки, з яких перший трохи вище наступного, таким чином фігура нагадує голову та плечі без лівого плеча. Сигналом вважається впевнений пробій рівня підтримки, створеного відкатом між першим і другим піком. Вважається, що ця фігура сигналізує про початок різкого руху в протилежному напрямку. Як і всі інші, ця фігура також має свій перевернутий аналог.

  Формація, що розширюється (15) фігура нагадує гібрид потрійної вершини і трикутник, що розширюється, тільки лінія підтримки нахилена в той же бік, що й лінія спротиву, але трохи пологіше. Сигналом на продаж є впевнений прорив лінії підтримки. Обернена фігура діє з точністю до навпаки.  На цьому ми завершили розгляд основних фігур графічного аналізу. Як це працює на практиці і головне чому? Вважається, що на руху ціни відображається так звана психологія натовпу, коли багато окремих трейдерів в певних умовах ринку діють однаково, керуючись однаковими мотивами. При цьому в історичному розрізі дія психології відтворюється раз по раз, малюючи при цьому схожі цінові моделі на графіку так, наче ринком керує якась невидима рука надрозуму.

  Хоча, насправді, досі точиться багато суперечок: чи таки працює графічний аналіз, чи ні. І за власним досвідом я можу твердо сказати, що він працює, але тільки на великих таймфреймах і далеко не завжди так надійно, як цього хотілося б. З чим це пов’язано, я не можу точно сказати. Існують певні "конспірологічні" теорії про те, що деякі впливові гравці ринку (найчастіше в цьому звинувачують маркетмейкерів) можуть рухати ринок і використовувати ситуацію проти основної маси дрібних трейдерів. Я ж більше схильний до думки, що зараз на ринку існує дуже велика кількість гравців з самими різними торговельними системами, в тому числі й механічними торговельними системами, які не підпадають під дію психології натовпу, тому дієвість графічного аналізу дещо нівелюється.

  А як Ви вважаєте, графічний аналіз працює, чи ні?

  ====================
  Автор статті: bvn
  Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
  Востаннє редагувалось bvn; 22-01-2015 в 14:14.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

  Vergius (15-10-2014)

 3. #2
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Автор Теми

  Ось, здається, класичний перевернутий прапор.

  Подивимось, чи спрацює...
  Прикріплені Зображення Прикріплені Зображення
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 4. Наступні 2 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

  Vergius (16-10-2014),yuramerlin (06-08-2015)

 5. #3
  Досвідчений Аватар Vergius
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  Житомир
  Дописи
  559
  Подякував
  682
  330 Подяк в 250 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  Подивимось, чи спрацює...
  Тут, на мій погляд, все буде залежати від фундаментальних подій, а також їх інтерпретації провідними гравцями.
  Цитувати Цитувати

 6. #4
  Початківець
  Створено
  серпень 2014
  Місце
  Полтава
  Дописи
  87
  Подякував
  43
  90 Подяк в 54 Дописах
  Quote Написав Vergius Перегляд Допису
  Тут, на мій погляд, все буде залежати від фундаментальних подій, а також їх інтерпретації провідними гравцями.
  Це так не тільки тут, а майже завжди...
  Цитувати Цитувати

 7. Наступні 2 користувачів подякували Infospacer за цей корисний допис:

  bvn (16-10-2014),Vergius (16-10-2014)

 8. #5
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Автор Теми

  А що говорять фундаментальні події стосовно цього питання?
  Мені здається, що тренд вниз повинен відновитися (що якраз і повинно відбутися у відповідності до фігури "прапор"), але я дууууже хріновий фундаменталіст
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 9. #6
  Досвідчений Аватар Vergius
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  Житомир
  Дописи
  559
  Подякував
  682
  330 Подяк в 250 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  А що говорять фундаментальні події стосовно цього питання?
  Та якби ж можна було би щось напевне сказати навіть у середньостроковій перспективі. Хто б що не говорив - і євро слабкий, і долар США не дуже добре виглядає. Думаю, курс зараз буде залежати не від того "хто сильніший", а від того "хто менш слабкий". Принаймні так я зараз бачу ситуацію - невизначеність.
  Цитувати Цитувати

 10. Наступні користувачі подякували Vergius за цей корисний допис:

  bvn (16-10-2014)

 11. #7
  Початківець
  Створено
  серпень 2014
  Місце
  Полтава
  Дописи
  87
  Подякував
  43
  90 Подяк в 54 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  А що говорять фундаментальні події стосовно цього питання?
  Мені здається, що тренд вниз повинен відновитися (що якраз і повинно відбутися у відповідності до фігури "прапор"), але я дууууже хріновий фундаменталіст
  Та отож протоколи FOMC страху напустили і долар послабили. Ще й інфляція європейська сьогодні непогана вийшла. Тренд вниз, скоріш за все, відновиться, бо різниця в темпах зростання економік ЄС та США (перша - квола, друга - краща) нікуди не поділась. Але, як писав недавно якийсь аналітик, "трейдери втомились від очікувань та обіцянок" і чекають реальних дій відповідних центробанків для відновлення покупок долара. Так що, коли це станеться і з яких рівнів - поки що незрозуміло.
  Цитувати Цитувати

 12. Наступні 2 користувачів подякували Infospacer за цей корисний допис:

  bvn (16-10-2014),Vergius (16-10-2014)

 13. #8
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Автор Теми

  Прапор відпрацював на ура. Тепер, якщо не помиляюся, на H4 EURUSD маєм симетричний трикутник.
  Прикріплені Зображення Прикріплені Зображення
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 14. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

  Infospacer (17-11-2014)

 15. #9
  Початківець
  Створено
  серпень 2014
  Місце
  Полтава
  Дописи
  87
  Подякував
  43
  90 Подяк в 54 Дописах
  Якось його рвануло в обидва боки... :confused:
  Цитувати Цитувати

 16. #10
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав Infospacer Перегляд Допису
  Якось його рвануло в обидва боки... :confused:
  Так, не відпрацювала фігурка...
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •