Результати з 1 по 1 із 1

Тема: Допоміжний комплекс радників AutoGraf4

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,621
    1,327 Подяк в 747 Дописах

Допоміжний комплекс радників AutoGraf4

Розробники проекту AutoGraf4 називають його прикладною програмою для ручного, напівавтоматичного та автоматичного керування ордерами в клієнтському терміналі MetaTrader 4. Я ж назвав цю програму комплексом, бо вона складається з двох радників та багатьох бібліотек. За своїм функціональним призначенням цей комплекс важко однозначно віднести чи до радників, що торгують, чи таких, що ні, чи навіть до індикаторів, бо частину його реалізовано саме у вигляді індикатора. Основне призначення його все ж допоміжне, хоча в його комплекті є й автоматичні стратегії, які можна вмикати за бажанням. До появи можливості пересувати мишою рівні Stop Loss та Take Profit, цей комплекс надавав ці можливості за допомогою графічних об’єктів, і хоча зараз в цьому необхідність відпала, все ж програмний комплекс може бути корисним, наприклад, для тестування простих торговельних систем.

Адреса сайту розробників програми: autograf.dp.ua. Там ви також знайдете детальні інструкції з її використання.

Я ж хочу коротенько розповісти про створення тестер-тренажера на базі програмного комплексу AutoGraf4. Щось на кшталт покрокової інструкції. Я не буду тут розповідати про те, що таке тестер стратегій, це як мінімум тема для окремої статті, також я не буду вдаватися в подробиці редагування і компіляції радників, сподіваючись, що читач вже знайомий з цими процедурами або здатний самостійно відшукати необхідну інформацію в інтернеті або довідковій системі термінала.

1. Отже, першим кроком завантажимо всі необхідні нам програми та бібліотеки.

Найсвіжішу безкоштовну (для роботи на демо і в тестері) версію програми AutoGraf4 можна завантажити за цим посиланням.

Для забезпечення максимально зручної роботи також рекомендую завантажити бібліотеки VisualTestingTools за цим посиланням.

2. Встановлюємо всі завантажені програми та бібліотеки.

AutoGraf4 має свій інсталятор, якому треба лише вказати шлях до встановленого термінала, а далі він зробить все автоматично.

VisualTestingTools необхідно самому розпакувати з архіву й розкласти файли по каталогам наступним чином: VisualTestingTools.mq4 кладемо в MQL4\Include, а vTerminal.mq4 та vHistory.mq4 в MQL4\Indicators.

3. Підключаємо бібліотеку VisualTestingTools у вигляді окремої стратегії.

Цей крок можна пропустити, але я дуже рекомендую, особливо для тих, хто використовує доливання і в тестах своїх систем їм важливо бачити інформацію по відкритим угодам та поточний стан віртуального рахунку.

Знаходимо файл MQL4\Libraries\AG_AT.mq4 і редагуєм його. На початку файлу знаходимо рядок "#property library" і вставляємо відразу за ним наступний: #include <VisualTestingTools.mq4>. Далі необхідно реалізувати функцію власної стратегії та її підключення в систему комплексу AutoGraf4, яку згідно документації необхідно винести в окремий файл, але ми для спрощення зробимо всі дії прямо в цьому файлі.

Спочатку визначимо точку включення нашої функції. Знаходимо в тексті оператор "switch", він там один, і саме він забезпечує вибір відповідної функції стратегії. Додаємо свій текст після "case: 8" і рядка з оператором "break; // End Strategy 8" та перед рядком "default:".

Code:
    case 9: // Srtategy 9
       Ret = AG_Strategy_VisualTesting(Parol_S,Order,Object,
          Instrument,Ddraw_Object,Tuning,Manager,Message);
       break; // End Srtategy 9
    Далі в кінці файлу описуємо необхідну функцію:

Code:
    int AG_Strategy_VisualTesting(int Parol_AT, double Order[][], string Object[], double Instrument[][][][], int Ddraw_Object[][], double& Tuning[], double& Manager[][], string& Message[]) {

static bool init = true; // Ознака першого запуску

if (init) { // Ініціалізація тільки при першому запуску
          vTerminalInit();
          vHistoryInit();
          init = false; // Вимикаємо ознаку першого запуску
       }

vTerminalRefresh();
       vHistoryRefresh();

return(1);
    }
    4. Створюємо шаблон для тестера.

У тестера є одна гарна особливість - в режимі візуалізації він підхоплює шаблон з іменем радника, який ми тестуємо. В нашому випадку шаблон повинен називатися "AG_exp.tpl". Щоб створити цей шаблон налаштовуємо графік так, як нам це подобається і додаємо туди наступні індикатори у вказаному порядку (це важливо для бібліотеки VisualTestingTools): vTerminal, vHistory, AG_ind. Зберігаємо шаблон і тепер майже все готово.

5. Останнім кроком перед запуском тестера необхідно налаштувати радник AG_exp. Особливо треба звернути увагу на початкові параметри угоди - краще за все виставити такі значення, які будуть використовуватися найчастіше, щоб зменшити необхідність їх змінювати кожного разу на початку тесту.

Щоб ввімкнути відображення поточних угод і історії у окремих вікнах з індикаторами vTermianl, vHistory, необхідно вибрати стратегію "S9" та включити режим "AT". Якщо ви не плануєте використовувати цю інформацію, то зайві вікна можна повидаляти, щоб не заважали.

На останок хочеться зазначити деякі особливості роботи з тестером стратегій, що накладають обмеження на коло торговельних систем, які можна перевірити за допомогою нашого тестер-тренажера.

1. В тестері не можна перемикати таймфрейми, тому неможливо тестувати системи, які потребують аналізу різних часових масштабів.

2. Не всі індикатори в режимі тестування працюють правильно, особливо це стосується тих, що беруть дані з інших таймфреймів чи валют. В цьому випадку не відбувається поступова генерація даних, тому можливе деяке "зазирання у майбутнє", коли відома вже завершена свічка за ще не завершений період.

3. Складність тестування піпсовочних стратегій в режимі тестування "Всі тіки", адже для цього знадобиться дуже багато часу навіть на максимальній швидкості. Особливо повільно може відбуватися тест, коли на графіку навішано багато складних індикаторів, в тому числі й описані тут vTerminal та vHistory.

Буду радий, якщо ця інформація буде корисною для трейдерів, що знаходяться на етапі пошуку власної торговельної системи, та допоможе їм зекономити час та кошти. Вдалих тестів.

====================
    Автор статті: bvn
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Востаннє редагувалось bvn; 06-02-2015 в 12:44.
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Цитувати Цитувати

2. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

Vergius (28-10-2014)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •