Результати з 1 по 1 із 1

Тема: Маржинальна торгівля

 1. #1
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,097
  Подякував
  1,821
  1,486 Подяк в 855 Дописах

  Пізнавально Маржинальна торгівля

  В цій статті ми продовжимо розбиратися з питаннями, стосовно торгівлі на ринку форекс. Сподіваюсь, що ви вже розібралися Як заробляти на форекс і тепер хочете засвоїти певні деталі цього процесу. Одна з головних тем на форексі - це маржинальна торгівля, хоча на практиці, я помітив, мало хто приділяє їй достатню увагу. Зараз ми спробуємо розібратися, що це воно таке.

  Але на початку ми повинні познайомитись з деякими новими поняттями. Як нам вже відомо, на форексі ми можемо відкривати угоди і потім повинні їх закривати. Що є предметом угоди? Купівля або продаж певної кількості однієї валюти за іншу. Так от, на ринку форекс кількість валюти, що може бути предметом угоди стандартизована і вона називається об’ємом угоди. Стандартний об’єм угоди - це лот. 1 лот зазвичай дорівнює 100 000 одиниць базової валюти, на зворотніх валютних парах це долари США. Деякі брокери навмисно зменшують розмір 1 лота, щоб зробити торгівлю на форексі більш доступною для різних верств населення, також для цих цілей були придумані так звані міні- і мікро-лоти, що дорівнюють 0.1 та 0.01 стандартного лоту відповідно.

  Значить, перед тим, як відкрити угоду, нам потрібно визначитись з об’ємом цієї угоди, а також напрямком: купівля чи продаж. Наприклад ми відкрили угоду розміром 1 лот на покупку EURUSD по ціні 1.3513, тобто ми придбали 100 000 євро за 135 130 доларів США. Що далі?

  Якщо ціна зміниться і стане 1.3514, така зміна називається зміною на 1 пункт (4 знак після десяткової крапки в більшості валютних пар, в деяких парах з японською єною - 2-ий)*. Якщо ми закриємо нашу угоду по такій ціні, то отримаємо 135 140 доларів, тобто на 10 доларів більше, але не все так просто, бо насправді на форексі завжди існує дві ціни: ціна купівлі і ціна продажу, або ask та bid відповідно. При чому ціна ask завжди трохи вища ніж bid. Різниця між ask та bid виражена в пунктах називається спредом. До речі, історично так склалося, що графік відображає лише ціну bid, це донедавна було не дуже важливо, бо спреди були фіксованими, тому графік ціни ask просто був би зсунутим на кілька пунктів повторенням графіка bid. На жаль (я вважаю, що на жаль), зараз набирають популярності рахунки з плаваючими спредами, тож виходить, що графік ask залишається поза увагою трейдера, а значить залишається поза можливостями його аналізу.

  Що ж змінюється в нашій схемі заробітку перших 10 баксів, від усвідомлення того факту, що існує дві ціни? Припустімо, що на нашій парі EURUSD є сталий спред в 2 пункти. Тоді коли ми бачимо ціну bid рівною 1.3513 і ми відкриваємо угоду, то насправді ми купуємо 100 000 євро по ціні ask, яка в цей момент на 2 пункти вища, тобто 1.1315, то ж ми витрачаємо на це 135 150 доларів. Тепер, якщо ціна bid і піднялася на 1 пункт (1.3514), то в разі закриття угоди, ми відразу ж не заробимо, а втратимо 10 доларів. Коли ціна виросте на 2 пункти (саме та величина спреду), то ми лише вийдемо в 0. Виходить, що кожного разу, коли ми відкриваємо угоду ми відразу "влітаємо" в мінус на розмір спреду, щоб вийти в плюс, нам треба чекати, коли ціна зміниться в потрібну нам сторону на більшу, ніж спред, кількість пунктів.

  Ось ми і розібралися з основними поняттями і підійшли до самого смачного - маржинальної торгівлі. В вище згаданому прикладі ми купували аж 100 000 євро за 135 150 доларів, але що нам робити, коли в нас немає стільки коштів? Навіть, якби ми брали мікро-лот (1 000 євро), нам би знадобилося аж 1 351 доларів 50 центів. Для багатьох трейдерів-початківців і ця сума є досить значною. Невже без кількох тисяч доларів на форекс немає сенсу й соватися?

  Ні, насправді вихід є і він називається маржинальна торгівля, яка дозволяє трейдеру з відносно невеличким власним капіталом "воротити" на ринку мільйонами доларів. Полягає ця штука в тому, що компанія брокер надає трейдеру так зване кредитне плече, тобто в кілька разів зменшує нашу потребу в грошах, доповнюючи її своїми кредитними коштами. Плече може бути незначне 1:5, 1:10, 1:20, середнє 1:50, 1:100, 1:200, або велике 1:500, 1:1000.

  Що це означає? Візьмемо, скажім, плече 1:100. Коли ми будемо купувати 0.01 лота EURUSD по ціні 1.3515, то ми отримаємо 1 000 євро, а знадобиться нам для цього лише 13 доларів 51.5 центів. А решту 1337.985 доларів "сплатить" за нас брокер. Тобто насправді він нам позичить всю суму 1 351.5 доларів, а з нас візьме залог 13.515 доларів, а потім, якщо пам’ятаєте він з нас ще буде брати відсотки за кожну добу. Але не все так погано, бо оті 100 000 євро ми покладемо на депозит (тому ж брокеру), за що він нам буде також нараховувати відсотки, які можуть перевищити відсотки по кредиту (своп, пам’ятаєте?), а далі ми чекаємо на зміну ціни.

  Якщо ми пам’ятаємо, то з цього моменту ми вже в мінусі аж на 20 доларів, але лише потенційно. Це так званий плаваючий збиток, а якщо ціна виросла, скажімо на 12 пунктів, то ми будем в плюсі на цілих 100 доларів - плаваючий прибуток. Чому він плаваючий? Тому, що для того, щоб він став реальним прибутком, нам необхідно закрити угоду, а доки угода не закрита то цей прибуток або збиток на нашому балансі не відображається. Він відображається на наших засобах (equity), які обраховуються як депозит + плаваючий прибуток (або - плаваючий збиток).

  Ще одним важливим показником є відношення засобів до залогу, яке називається рівнем маржі або просто рівнем. Він виражається в відсотках. Цей рівень відображає, чи достатньо в нас залишається коштів, щоб виконувати наші залогові зобов’язання, і коли він зменшується до певної межі (у різних брокерів ці рівні відрізняються) настає спочатку маржин кол (margin call), - вимога негайно поповнити депозит для підтримання залогових зобов’язань, - а потім стоп аут (stop out), - це коли ваші збиткові угоди закриваються автоматично і ваш збиток з плаваючого перетворюється на фактичний. В народі часто саме стоп аут називають маржин колом, або миколою (з рос. "коля", "коля маржов")

  Щоб цього з вами не відбувалося ніколи, не поспішайте починати торгівлю реальними грошима, спочатку навчайтеся, тренуйтеся на демо-рахунках і буде вам щастя.

  * - В сучасних терміналах було додано ще один знак, наче б то для підвищення точності і зручності трейдерів, хоча насправді це призвело лише до суперечок, що вважати 1 пунктом - 4-ий чи 5-ий знак після крапки.

  ====================
  Автор статті: bvn
  Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
  Востаннє редагувалось bvn; 22-01-2015 в 13:31.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні 2 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

  bgt (03-01-2015),yuramerlin (09-03-2015)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •