Переглянути Результати: Працює чи ні?

Проголосувало
8. You may not vote on this poll
 • Так, чітко працює, майже завжди

  3 37.50%
 • Тільки деякі моделі при певних умовах

  5 62.50%
 • Ні, не працює ніколи, хіба випадково

  0 0%
 • Не знаю, не впевнений

  0 0%
Сторінка 1 з 3 123 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 22

Тема: Свічковий аналіз

 1. #1
  Початківець
  Створено
  серпень 2014
  Місце
  Полтава
  Дописи
  87
  Подякував
  43
  90 Подяк в 54 Дописах

  Свічковий аналіз

  Під свічковим аналізом розуміють методи передбачення зміни цін валютних пар по графікам типу «японські свічки».

  «Японська свічка» - це елемент представлення графіку зміни цін. Вона являє собою прямокутник, дві сторони якого паралельні вісі цін, а дві інші – вісі часу на ціновому графіку. Цей прямокутник називають «тілом» свічки. До середин верхньої та нижньої граней тіла домальовують вертикальні лінії – так звані «тіні».
  Кожна свічка відображає зміну ціни інструменту в певний проміжок часу, що відповідає вибраному таймфрейму. Положення верхнього кінця верхньої «тіні» відповідає максимальній ціні на даному проміжку часу, а положення нижнього кінця нижньої тіні – мінімальній. Одна з горизонтальних граней тіла знаходиться на рівні ціни відкриття, друга ж – на рівні поточної ціни (якщо свічка ще діє), або на рівні ціни закриття (якщо свічка вже закрита).
  Якщо ціна відкриття для свічки менша, ніж ціна закриття – то таку свічку називають бичачою. Якщо ж ціна відкриття більша за ціну закриття – то така свічка, відповідно, називається ведмежою.
  Бувають випадки, коли ціни відкриття та (або) закриття співпадають з максимальною/максимальною цінами свічки. Тоді одна або обидві тіні у свічки будуть відсутні. Свічки, у яких обидві тіні відсутні, називають «марібозу».
  Також мають свою назву свічки, у яких тіло дуже маленьке відносно розміру тіней, або ж зовсім вироджене в риску (тобто, коли ціни відкриття та закриття свічки співпадають). Такі свічки називаються «доджі».
  Тіла всіх бичачих свічок на графіку зафарбовані в один колір, а всіх ведмежих – в інший. Зазвичай, термінали дозволяють в налаштуваннях встановлювати будь-які кольори свічок, але традиційно колір бичачої свічки – білий, а ведмежої – чорний.

  Свічковий аналіз вважає, що інколи по формі свічок, або по утворенню комбінацій свічок певної форми можна робити передбачення того, як ціна валютної пари буде поводити себе у майбутньому. Свічки або комбінації свічок, при появі яких можна робити певні аналітичні висновки, називаються свічковими моделями. Розглянемо деякі популярні моделі.

  «Молот» - це свічка з маленьким тілом, дуже короткою (а краще – зовсім відсутньою) верхньою тінню та довгою (мінімум вдвічі довше тіла) нижньою тінню. Молот утворюється на спадаючому тренді, зазвичай – на підході до важливого рівня підтримки (найкращий варіант – нижня тінь торкається або й пробиває рівень підтримки, закриття ж залишається вище нього). Колір тіла при цьому не має значення (хоча білий, все ж, вважається трохи кращим). Молот є досить сильним бичачим сигналом розвороту, особливо, якщо після нього йде біла свічка з добре розвиненим тілом.

  «Повішений» має таку ж саму форму, як і Молот – але формується на зростаючому тренді і є ведмежим розворотним сигналом. Відповідно, при невеликому значенні кольору тіла, бажано, все ж, чорний. Розворотна дія Повішеного підсилюється, якщо його тіло пробило важливий рівень спротиву, а наступною йде чорна свічка з достатньо сильним тілом.

  «Перевернутий молот» - це, як видно з назви, модель, схожа на Молот, але з довгою верхньою тінню та короткою (а краще – відсутньою) нижньою. Перевернутий молот формується на спадаючому тренді і є також бичачою розворотною фігурою, але слабшою за Молот, особливо, якщо тіло Перевернутого молота – чорне. Якщо на момент появи цієї моделі трейдер має відкриту позицію Sell – то варто замислитись про її закриття. Для відкриття ж позиції Buy бажано дочекатись утворення слідом за Перевернутим молотом білої свічки з досить розвиненим тілом.

  «Падаюча зірка» - це свічка такої ж форми, як і Перевернутий молот, але сформована на зростаючому тренді. Відкриття Падаючої зірки повинно бути вище ціни закриття попередньої свічки. Колір моделі великого значення не має. Аналогічно Повішеному, Падаюча зірка є ведмежою розворотною моделлю, але більш слабкою (особливо, якщо колір тіла – білий).

  «Поглинання» - це модель з двох свічок різного кольору. У Бичачому поглинанні перша свічка повинна бути чорною, а друга – білою. У Ведмежому, відповідно – навпаки. Поглинання формується тоді, коли тіло другої свічки повністю перекриває тіло першої. При цьому перша свічка не повинна бути «доджі». Тіні свічок особливої ролі не грають, але сила моделі збільшується, якщо друга свічка (а краще – обидві) є «марібозу», а також якщо тіло другої свічки перекриває не лише тіло, а й тіні першої.
  Бичаче (Ведмеже) поглинання формується на спадаючому (зростаючому) тренді і є, відповідно, бичачим (ведмежим) сильним розворотним сигналом.

  «Завіса з темних хмар» - модель, схожа на Ведмеже поглинання. Це дві свічки різного кольору з добре розвиненими тілами та відносно невеликими тінями (в ідеалі друга свічка – «марібозу»). Розміри тіл свічок – приблизно однакові. Відкриття другої свічки повинне бути вище закриття першої, а закриття – нижче середини тіла першої свічки. Сила моделі збільшується, якщо біла свічка пробила рівень спротиву, а чорна – пробила його в зворотному напрямку.
  Завіса з темних хмар – це ведмежа розворотна модель, але дещо слабша, за Ведмеже поглинання.

  «Просвіт у хмарах» - це «обернена» до Завіси з темних хмар модель. Відповідно, ознаки цієї моделі такі ж, як і у попередньої: розвинені тіла свічок приблизно однакового розміру, відносно невеликі тіні (в ідеалі друга свічка - «марібозу), відкриття другої свічки нижче закриття першої, а її закриття – вище середини тіла першої свічки. Сила моделі збільшується, якщо перша свічка пробила зверху важливий рівень підтримки, а друга – пробила його знизу.
  Зрозуміло, що Просвіт у хмарах – бичача розворотна модель, що утворюється на спадаючому тренді.

  «Харамі» - двосвічкова модель, у якій добре розвинене тіло першої свічки повністю перекриває тіло (а краще – й тіні) другої. Традиційно вважається, що перша свічка бичачого Харамі повинна бути чорною, а друга – білою (для ведмежого, відповідно – навпаки). Але сучасні дослідники схильні стверджувати, що колір свічок у Харамі не має великого значення. Набагато важливіше те, наскільки тіло другої свічки менше за тіло першої. В ідеальному варіанті моделі друга свічка повинна являти собою «доджі».
  Харамі – разворотна модель, тому характер конкретного Харамі визначається по тому, на якому тренді він сформувався: на спадаючому – бичачий, на зростаючому – ведмежий.

  «Ранкова зірка» - модель з трьох свічок, перша і третя з яких мають добре розвинені тіла, причому перша – чорна, а третя – біла. Друга ж свічка (власне, «зірка») повинна мати короткі тіні та невеличке тіло (в ідеалі – повинна бути «доджі»). Колір другої свічки особливого значення не має. «Зірка» повинна відкритись з гепом, тобто треба, щоб ціна відкриття другої свічки була менша, ніж ціна закриття першої. Крім того, закриття третьої свічки повинно бути вище, ніж середина тіла свічки першої.
  Взагалі, чим закриття третьої свічки вище – тим краще. Також силу моделі збільшує ситуація, коли ціна відкриття третьої свічки більше, ніж ціна закриття «зірки».
  Ранкова зірка являє собою розворотну бичачу модель, що формується на спадаючому тренді.

  «Вечірня зірка» - аналогічна Ранковій зірці модель, але є ведмежою та утворюється на зростаючому тренді.
  Всі ознаки та умови підсилення – відповідні: три свічки, перша (біла) і третя (чорна) з розвиненими тілами, друга (будь-якого кольору) – з маленьким тілом (краще – «доджі») та короткими тінями. Ціна відкриття другої свічки повинна бути вище ціни відкриття першої, а ціна закриття третьої свічки – нижче середини тіла свічки першої.
  Чим нижче ціна закриття третьої свічки – тим більш сильніша модель. Також сила моделі збільшується, якщо ціна відкриття третьої свічки нижча, чим ціна закриття другої.

  Наостанок варто зазначити, що, хоча свічковий аналіз є досить ефективним інструментом трейдера, при його використанні слід враховувати деякі принципи, а саме:

  • на розворотні моделі варто покладатись лише тоді, коли вони виникають біля важливих рівнів підтримки (спротиву);
  • якщо впродовж даного конкретного тренду модель вже з’являлась, але не спрацювала, то сила цієї моделі при наступній появі різко зменшується;
  • розворотна модель тим сильніша, чим довший та (або) крутіший був попередній тренд.
  • свічковий аналіз практично не працює на маленьких таймфреймах. Більш-менш надійно можна покладатися на дію моделей, починаючи з H1, найкращий же результат, за статистикою, дає використання свічкового аналізу на таймфреймі Daily;
  • свічкові моделі самі по собі не є торговими сигналами, вони лише показують настрої ринку, а для прийняття рішень щодо відкриття позицій і вибору точки входу треба використовувати додаткові інструменти.


  ====================
  Автор статті: Infospacer
  Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
  Востаннє редагувалось bvn; 18-12-2014 в 12:28.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні 5 користувачів подякували Infospacer за цей корисний допис:

  bgt (14-12-2014),smychnyk (08-11-2015),Vasya_Neutron (27-12-2014),Vergius (15-12-2014),Атол (14-12-2014)

 3. #2
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Ще важливі паттерни є такі як Падаюча зірка, Труби, Стрекоза, Надмогильний камінь, та інші. Допишіть хай все буде в одному місці.
  Цитувати Цитувати

 4. #3
  Професіонал Аватар Атол
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  місто на Дніпрі)
  Дописи
  1,136
  Подякував
  320
  277 Подяк в 187 Дописах
  Quote Написав Infospacer Перегляд Допису
  Свічковий аналіз
  це дуже цікаво але аби знати де саме віставляти ордер і на ріст чи на падіня))! непоганоб булоб якбі це було показано на графіку фото))!
  Цитувати Цитувати

 5. #4
  Початківець
  Створено
  серпень 2014
  Місце
  Полтава
  Дописи
  87
  Подякував
  43
  90 Подяк в 54 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Ще важливі паттерни є такі як Падаюча зірка, Труби, Стрекоза, Надмогильний камінь, та інші. Допишіть хай все буде в одному місці.
  Падаюча зірка в статті є, придивіться уважніше. Щодо решти - насправді, моделей дуже багато, я розглянув лише найпопулярніші, на мою думку. Що ж до решти - чому б Вам не приєднатися та не написати про Ваші улюблені свічкові фігури?

  Quote Написав Атол Перегляд Допису
  це дуже цікаво але аби знати де саме віставляти ордер і на ріст чи на падіня))! непоганоб булоб якбі це було показано на графіку фото))!
  Перечитайте, будь-ласка, останнє речення статті:
  Quote Написав Infospacer Перегляд Допису
  свічкові моделі самі по собі не є торговими сигналами, вони лише показують настрої ринку, а для прийняття рішень щодо відкриття позицій і вибору точки входу треба використовувати додаткові інструменти.
  Щодо росту і падіння - якраз з напрямом свічкові моделі і допомагають визначитись (адже зрозуміло, як на мене, що бичача модель - прогнозує зростання, а ведмежа, відповідно - спадання).
  Цитувати Цитувати

 6. Наступні користувачі подякували Infospacer за цей корисний допис:

  bvn (15-12-2014)

 7. #5
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Infospacer, паттерн Надмогильний камінь чимось схожий з паттерном перевернутий молот. Відмінність їх лиш в тому що в Надмогильного каменя відсутнє тіло свічки, а все інше аналогічно Перевернутому молоту, як знаходження, так і відпрацювання.
  Цитувати Цитувати

 8. Наступні користувачі подякували bgt за цей корисний допис:

  Infospacer (09-01-2015)

 9. #6
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Ще непоганий свічковий паттерн є довгоногий дожи. Відображається так: маємо дуже невелике тіло, або зовсім його відсутність і дуже довгі тіні в різні сторони. Це говорить, що бики та медведі вели боротьбу але як відкрились, то так і закрились. На піках руху ціни може бути розворотнім паттерном.

  Безымянный.png
  Цитувати Цитувати

 10. #7
  Досвідчений Аватар Vergius
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  Житомир
  Дописи
  559
  Подякував
  682
  330 Подяк в 250 Дописах
  Досить великий перелік паттернів, а також їх поточні сигнали можна знайти тут: http://www.myfxbook.com/forex-market/patterns
  Єдиний мінус - все наведено англійською мовою. Але, з другого боку, впевнений, що якийсь мінімальний рівень знань англійської є у більшості користувачів - так що, можливо комусь цей інструмент стане у пригоді для прийняття правильних рішень.
  Цитувати Цитувати

 11. #8
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Quote Написав Vergius Перегляд Допису
  Досить великий перелік паттернів, а також їх поточні сигнали можна знайти тут: http://www.myfxbook.com/forex-market/patterns
  Єдиний мінус - все наведено англійською мовою. Але, з другого боку, впевнений, що якийсь мінімальний рівень знань англійської є у більшості користувачів - так що, можливо комусь цей інструмент стане у пригоді для прийняття правильних рішень.
  Можливо наприклад віртуатьними перекладач користуватись, наприклад від Гугл.
  Хоча можливо і на інших сайтах найти ці паттерни. Спробуйте хоча б раз найти.
  Цитувати Цитувати

 12. #9
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Було б непогано, аби ці патерни хоч коротенько в цій темі описали. Найближчим часом ми плануємо встановити хак "корисних повідомлень", тоді можна буде до першого допису додати посилання на ці описи патернів, щоб їх не треба було шукати десь на просторах інтернету, а щоб вони всі були тут на форумі "під рукою".
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 13. #10
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  bvn, так основні описані. А от деталі:
  Паттерн Надмогильний камінь аналогічний по виявленню і відпрацюванням з Перевернутим молотом відмість лиш в тому що відсутнє тіло свічки.

  Аналогічно паттерн Стрекоза аналогічний самому цікому паттерну Молот, також відсутнє тіло.
  Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •