Переглянути Результати: Чи використовуєте Ви хвильову теорію на практиці?

Проголосувало
10. You may not vote on this poll
 • Так

  7 70.00%
 • Ні

  3 30.00%
Сторінка 1 з 6 123 ... КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 54

Тема: Хвильова теорія Елліотта

 1. #1
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах

  Хвильова теорія Елліотта

  Хвильова теорія Ральфа Нельсона Елліотта стверджує, що кожен ринковий рух продукується значимою інформацією та одночасно продукує значиму інформацію. Кожна угода є результатом ринкової інформації і в той же самий час, стаючи відомою трейдерам, вона приєднується до ланцюжка причин поведінки інших людей. Цей цикл зі зворотнім зв’язком спрямовується соціальною природою людини, набуваючи визначеної форми, повторюється і має цінність передбачення. Іноді здається, що ринок відбиває зовнішні умови та події, а іноді він не має жодного стосунку до того, що більшість людей вважає причинним зв’язком. У ринку є свої власні закони. Він не приводиться у рух лінійним причинно-наслідковим зв’язком, до якого кожен призвичаївся завдяки своєму повсякденному життєвому досвіду. Не новини керують цінами. І ринок - це не циклічна ритмічна машина, якою він здається декому. Події, що можуть здаватися причинними, насправді не впливають на повторюваність форм, які відбиваються у ринковому русі, і не мають жорсткого зв’язку з будь-якою періодичністю.

  Рух ринку має хвилеподібний характер. Хвиля - це модель спрямованого руху. Хвиля і тренд мають схожі риси, а сам ринок, згідно хвильової теорії, завжди знаходиться в одній з двох широких фаз: бичачій або ведмежій.

  Свою теорію Ральф Нельсон запропонував у 30-х роках XX-століття. Він був бухгалтером по професії та під час важкої хвороби був змушений вийти на пенсію, після чого зайнявся вивченням графіків ринкових котирувань. В результаті аналізу Елліотт помітив, що ціни на біржових ринках розвиваються за певними законами, формуючи моделі, які весь час повторюються за формою, але не за часом чи амплітудою. Усього він нарахував 13 подібних моделей, які визначив та проілюстрував у своїй книзі "Хвильовий принцип" (англ. The Wave Principle), що була видана у 1938 році.  Згідно хвильовому принципу рух цін на ринках приймає форму п’яти хвиль в основному напрямку (1, 2, 3, 4 та 5) і трьох хвиль в зворотньому напрямку (A, B та C). При цьому хвилі 1-3-5-A-C вважаються імпульсними, а 2-4-B - корекційними, тому що вони обернено спрямовані відносно до більшого за розміром основного (імпульсного 1-5 або корекційного A-C) руху.

  Якщо ж розглянути цю 8-хвильову модель у збільшеному масштабі, то можна помітити, що перша хвиля являє собою також 5-хвильову імпульсну структуру, а друга хвиля - 3-хвильову корекційну. І далі так само, кожна імпульсна хвиля представляє собою 5-хвильову структуру, а кожна корекційна - 3-хвильову. При ще детальнішому збільшенні масштабу можна побачити, що ці структури також розкладаються на ще менші 5- та 3-хвильові структури, створюючи таким чином хвильові структури різних рівнів. Оскільки ці структури самоподібні, тобто вони повторюють структуру вищих рівнів, кажуть, що хвильовій структурі ринку притаманна фрактальність.

  Аналітики, які використовують хвильову теорію Елліотта, зазвичай використовують єдину систему позначень для хвиль на різних рівнях фрактальності. Вона відображена у наступній таблиці (це класична таблиця з книги Пректера Фроста, але існують і інші).  Оскільки в комп’ютерній обробці немає можливості вводити обведені кружечком цифри, як це було запропоновано в первинній версії, зараз зазвичай використовують замість них квадратні дужки. Теоретично таблицю можна продовжити і вгору, і вниз, чергуючи арабські цифри з римськими, та великі літери з маленькими.

  Цікавою особливістю хвильової теорії Елліотта є те, що вона має чіткий взаємозв’язок з послідовністю Фібоначчі. Кількість хвиль, що складають різні моделі та їх частини є числами з цієї послідовності. Так кількість хвиль імпульсного руху складає 5, а корекційного - 3, а разом - 8. Якщо розглядати підхвилі, то можна побачити, що імпульсна хвиля буде складатися з 21 підхвилі, а корекційна з 13, а разом - 34 і т. д.  Також відомі нам рівні Фібоначчі використовуються при ідентифікації хвиль, оскільки ті в класичному варіанті повинні мати певні чіткі характеристики з похибкою до 10%. Розглянемо їх послідовно разом з психологічними особливостями виникнення кожної з хвиль на етапі бичачого ринку.

  Хвиля 1. Розмір її не визначається, а сама вона використовується для визначення розмірів наступних хвиль. Сама хвиля виникає коли "психіка ринку" практично повністю ведмежа і відбувається різка зміна настроїв.

  Хвиля 2. Як правило, складає 0.382, 0.5 або 0.618 від Хвилі 1. Виникає коли ринок різко відкочується від нещодавніх позицій, які були завойовані з такими труднощами. Вона може навіть відкотитися до 0 рівня Хвилі 1, але ніколи не може пробити його. Хвиля розвивається на фоні бажання інвесторів фіксувати найменший прибуток.

  Хвиля 3. Сягає довжини 1.618, 0.618 або 2.618 від Хвилі 1. Ця хвиля складає основну мету трейдерів, що використовують хвильовий аналіз, оскільки це найбільш потужна та довга хвиля, на якій відбувається збільшення об’ємів та прискорення цін. Це відбувається на фоні різкого зростання оптимізму серед інвесторів. Хвиля ніколи не може бути найкоротшою з трьох імпульсних хвиль.

  Хвиля 4. Складає 0.382 або 0.5 від Хвилі 3. Довжина та глибина цієї хвилі невелика, тому її найскладніше визначати. Хвиля виникає на фоні фіксації прибутків основною частиною трейдерів, хоча оптимістичні настрої все ще домінують на ринку. Вона ніколи не повинна заходити на територію Хвилі 1.

  Хвиля 5. Складає 0.382 або 0.5 від Хвилі 3. Як правило, ідентифікується за імпульсною дивергенцією (momentum divergences). Хвиля супроводжується середніми об’ємами торгів та масовим ажіотажем публіки. В кінці хвилі часто відбувається різке зростання об’ємів.

  Хвиля А. Складає 1, 0.618 або 0.5 від Хвилі 5. На цьому етапі розвитку моделі, більшість учасників ринку продовжують вважати, що зростання відновиться, але вже починають з’являтися гравці, що впевнені в протилежному. Ця хвиля дуже схожа на Хвилю 1.

  Хвиля B. Складає 0.382 чи 0.5 від Хвилі A. Демонструє залишки оптимізму биків. Часто схожа на Хвилю 4 і також складна для ідентифікації.

  Хвиля C. Складає 1.618, 0.618 або 0.5 від Хвилі А. Хвиля схожа на 3-ю за своєю імпульсністю, але ця хвиля відрізняється збереженням потенціалу до відновлення зростання, хоча більшість гравців впевнена у зміні тенденції на зниження.

  На жаль, хвильова теорія Елліотта має досить серйозні недоліки. І основна проблема в тому, що ідеальна 8-хвильова модель дуже рідко досить вдало накладається на реальні конфігурації ринку, завжди виникають певні неоднозначності і мультиваріантності, вирішення яких часто носить дещо суб’єктивний характер. До того ж коли знаходити хвильові моделі на історії ринку - це одна справа, а коли намагатися спрогнозувати - дуже важко сказати, коли закінчиться одна хвиля і почнеться інша.

  Щодо проблем з неоднозначністю і мультиваріантністю, то існують декілька чітких правил, які можуть суттєво полегшити використання хвильової теорії на практиці:
  1. Не можна в поточній розмітці шукати сигнали для торгівлі, потрібно завжди знаходити декілька варіантів розвитку подій та співвідносити їх шанси на розвиток.
  2. Не потрібно торгувати проти тренда, тобто, коли є суттєвий рух в певному напрямку, а більшість виявлених вами варіантів розмітки говорять за рух протилежному напрямку, краще перечекати.
  3. Оцінюючи варіанти, необхідно завжди перевіряти рівні фібоначчі, до яких має продовжуватися та чи інша хвиля - якщо немає чіткого руху ціни по рівням, то краще також залишатися поза ринком.
  4. Не починати торгівлю в будь-яких ситуаціях невизначеності. Якщо хвилі будують якусь незрозумілу заплутану конструкцію, краще зробити перерву і дочекатися, доки ситуація стане знову зрозумілою.


  До того ж не зайвим буде сказати, що в більшості випадків, для того, щоб користуватися хвильовою теорією на практиці, не досить прочитати будь-яку з наявних в інтернеті статей, адже у форматі досить стислого огляду просто неможливо передати всі нюанси теорії. Адже зазвичай в статтях описують лише ідеальну модель з 5 хвиль імпульсу і 3 хвиль корекції, тоді як насправді існують ще кілька відхилених моделей з різноманітними трикутниками та розтяжками. Щоб зрозуміти всі можливі варіації основної моделі просто необхідно прочитати щось грунтовніше за статтю в інтернеті. Дехто біблією хвильової теорії вважає книгу Пректера Фроста "Хвильовий принцип Елліотта - ключ до розуміння ринку", а не праці самого Елліотта, як це не дивно.

  А ви вже вивчали хвильову теорію? Які джерела ви використовували? Наскільки хвильова теорія вам допомагає в роботі?

  ====================
  Автор статті: bvn
  Всі права на статтю належать forexforum.com.ua

  Зверніть увагу на корисні відповіді в цій темі!

  Востаннє редагувалось bvn; 22-01-2015 в 12:32.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні 8 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

  bgt (22-01-2015),DobrijZmej (26-08-2015),FxCruiser (10-02-2015),ivg (31-05-2015),smychnyk (20-09-2015),valeriy (07-03-2015),WilsonPayne (21-01-2015),yuramerlin (24-01-2015)

 3. #2
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  bvn, От мені просто цікаво чи повинен трейдер вивчати весь матеріал по трейдингу.
  Наприклад з хвильовою теорією хоч і проглядав, але толком її ніколи не використовував.
  Ви часом не приймаєте її на практиці.
  Думаю більш важливіше знати саме те, що найкраще виходить.
  Цитувати Цитувати

 4. #3
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  bvn, От мені просто цікаво чи повинен трейдер вивчати весь матеріал по трейдингу.
  На цю тему можна багато сперечатися і тут можна створити окрему гілку, або обговорювати це питання тут. До речі, там вже є і моя відповідь на це запитання, дивіться етап 2 серед Етапів створення торговельної системи.

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Наприклад з хвильовою теорією хоч і проглядав, але толком її ніколи не використовував.
  До написання цієї статті, я теж лише мав невеличке уявлення про цю теорію, на основі інтернет-опусів подібних до цього.

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Ви часом не приймаєте її на практиці.
  Почитав я трохи книжку Пректера Фроста, знаєте, вона мене все одно не переконала, щодо використання цієї теорії, принаймні як основної і єдиної торговельної системи, а от певні погляди на ринок вона може змінити, як мені здається, в кращий бік.

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Думаю більш важливіше знати саме те, що найкраще виходить.
  Якби знати, що саме згодиться в майбутньому, то тільки це би й вивчав. Але це теж філософське питання, яке пропоную продовжити обговорювати у вище наведеній темі, тут все ж давайте конкретно про Елліотта.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 5. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

  yuramerlin (24-01-2015)

 6. #4
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  Почитав я трохи книжку Пректера Фроста, знаєте, вона мене все одно не переконала, щодо використання цієї теорії, принаймні як основної і єдиної торговельної системи, а от певні погляди на ринок вона може змінити, як мені здається, в кращий бік.
  Так от і я знаю, що хвилі є, а тобто маємо тренд з відкатами, але що їх можливо прораховувати математично, я дуже сумніваюсь.
  Хоба бачив одного хвильовика, то він досить непогано прогнози давав і пропав тепер десь. По хвилям прогнозував!
  Цитувати Цитувати

 7. #5
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  ...але що їх можливо прораховувати математично, я дуже сумніваюсь...
  Дозвольте втрутитись. звичайно не збираюсь переконувати вас у зворотньому, чи розвінчувати сумніви. Але мушу зауважити, існують певні чіткі та конкретні методи математичних розрахунків, пов'зані із цією теорією. Лише у мене особисто кілька тисяч постів на різних російськомовних ресурсах. Звичай но ж і я когось вчився і не буде надто великим гріхом скористватись досягненнями попередників. Слід відібрати ті, які стосуються конкретно теорії EWP, методів розрахунків, перекласти їх українською мою.
  Шановний адмінстраторе, чи дозволите розвивати тему?
  Цитувати Цитувати

 8. Наступні 2 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  FxCruiser (09-02-2015),Жека_lw (08-02-2015)

 9. #6
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Шановний адмінстраторе, чи дозволите розвивати тему?
  Звичайно, для цього тема й створена. Будемо лише вдячні Вам за це.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 10. Наступні 2 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

  FxCruiser (09-02-2015),yuramerlin (26-01-2015)

 11. #7
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Гаразд.
  Я належу до так званої школи РШВА (русская школа волнового анализа). Власне не стільки російська, скільки російськомовна. У ній немало представників не лише із РФ. З кількома із України навіть знайомий особисто. Головні принципи та цілі функціонуванні школи викладені у посиланні. Думаю немає потреби все перекладати українською мовою.

  На даний час у пострадянському російськомовному просторі послідовників так званого хвилевого аналізу розвелося невміру багато. Більше того, навіть інколи сам аналіз називають по-різному. Основоположна книга Елліотта називалась «Закон природи» (малися на увазі закони людської поведінки, котрі незмінні протягом всього часу, поки існує людина і поки вона існуватиме). Книги Прехтера «Хвилевий принцип Елліотта» дала назву методу – EWP – хвилевий принцип Елліотта. Абревіатура EWA (elliott wave analysis) не зовсім вірно відображає суть методу аналізу. Ми аналізуємо не хвилі Елліотта, а хвилювання (бурління емоцій) людей відносно певних галузей людської діяльності. Що таке хвиля? Це графічний вираз комплексу психологічних реакцій звичайних пересічних людей. Люди, вважаючи себе раціональними, розумними істотами у більшості випадків діють на хвилі емоцій. Сильних емоцій. Найбільш сильними емоціями є надія і відчай, страх і жадібність, любов та ненависть, задоволеність життям або постійне відчуття нестачі. Усі ключові суспільні події спершу довго зріють у суспільних настроях. І в певний момент назріває лавина психологічних реакцій, котрі зріли протягом тривалого часу. Для лавини достатньо одного відносно незначного щигля. Припустимо, коли б прибічники нашого екс-гаранта не розігнали студентів на майдані наприкінці листопада 2014р. - бурхлива Революція гідності звичайно так, чи інакше мусіла б розпочатись. Можливо в іншому місці, в інший час та із іншого приводу. Невдоволеність народних мас була на межі вибуху.
  Коли зобразити зміну ставлення певної групи людей до певного комплексу соціальних явищ графічно, ми зможемо із високою точністю прогнозувати перспективи зміни соціальних настроїв у майбутньому. Релігія (різноманітні релігійні вчення), політика, музика, поезія, спорт і спирт – інтереси людей до цих явищ відображаються а вигляді графіку з віссю значень Х – час та віссю Y – кількісні зміни. Наука, котра аналізує хвилеподібні зміни людських реакцій називається соціономіка. Вона на даний час має чимало цікавих теоретичних досягнень і великі перспективи розвитку. Аналізуючи минулі історичні графіки психологічних реакцій, порівнюючи події, пов’язані із ними, ми можемо з певною вірогідністю проектувати їх у майбутнє. Цю науку інколи також називають EWT (elliott wave theory).
  Вибачте, але спершу мусів хоч дещо викласти із передумов теорії. Далі буду аналізувати словник - понятійний апарат хвилевого принципу.
  Востаннє редагувалось yuramerlin; 24-02-2015 в 00:42.
  Цитувати Цитувати

 12. Наступні 8 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bvn (26-01-2015),DobrijZmej (26-08-2015),FxCruiser (09-02-2015),MaKVell (27-01-2015),Mell (21-04-2015),valeriy (22-02-2015),Vergius (26-01-2015),Жека_lw (08-02-2015)

 13. #8
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Те, що мені вдалось перекласти. Перші ластівки сізіфової праці. Не судіть строго. Деякі поняття дуже скрипуче звучать української мовою.
  Оригінал тут
  А

  В

  Г

  Д

  З

  І

  К

  М

  Н

  П

  Р

  С

  Т

  У

  Х

  Ч


  Як бачите, EWP має багато найбільш вживаних понять. Коли ми дозволимо собі вживати конкретні поняття у довільній формі, трактувати їх як завгодно - ми занижуватимемо наукову цінність теорії. А це неприпустимо.
  Отже - почин зроблено. Далі буде...
  Востаннє редагувалось yuramerlin; 23-04-2015 в 14:30.
  Цитувати Цитувати

 14. Наступні 6 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bvn (27-01-2015),FxCruiser (09-02-2015),MaKVell (27-01-2015),Mell (21-04-2015),valeriy (07-03-2015),Vergius (27-01-2015)

 15. #9
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Типи хвиль.
  bvn уже писав про те, що існує гіпотеза про "повний цикл". Згідно із нею, повний цикл налічує 144 хвилі різного ступеня. Гаразд, 144. А ось 144 чого? Зернят кукурудзи, зеленого горошку, чи сочевиці? Мова йде власне про конкретні моделі хвиль. А їх існує чітка та обмежена кількість .
  Моделі хвиль класифіковані за наступними критеріями: основна форма-вид-групи-класи-сімейства-варіації.
  Основною формую: є robust fractal. Це власне імпульс 1+2+3+4+5+A+B+C, п'ятірка.
  +


  Види:
  +

  Групи:
  +

  Класи:
  +


  Сім'ї:
  Прості:
  +

  Подвійні:
  +

  Потрійні:
  +


  Різновиди:
  +

  Ілюстрація
  +

  Отже, існує обмежена кількість моделей. Це 8 комбінованих та 13 простих хвилевих фігур.
  * Представники Ікс-стилю відзначаються тим, що коли не здатні розмітити графік згідно з правилами EWP з допомогую відомих, описаних та систематизовах моделей - вигадують власні фігури, вважаючи що ринок піддається метаморфозам. Таким чином, це порушує фундаментальні положення EWP про незмінність людської природи. Якщо змінюється ринок - значить серед нас зявились мутанти.
  Востаннє редагувалось yuramerlin; 24-02-2015 в 01:06.
  Цитувати Цитувати

 16. Наступні 5 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bvn (28-01-2015),MaKVell (28-01-2015),Mell (21-04-2015),valeriy (07-03-2015),Жека_lw (10-02-2015)

 17. #10
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  10 років тому, 2005 році була опублікована редакція "Elliott Wave Principle" By: A.J. Frost and Robert Prechter із найбільш чіткими та аргументованими правилами і нормами хвилевого принципу (EWP). У ній були описані результати тривалих багаторічних досліджень. У колі представників EWP дана редакція досі вважається найбільш адекватною, бо не допускає довільного трактування хвиль, обмежує фантазію дослідника і тим самим підвищує прогностичні та наукові вартості EWP, як методу.

  Переглянути книгу можна у вільному доступі англійською мовою на офіційному сайті Elliott Wave International (EWI). Правда для читання книги потрібна реєстрація.
  На даний час теорія мало чим змінилася. За єдиним - із новіших редакцій були вилучені деякі строгі правила, хоч в теорію не було привнесено нічого нового.

  Бажаючим вивчати теорію, наполегливо не рекомендую читати книги Возний Д.В. "Код Эллиотта: Волновой анализ рынка Forex" - вона має занадто мало спільного із теорією хвиль. Стосовно інших авторів - краще інколи запитайте чи варто, чи пусте.
  ***
  Вид - мотивуючі
  +

  Для початку розглянемо вид – мотивуючі, групу – прості, клас – п’ятирозрядні. За способом дії вони мотивуючі, себто – ніби «штовхають» розвиток структур в певному напрямку. Усі вони належать до групи простих, тому не можуть бути частиною комбінації. Усі вони п’ятирозрядні, тому не можуть мати іншу кількість хвиль. Більшість із них є діючими і розвиваються у мотивуючих структурах, але деякі є складовою частиною коректуючих хвиль. Прехтер називав actionary corrective waves, хвилі дії у вигляді корекції.

  Сім’я impulses має лише один різновид — impulse. Це головна мотивуюча п’ятирозрядна структура дії. Для неї завжди діє аксіома про не перекривання першої та четвертої хвиль. Перекривання розглядається як аномалія, неякісне відображення суспільних настроїв, і аж ніяк не норма, правило чи нова фігура.

  Сім’я diagonals. Фігури leading diagonal, ending diagonal і impulse — всі прості, але із різних сімей, тому вони не взаємозамінні. У даний момент існує поділ у сім’ї на різновиди як за кількістю підхвиль, так і за їх розташуванням у структурах старшого ступеню. Їх інколи помилково називають клинами через характерну форум. Існують завужена та розширена версії діагоналей. Дана класифікація допускає взаємозамінність leading diagonal і ending diagonal всюди, де дозволяють інші правила. Наприклад, C flat може набирати вигляд і impulse, і ending diagonal, але це не означає, що усі 3 або непарні підхвилі leading diagonal мають таку ж свободу.
  Востаннє редагувалось yuramerlin; 24-02-2015 в 01:26.
  Цитувати Цитувати

 18. Наступні 5 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  FxCruiser (10-02-2015),MaKVell (28-01-2015),Mell (21-04-2015),valeriy (07-03-2015),Жека_lw (08-02-2015)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Мітки для цієї Теми

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •