Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 19

Тема: Скальпінг

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    90 Подяк в 54 Дописах

Скальпінг

Під «скальпінгом», зазвичай, розуміють такий тип стратегій внутрішньоденної торгівлі, при якому угоди закриваються, коли досягнуто відносно невеликого прибутку – від кількох пунктів (або навіть часток пунктів) до кількох десятків. Різновид скальпінгу, що працює з прибутками в межах 10-15 пунктів часто називають «піпсуванням» або «піпсовкою».

Зрозуміло, що для скальпінгу варто вибирати брокерів, що пропонують найменші спреди та мінімальну (а краще – зовсім відсутню) комісію. Також важливою і дуже бажаною є умова миттєвого ринкового виконання ордерів без проковзування. В якості робочих інструментів валютні скальпери, як правило, обирають найбільш популярні валютні пари – як з огляду на їх мінімальні спреди, так і завдяки їх достатній волатильності.

Скальпінг буває двох видів:
    1. Ручний - тобто, коли угоди трейдер відкриває та закриває вручну: або з ринку, або через відкладені ордери та TP (Take Profit) і SL (Stop Loss).
    2. Автоматичний – коли угоди відкриває та закриває за певним алгоритмом запущений у терміналі скрипт. Гіпертрофованим випадком автоматичного піпсування є так звана «високочастотна торгівля» (ВТ). ВТ – це тип автоматичної торгівлі, під час якої скрипт виконує (тобто, відкриває та закриває) по кілька (а то й кілька десятків чи, навіть, сотень) ордерів за секунду.

Плюсами автоматичного скальпінгу можна вважати, по-перше, можливість виконувати угоди без участі трейдера (що вивільняє для трейдера час для вивчення аналітики, вдосконалення алгоритмів торгових скриптів, тощо), по-друге – звільняє торгівлю від впливу психологічних факторів. Але автоматична торгівля (і, зокрема, скальпінг) має і свої мінуси. Адже алгоритм скрипта є сталим, в той час як ситуація на ринку може змінюватись. Відповідно, треба створювати різні варіанти алгоритмів, або ж значно ускладнювати їх, щоб отримувати позитивний результат. Крім того, напередодні та одразу після важливих подій взагалі не варто використовувати автоматичну торгівлю, бо непередбачуваність руху на ринку може призвести до значних збитків. Ну, і не варто забувати про те, що ефективний скрипт для скальпінгу не так вже й просто написати, та й купити його готовим – задоволення не з дешевих.

Опис автоматичної торгівлі – це, власне, огляд тих чи інших скриптів. Завдання це – явно не для форумної статті. Тому ми розглянемо лише деякі прийоми ручного скальпінгу.

Вже з самого визначення поняття «скальпінг», як типу внутрішньоденної торгівлі, зрозуміло, що скальпери працюють на молодших таймфреймах. Для піпсування це будуть М1 або М5, для скальперів з більш «амбітними» цілями – від М5 до М30.

Скальпінг можливий як на трендовому (зростаючому або спадаючому), так і на боковому («флетовому») ринку. Відповідно, у першому випадку бажано відкривати ордери по тренду, а у другому – допустимі угоди як на покупку, так і на продаж.

Власне, формулу скальпінгу можна коротко описати так: дочекався слушного моменту – «вхопив» - «втік». Таким чином, найголовнішим завданням скальпера стає пошук тих самих «слушних моментів». Коли ж вони виникають? Наведемо кілька прикладів.

1. Кінець години.
    Справа в тому, що немала частина алгоритмів автоматичної (та й ручної) торгівлі (не тільки скальпінгової) мають не кількісні (рівневі), а часові умови закриття ордерів. Це призводить до того, що наприкінці кожної торгової години курси валют інколи починають йти проти основного тренду. На початку ж наступної години рух пари повертається до трендового напрямку. Особливо помітний такий ефект на спокійному ринку, коли вплив фундаментальних факторів на той чи інший інструмент є невеликим. Отже, бачачи певне посилення руху пари в останні хвилини торгової години, трейдер може відкрити ордер проти напрямку цього руху і з досить великою долею імовірності на початку наступної години отримати кілька пунктів прибутку.

2. Початок або кінець торгової сесії.
    Ця ситуація близька до попередньої, з тією різницею, що закриття («фіксинг») угод напередодні початку або кінця торгових сесій (особливо, деяких) відбувається ще жвавіше, аніж просто наприкінці торгової години. Отже, й посилення руху інструментів можна спостерігати більш істотні (і, відповідно, більший прибуток і з більшою імовірністю отримати).

Час початку і кінця сесій на різних біржах можна відслідковувати тут: http://stocktime.ru/

Найбільше варто порадити слідкувати за такими подіями (час подано за UTC):
    8.00 – відкриття європейської сесії;
    9.00 – закриття торгової сесії біржі Сінгапуру;
    14.30 – відкриття американської сесії;
    16.30 – закриття європейської сесії.

3. Торкання графіком пари ковзної середньої або границі каналу.
    Одними з найпопулярніших ковзних середніх (MA, Moving Averige) є MA з періодом 50, 100 та 200. Як показує практика, перше (за день, або, принаймні, зі кілька годин) торкання ціною лінії МА50 на таймфреймі, наприклад, М15, дуже часто викликає відбій, як мінімум, на кілька пунктів:

Чому б скальперу їх не взяти?

З більшою чи меншою ефективністю це правило діє і для МА100 та МА200, а також, для всіх означених МА – і на таймфреймі М30. Одночасна присутність на графіку всіх трьох кривих та періодичне переключення тамфреймів між М15 та М30 допоможе знайти вдалі моменти для відкриття ордеру.

Слід, однак, зазначити, що у випадку досить вираженого напрямку тренду пари відбій варто ловити, лише якщо він очікується у напрямку тренду. На флеті ж можна спробувати «вхопити» торкання ковзної як зверху, так і знизу.

Щодо ж відбиття графіку від границь каналу – тут ситуація дещо інша. У каналі відбій варто очікувати, лише коли канал сформований досить чітко, тобто це буде не менш, ніж 3-тє торкання. Крім того, канали не варто будувати на малих тацмфреймах, отже – ця ситуація не вельми підходить для піпсування.

4. Досягнення стану перекупленості чи перепроданості за індикатором RSI.
    Як відомо, найсильнішим сигналом, що подає індикатор індексу відносної сили (RSI, Relative Strength Index), є дивергенція графіку ціни з графіком RSI. Але коли RSI з «класичним» періодом 14 досягає рівня 70% (перекупленість), або 30% (перепроданість) – це нерідко утворює мотивацію для ринку на зміну тренду. І навіть, якщо дуже скоро тренд знову продовжується – все одно існує чимала імовірність формування перед цим деякої (хоча б невеликої) корекції. Цю корекцію скальпер і має можливість використати на свою користь.

Вищенаведені приклади – лише невелика частина ситуацій, що дають можливість для вдалого скальпінгу. Звичайно, якщо дві (чи, навіть, більше) умов виконуються одночасно – це дає набагато більше шансів на успіх відкритої угоди.

Деякі трейдери схильні вважати скальпінг «несерйозним» видом торгівлі. Мовляв, що таке якихось 3-5-7 пунктів за угоду? Але давайте порахуємо. Візьмемо, для прикладу, торгівлю з найпопулярнішим плечем 1:100.

Існують мінімум 8 популярних валютних пар, спреди по яких у більшості брокерів мінімальні: EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, USD/CAD. Якщо хоча б по половині з них скальпер проведе хоча б одну вдалу угоду на день вартістю 5 пунктів – матиме 20 пунктів денного прибутку.

Припустимо, що трейдер входить в ринок п’ятьма відсотками свого депозиту (тобто, сукупна маржа по всіх відкритих позиціях складає 5% від депозиту). Якщо розмір депозиту $X, то 20 пунктів дадуть:

X*0.05*100*20*0.0001=0.01*X,

де 0.05 – відсоток депозиту, яким здійснено вхід; 100 – кредитне плече; 20 – кількість «взятих» пунктів; 0.0001 – розмір одного пункту (для котирувань з 4-ма знаками після коми).

Таким чином, наша модель принесе скальперу 1% відсоток депозиту на день. Приблизно 25 торгових днів у кожному з 12 місяців сукупно дадуть близько 300% річного прибутку – результат, про який більшість професійних трейдерів можуть лише мріяти

Здавалося б – усе так просто: вкладай депозит, дотримуйся вищенаведених нескладних правил (або інших подібних) – і заробляй. Але далеко не всім скальперам це вдається. І причин тому досить багато.

По-перше, це недотримання маніменеджменту. Невеликий відсоток задіяного депозиту (як от запропоновані у статті 5%), з одного боку, дозволяє витримати велику просадку (для випадків торгівлі без стопів), або ж мінімізує збиток (при спрацюванні SL). Крім того, великий запас міцності позитивно впливає на психологічний стан трейдера та дещо страхує його від проблем з «неринковими» (тобто, помилковими) котируваннями, що можуть з’явитися у брокера. Але в гонитві за більшими прибутками чимало трейдерів (особливо, любителів та початківців) схильні надто завищувати відсоток задіяності депозиту, що часто призводить до великих збитків.

По-друге, недостатні знання щодо ситуації на ринку. Успішний скальпер повинен постійно моніторити фундаментальні фактори, що впливають на котирування обраних ним для торгівлі пар. Це потрібно, щоб відчувати тренд, настрій ринку і завжди намагатися слідувати за ними. Тільки так можливо мінімізувати процент невдалих угод, адже відомо, що «фундамент» здатний з легкістю порушити будь-які найнадійніші технічні та статистичні розрахунки.

Ну, і третім фактором можна назвати невміння трейдерів дочекатися справді слушного моменту для відкриття угоди. Успішний трейдер та партнер трейдингової компанії Майк Беллафіоре наводить у своїй книзі (http://bzbook.ru/Odin-khoroshij-trejd.160.html) таку цитату: «Гепард - найшвидша тварина у світі, він може наздогнати будь-яку істоту, що мешкає в саванні, але, тим не менш, воліє полювати на молодих, слабких або хворих. Виявивши жертву, гепард атакує її з блискавичною швидкістю. Лише в цьому випадку успіх полювання гарантовано. Це і є втілення професійного трейдера». Тобто, якщо бажаєте стати успішним скальпером – вчіться самодисципліні, вчіться чекати максимально слушної ситуації, адже саме вміння не втрачати, вміння мінімізувати відсоток невдалих угод – є головний секрет успіху скальпінгового трейдера.

====================
    Автор статті: Infospacer
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Востаннє редагувалось bvn; 12-01-2015 в 13:21. Причина: Підправив форматування
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 2 користувачів подякували Infospacer за цей корисний допис:

bvn (12-01-2015),Vergius (11-01-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Я торгую в скальперскому режимі, але зовсім не так як показано в попередній статті.
    Для цього використовую зовсім інші індикатори і працюється на менших таймфреймах.
    М15 зовсім для скальпінга не підходить!
    Цитувати Цитувати

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    90 Подяк в 54 Дописах
    Автор Теми

Quote Написав bgt Перегляд Допису
    Я торгую в скальперскому режимі, але зовсім не так як показано в попередній статті.
    Для цього використовую зовсім інші індикатори і працюється на менших таймфреймах.
    М15 зовсім для скальпінга не підходить!
    Ну, якщо М15 не підходить для скальпінга по ВАШІЙ ТС - це зовсім не значить, що М15 не підходить для скальпінга ВЗАГАЛІ...
    Цитувати Цитувати

5. Наступні користувачі подякували Infospacer за цей корисний допис:

bvn (12-01-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Да читав якось, що навіть на ТФ Н4 якось пробують скальпінг проводити. Як таке може бути мені зовсім не зрозуміло. Можливо скальпінг багато хто по-різному розуміють.
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Я буває торгую в скальперському режимі, але вибираю ТФ наприклад М1 або М5, а М15 це просто для загального аналізу на цей день.
    На тих ТФ постійно йдуть рухи і якщо спред невеликий, то все йде як по маслу.
    Цитувати Цитувати

Зацікавлений
    Створено
    серпень 2014
    Дописи
    44
    Подякував
    25
    32 Подяк в 25 Дописах
    На тих ТФ постійно йдуть рухи і якщо спред невеликий, то все йде як по маслу.
    тому в багатьох брокерів, які не хочуть щоб їх розоряли автоматичними трейдерськими программами, спред рухомий або не маленький - брокери скальпінг не сильно люблять
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Quote Написав xdendi Перегляд Допису
    брокери скальпінг не сильно люблять
    Скоріше вони скальперів зовсім не люблять, тому на форумах запускають мульки, що скальпинг це дуже погано, це для новачків, це дуже збитково і так дальше.
    А я ж то знаю, що скальпинг один із самих прибуткових методів торгівлі.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,699
    Подякував
    1,666
    1,362 Подяк в 767 Дописах
    Скоріше вони скальперів зовсім не люблять, тому на форумах запускають мульки, що скальпинг це дуже погано, це для новачків, це дуже збитково і так дальше.
    А я ж то знаю, що скальпинг один із самих прибуткових методів торгівлі.
    Я не знаю, чи це мулька брокерів... але мій власний досвід говорить, що таки дуже збиткова
    Адже хапаєш дуже по-троху, а потім як ловиш лося, то вже нічогенького... Ну, в мене так чомусь завжди виходило, коли я намагався займатися скальпінгом, тому для себе я цю тему відкинув майже безповоротно, хоча, якщо в когось виходить, то я за нього тільки радий.
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Зараз я торгую тут: FXOpen Мій ПАММ-рахунок чекає на Ваші інвестиції: DTWT
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Quote Написав bvn Перегляд Допису
    Я не знаю, чи це мулька брокерів... але мій власний досвід говорить, що таки дуже збиткова
    Адже хапаєш дуже по-троху, а потім як ловиш лося, то вже нічогенького... Ну, в мене так чомусь завжди виходило, коли я намагався займатися скальпінгом, тому для себе я цю тему відкинув майже безповоротно, хоча, якщо в когось виходить, то я за нього тільки радий.
    Так при скальпингу стопи стоять невеличкі, є навіть можливість поставити лок. А невеликі локи відпрацьовуються набагато краще жирних та широких. Одним словом думки завжди розділенні на тих хто скальпингом заробляє при флетах і тих хто при флетах сидить на заборах чекаючи сигналів свого грааля.
    Цитувати Цитувати

12. Наступні користувачі подякували bgt за цей корисний допис:

bvn (31-05-2015)

Досвідчений Аватар Атол
    Створено
    вересень 2014
    Місце
    місто на Дніпрі)
    Дописи
    950
    Подякував
    275
    215 Подяк в 146 Дописах
    підскажіть одні рекомендують новачку торгувати в режимі скальпінгу інші категорично ні))?
    Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •