Для аналізу валютних котирувань трейдери використовують графіки. Існує кілька різновидів графіків котирувань валютних пар, найпоширеніші використовуються в торговельному терміналі MT4: лінія, бари, японські свічки.
Лінія з’єднує ціни закриття кожного періоду і представляють найменше інформації для аналізу, тому найчастіше використовуються лише новачками. Більш вживаними видами є бари та свічки, які несуть в собі відразу чотири ціни (OHLC):
Open - ціна відкриття періоду;
High - найбільша ціна періоду;
Low - найменша ціна періоду;
Close - ціна закриття періоду.
Свічки, що відображають зростання ціни, називають "бичачими" і зазвичай відображають пустотілими. Свічки, що відображають зниження ціни, називають "ведмежими" і зображують зафарбованими. Іноді, їх зображують зафарбованими в різні кольори, наприклад, бичачі - синім, а ведмежі - червоним або жовтим (це нова мода).
Також існують досить екзотичні представлення валютних котирувань - це гарфіки Ренко та так звані хрестики-нолики. Ці види графіків використовуються особливими цінителями, яких не так вже й багато. Коротко про кожен з них.
Хрестики-нолики будуються наступним чином. Зріст ціни відображається хрестиками ("X"), а спадання - ноликами ("0"). Нові клітинки малюють лише тоді, коли ціна змінилася на розмір клітини в один або інший бік. Розмір клітини є змінним параметром для цього типу графіків і виконує роль своєрідного масштабу. Так, якщо встановити цей параметр рівним 5 пунктам, графік буде більш чутливим до невеликих змін ціни, а якщо встановити рівним, скажімо, 20 пунктів, то такий графік змінюватиметься більш повільно.
Головною особливістю хрестиків-ноликів є те, що з графіку повністю прибирається фактор часу. Аналізу піддається лише зміна ціни в її абсолютній формі. Тією ж особливістю відрізняються і графіки Ренко. Основною відміною від хрестиків-ноликів в графіках Ренко є те, що для відображення цих графіків використовуються вже дуже знайомі нам японські свічки, просто будуються вони за тими ж принципами, що й хрестики-нолики - нова свічка з’являється лише тоді, коли ціна проходить певну відстань.
А які ще види графіків відомі вам? Які види графіків ви використовуєте?
====================
Автор статті: bvn
Всі права на статтю належать forexforum.com.ua