Результати з 1 по 7 із 7

Тема: Інструменти Фібоначчі

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,699
    Подякував
    1,666
    1,362 Подяк в 767 Дописах

Інструменти Фібоначчі

Більшість трейдерів широко використовують інструменти, напряму пов’язані з послідовністю або числами Фібоначчі, тому перед тим, як розглянути самі інструменти, спробую зробити якомога більш стислий екскурс в саму суть цієї послідовності.

Числами Фібоначчі називають такі числа, що дорівнюють сумі двох попередніх: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144 і т. д. При цьому границя відношення Fn+1 / Fn (при n прямує до нескінченності) дорівнює золотому перетину φ = ~0.618. Що це таке, пояснювати не буду, хто не знає, знайдіть у вікіпедії. Але відмічу, що на ряду з золотим перетином, трейдерами використовуються також і границі інших співвідношень (через один, два, три члена послідовності і т. п.), звідси ми й отримуємо ті числа, які зазвичай можемо бачити в інструментах Фібоначчі: 0.618, 0.5, 0.382, 0.236, 0.146 і т. д.

До речі, про 0.5 я трохи збрехав Насправді, це число 0.5 не виникає при діленні жодних з членів послідовності Фібоначчі, просто це половина, яку теж досить часто використовують в інструментах Фібоначчі. По суті ці числа визначають певний коефіцієнт, тобто яку частину складає певний рух ціни від деякого попереднього руху, тому часто ці значення також використовують у відсотках: 61.8%, 50%, 38.2%, 23.6%, 14.6%. А також іноді використовують значення, що перевищують вихідну міру руху ціни, тобто більше 1, а саме: 114.6%, 123.6%, 138.2%, 150%, 161.8%, 261.8% та інші.

Найбільш вживаними інструментами є лінії Фібоначчі, або його ще називають сіткою, та розширення Фібоначчі. Почнемо розгляд з цих інструментів.

Лінії Фібоначчі. Цей інструмент являє собою заздалегідь визначений набір рівнів, що відкладаються від 0-го рівня на відстані, яка відповідає певним співвідношенням Фібоначчі. За замовчуванням це: 0%, 23.6%, 38.2%, 50%, 61.8%, 161.8%, 261.8% та 423.6. Рівні 0% та 100% задаються двома точками початку та кінця певного попереднього руху ціни. Найбільш поширені способи накладання сітки Фібоначі - це на попередню ланку зигзагу (попередній тренд або імпульс), або на першу хвилю зворотнього руху (проти тренду, коррекція) - у фрактальній теорії це так званий оріджин.

Розширення Фібоначчі. Тут також використовується набір рівнів: 61.8%, 100% та 161.8% (за замовчуванням), але використовується цей інструмент для визначення довжини третьої хвилі, тож нульовий рівень відкладається від кінця другої хвилі, а перша хвиля береться за міру руху ціни, тобто 100%. Передбачається, що довжина третьої хвилі повинна дорівнювати довжині першої хвилі (AB = CD).

Часові зони. Цей інструмент Фібоначчі представляє собою набір вертикальних ліній, перші дві з яких (0 та 1) визначають тривалість одиничного інтервалу, а наступні лінії є відкладеними від 0 інтервалами, тривалість яких відповідає послідовності чисел Фібоначчі: 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34. Вважається, що коли 0 накласти на точку розвороту тренду, а 1 на наступний екстремум, то всі значні зміни ціни будуть відбуватися поряд з лініями часових зон Фібоначчі.

Віяло Фібоначчі. Як і віяло Ганна, цей інструмент являє собою набір променів, що будуються з точки розвороту тренду і слугують в подальшому лініями підтримки/спротиву. Будується він наступним чином, перша лінія проводиться з точки розвороту до нового максимуму (при висхідному тренді), через який проводиться умовна вертикальна лінія, відрізок якої від вказаного максимуму до рівня розвороту складає 100%. Промені віяла перетинають цю умовну вертикальну лінію в точках, що відповідають 38.2%, 50% і 61.8% (за замовчуванням) вказаного відрізку.

Дуги Фібоначчі. Неоднозначний інструмент, як і більшість інструментів Ганна, які потребують чіткого визначення, що є одиниця виміру часу і що є одиниця виміру ціни. Бо за задумом дуги Фібоначчі являють собою частини кіл, що є незмінними за своєю формою, але на реальному графіку вони, як правило, виглядають досить викривлено і ступінь викривленості залежить від кількості знаків ціни, що використовуються терміналом, тому необхідно підбирати вірний масштаб у властивостях інструменту.

Будуються дуги Фібоначчі схожим чином до віяла Фібоначчі - проводиться лінія з точки розвороту тренду до наступного максимуму (для висхідного тренду), який і є центром кіл, що будуються з радіусами, які відкладаються на вказаному відрізку як 38.2%, 50% та 61.8% (за замовчуванням).

Знову ж таки, ми розглянули самі загальні принципи користування інструментами Фібоначчі, що вбудовані в клієнтський термінал MetaTrader4. Можливо, для кожного з цих інструментів є ще з десяток різних способів їх застосування. Хоча для сітки ми розглянули лише два, а для всіх інших по одному, але мені достеменно відомо, що віяло Фібоначчі має, як мінімум три таких способи, але тонкощі їх застосування швидше для "гурманів" цих інструментів. Якщо такі тут знайдуться на форумі, буду дуже вдячний за подальше обговорення різних нюансів використання інструментів Фібоначчі в цій темі.

====================
    Автор статті: bvn
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Востаннє редагувалось bvn; 10-02-2015 в 14:49.
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Зараз я торгую тут: FXOpen Мій ПАММ-рахунок чекає на Ваші інвестиції: DTWT
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 2 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

bgt (02-01-2015),yuramerlin (13-08-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Скоріше всього майже всі трейдери хоча б інколи користуються лініями Фібоначчі, ставлячи по ним наприклад рівні отримання тейків та інші. Дуги та кути використовують набагато менше. Дуже цікавими будуть часові інтервали для розгляду, от тільки нульовий рівень визначити не так просто!
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,699
    Подякував
    1,666
    Автор Теми

Quote Написав bgt Перегляд Допису
    Скоріше всього майже всі трейдери хоча б інколи користуються лініями Фібоначчі, ставлячи по ним наприклад рівні отримання тейків та інші.
    Думаю, що більшість новачків взагалі подібними речами не користуються. Звісно, що екзотику, на кшталт дуг навіть профі використовують рідко.
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Quote Написав bvn Перегляд Допису
    Звісно, що екзотику, на кшталт дуг навіть профі використовують рідко.
    Я просто глянув одного разу що є ці дуги Фібоначчі в терміналі й на тому моє знайомство з ними закінчилось. Може комусь вони дійсно потрібні, то хай будуть.
    В нас є багато чого, мається на увазі форекс, але все вивчати і використовувати не має сенсу. Вибиріть собі основні, які підходять вам і цього буде можливо достатньо для становлення успішним.
    Мені метод Ганна точно не треба.
    Цитувати Цитувати

Модератор Аватар yuramerlin
    Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    1,495 Подяк в 728 Дописах
    Невелички фокус... Коли у інструменти типу "лінія фібоначчі" та "розширення фібоначчі" у вкладці "рівні фібоначчі" до опису рівня (приміром: рівень - 0,382) до значення 38,2 добавити добавити символи %$,

інструмент буде показувати також значення ціни на цьому рівні
    Цитувати Цитувати

7. Наступні 3 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bvn (26-01-2015),Mell (02-05-2015),Vergius (25-01-2015)

Зацікавлений Аватар Mell
    Створено
    квітень 2015
    Місце
    Черкаси
    Дописи
    49
    Подякував
    65
    123 Подяк в 48 Дописах
    yuramerlin, дякую! Не знав.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,699
    Подякував
    1,666
    Автор Теми

Є ще одна фішка. Якщо ви вже налаштували в своєму терміналі рівні Фібоначчі так, як вам подобається, а ще треба налаштувати в інших 5-10 терміналах то можна зробити простіше:
    1) Відкриваєте в редакторі /config/terminal.ini і знаходите опції Fibo_*. Як це, наприклад, виглядає в мене в одному з терміналів:
    Code:
    Fibo_color=255
    Fibo_style=2
    Fibo_weight=1
    Fibo_background=0
    Fibo_levels=17
    Fibo_level0=0
    Fibo_description0=0.0 (%$)
    Fibo_level1=0.236
    Fibo_description1=23.6 (%$)
    Fibo_level2=0.382
    Fibo_description2=38.2 (%$)
    Fibo_level3=0.5
    Fibo_description3=50.0 (%$)
    Fibo_level4=0.618
    Fibo_description4=61.8 (%$)
    Fibo_level5=1
    Fibo_description5=100.0 (%$)
    Fibo_level6=1.618
    Fibo_description6=161.8 (%$)
    Fibo_level7=2.618
    Fibo_description7=261.8 (%$)
    Fibo_level8=4.236
    Fibo_description8=423.6 (%$)
    Fibo_level9=0.13
    Fibo_description9=x 13.0 (%$)
    Fibo_level10=1.382
    Fibo_description10=limited 138.2 (%$)
    Fibo_level11=1.764
    Fibo_description11=south 176.4 (%$)
    Fibo_level12=2.08
    Fibo_description12=east 208.0 (%$)
    Fibo_level13=2.236
    Fibo_description13=west 223.6 (%$)
    Fibo_level14=2.764
    Fibo_description14=276.4 (%$)
    Fibo_level15=0.764
    Fibo_description15=76.4 (%$)
    Fibo_level16=3.08
    Fibo_description16=north 308.0 (%$)
    Fibo_level17=2.764
    Fibo_description17=276.4 (%$)
    Fibo_color2=11119017
    Fibo_style2=0
    Fibo_weight2=1
    2) Копіюєте ці рядки з конфігу одного термінала і переносите їх в конфіги інших терміналів. Отримуєте такі самі налаштування, як і в першому.
    Цитувати Цитувати

10. Наступні 2 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

Mell (03-05-2015),yuramerlin (02-05-2015)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •