Результати з 1 по 5 із 5

Тема: Диверсифікація трейдера

 1. #1
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,097
  Подякував
  1,821
  1,486 Подяк в 855 Дописах

  Диверсифікація трейдера

  Диверсифікація від латинської diversus ("різний") та facere ("робити") - якщо розглядати тільки у фінансовому сенсі, то цей термін означає розширення інвестиційного портфелю за рахунок збільшення різноманітності фінансових інструментів з різним рівнем ризику з метою зменшення загального ступеня ризику портфеля в цілому.

  Простими словами диверсифікація пояснюється відомими в народі висловами: "не клади всі яйця і одну кошик" або "не став всі гроші на одну конячку".

  Для трейдера цей принцип може проявлятися на кількох рівнях. Перш за все, форекс трейдеру ніхто не забороняє бути також трейдером на фондовому ринку чи вкладати кошти у який-небудь бізнес (свій або чужий), він також може інвестувати в ПАММ-рахунки чи взагалі суміщати трейдинг з роботою в офісі. Це буде певний загальний рівень диверсифікації, не пов’язаний безпосередньо з форекс трейдингом.

  Далі трейдер намагається захистити свій капітал від ризиків, що напряму пов’язані з форексом. Ці ризики бувають двох типів: неторговельні і торговельні. Тож на наступному рівні ми розглядаємо диверсифікацію проти неторговельних ризиків, а саме з імовірністю зіткнутися з нечесною псевдо-брокерською компанією, яка в певний момент може відмовитися виплачувати вам зароблені кошти, або взагалі зникнути разом з вашими грошима. Тому, окрім ретельного відбору компаній з гарною репутацією, рекомендується також розподіляти капітал між кількома компаніями. Це не тільки знизить імовірність втрати відразу всіх коштів, а й зменшить спокусу заволодіння вашими коштами - через невеличку суму ніхто не буде псувати репутацію. Тож краще покласти по $1000 в 10 компаній, ніж $10 000 в одну.

  Крім цього, щоб убезпечити себе, якщо ви працюєте з компаніями виключно через інтернет і не маєте ніяких підписаних паперів, використовуйте всі доступні засоби фіксації ваших операцій: скріншоти, відеозапис (існують спеціальні програми, що пишуть відео з робочого столу) та незалежні моніторинги. Якщо спірні питання не вдасться вирішити з підтримкою (фінвідділом) компанії, то завжди залишається останній шанс - апеляція до інтернет-спільноти. На моїй пам’яті зустрічались випадки, коли компанії йшли на поступки, після публікації раніше зафіксованих доказів на форумах в інтернеті. Це тому, що подібні публікації дуже шкодять репутації компаній і можуть призвести до масового відтоку клієнтів.

  Останній рівень - це рівень торговельних ризиків. На думку деяких трейдерів, в тому числі й на мою думку, кожному трейдеру потрібно намагатися засвоїти якомога більшу кількість торговельних систем з різним ступенем прибутковості та ризиків. В різних компаніях, або на різних рахунках однієї компанії намагатися використовувати різні торговельні системи, або принаймні різні фінансові інструменти. Таким чином вдається досягати ситуації, коли на одних рахунках відбувається просадка, а тим часом інші приносять прибуток. Потім, ситуація може змінитися, перші виходять з просадки і починають приносити прибутки, коли інші входять в фазу просадки. При цьому трейдер більш-менш постійно отримує прибутки зі своїх активів.

  А як ви диверсифікуєте свої вкладення?

  ====================
  Автор статті: bvn
  Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
  Востаннє редагувалось bvn; 22-01-2015 в 13:16.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

  bgt (22-05-2015)

 3. #2
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,097
  Подякував
  1,821
  1,486 Подяк в 855 Дописах
  Автор Теми

  До цієї теми хочеться додати таке зауваження. В більшості випадків ринок перебуває в одному з двох станів: тренд або флет. Відповідно до цього і торговельні системи можна розподіляти на трендові або флетові. Таким чином, трендові системи найчастіше просідають на затяжних флетах, а флетові на затяжних трендах.

  Звідси робимо висновок, що для доброї диверсифікації власної торгівлі бажано мати, як мінімум, по одній трендовій і флетовій торговельній системі.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 4. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

  bgt (22-05-2015)

 5. #3
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  bvn, я би ще до цього додав бі те, що краще ці ТС використовувати на різних ДЦ, тому що у всіх різні торгові умови.
  Наприклад в одних хороші різниці по свопам і самі свопи непогані, тому там краще торгувати в на довготривалих позиціях. Ох продати би так евро від 1,4!!! Ще й піраміду замутити!
  Цитувати Цитувати

 6. #4
  Зацікавлений
  Створено
  серпень 2014
  Дописи
  44
  Подякував
  25
  32 Подяк в 25 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  А як ви диверсифікуєте свої вкладення?
  торгую на 3-х ДЦ паралельно, теж різновід диверсифікації , в наш час актуально, особливо після негарних історій з форекстрендом чи пантеоном ..
  Цитувати Цитувати

 7. Наступні користувачі подякували xdendi за цей корисний допис:

  bvn (19-05-2015)

 8. #5
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  На рахунок торгівлі акціями я згідний, а от з індексами та фьючерсами ще не впевнений із-за торгівлі по них без плеча.
  Також для диверсифікації можливо додати бінарні опціони, але мабудь не всім вони підійдуть, хоча знаю декількох трейдерів які БО хвалять, говорять, що там їм навіть краще.
  Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •