Те, що мені вдалось перекласти. Перші ластівки сізіфової праці. Не судіть строго. Деякі поняття дуже скрипуче звучать української мовою.
Оригінал тут
А
Апекс (Apex) — перехрещення двох ліній, що утворюють трикутник.
В
Викид (Throw-over) — прокол хвилею 5 лінії, що з’єднує вершини хвилі 1 і 3 у звуженому варіанті діагоналей.
Випад (Thrust) — імпульсна хвиля, що розпочинається після закінчення трикутника.
Г
Гостра корекція (Sharp Correction) — будь-яка корективна фігура, що не містить екстремальні цінові наближення чи перевищення рівня закінчення попередньої імпульсної хвилі; чергується із пласкими корекціями.
Д
Діагональ кінцева (Diagonal Ending) — клиноподібна фігура із перекриттям (Overlap), з’являється лише у п’ятих та C хвилях. Має формулу 3+3+3+3+3. Скор. – ED.
Діагональ початкова (Diagonal Leading) — клиноподібна фігура із перекриттям (Overlap), з’являється лише у перших та А хвилях. Містить формулу 5+3+5+3+5, рідше 3+3+3+3+3. Скор. – LD.
Діюча хвиля (Действующая, Action Wave) – хивлі, що розвиваються у напрямку основного тренду у моделі (хвилі 1-2-5 в імпульсі та діагоналі, хвилі A-C зиґзаґів та площин; хвилі W-Y подвійних зиґзаґів та подвійних комбінацій, хвилі W-Y-Z потрійних зиґзаґів та потрійних комбінацій)
З
Західна хвиля— сленгове найменування першої хвилі в імпульсі.
Західні (One-two, one-two) — комплект хвиль 1-2(1-2) старшого та молодшого ступеня, після яких розпочинаєть найстрімкіше прискорення в імпульсі.
Зиґзаґ (Zigzag) — гостра корекція, позначена літерами A–B–C. Містить формулу 5+3+5, рідше – 5+5+5. Скор. – ZZ.
І
Ікс-стиль (X-style) :
- Незумисне порушення чіткого алгоритму у використанні EWP, що призводить до помилок в аналізі та фатальних торгових рішень. Новачок у EWP вважає, що коли він у випадковому порядку розмістив на графік нотації хвиль – у нього готова розмітка. Ускладнення простих хвилевих молей складними, багатоповерховими та малоймовірними комбінаціями.
- Спосіб монетизації популярності теорії Елліотта, без використання самої теорії. Зумисне нехтуванням правилами та нормами EWP, апеляція до сумнівних авторитетів та власного меганадвеликого досвіду. Більшість штатних аналітиків ДЦ, багато авторів платних чи безкоштовних сигналів, графомани та зарозумілі вперті самоучки. Завдяки великій кількості подібних неякісних розміток, багато людей розчарувалось в EWP, вважаючи цей метод складним понад міру, у чомусь схожим на сектантство, алхімію, магію. Інколи такі автори – відверті шарлатани, котрі або видурюють у людей гроші за неякісну аналітику, абож - за платне низькопробне навчання.
- Результат використання програм (радників, індикаторів), які буцімто здатні розмітити графік краще, ніж людина. Часто програми у нашому середовищі ламані і зовсім не здатні працювати адекватно. Але здебільшого подібні програми взагалі не здатні розмітити графік, оскільки не здатні проаналізувати несуперечливість розмітки на різних часових періодах. Коли у розмітці існують суперечності на різних часових періодах – можливі порушення у вірогідності прогнозів і як результат – хибні торгові рішення.
Імпульс (Impulse Wave) — п’ятихвилева структура, котра має формулу 5+3+5+3+5 (інколи – 5+3+5+5+5) і не містить перекриття (Overlap).
Скор. – IMP.
Іррегулярна площина (Irregular Flat) — див. площина розширена.
Скор. – IFL.
К
Коректуюча хвиля (Corrective Wave) — трихвилева [або п’ятихвилева] фігура, чи їх комбінація, що рухається у напрямку, протилежному тренду старшого на одну ступінь.
М
Мотивуюча (Штовхаюча… не підібрав поки що…) хвиля (Движущая, Motive Wave) — п’ятихвилева структура, що створює прогрес, тобто всі імпульси або діагоналі.
Мегафон — пропонована сленгова назва для розширеної версії діагоналі 1<3<5, 2<4
Н
Невдача хвилі (Failure, failed waves) — див. усічена хвиля.
П
Перекриття (Overlap) — захід закінчення четвертої хвилі на цінову територію першої хвилі. Недопустимо для імпульсів.
Пласка корекція (Sideways Correction) — будь-яка корективна фігура, що містить екстремальні цінові наближення чи перевищення рівня закінчення попередньої попередньої імпульсної хвилі; чергується з гострими корекціями.
Площина (Flat) — пласка корекція, яка позначається літерами A–B–C. Має формулу 3+3+5 (рідко – 3+5+5). Скор. – FL.
Подвійна трійка (Double Three) — комбінація двох простих коректуючих фігур що позначаються літерами W і Y, розділених коректуючою хвилею, що позначається X. Скор. – D3.
Подвійний зиґзаґ (Double Zigzag) — зиґзаґ комбінація із двох зиґзаґів, що позначаються літерами W і Y, розділених коректуючою хвилею, що позначається X. Скор. – DZ.
Попередня четверта хвиля (Previous Fourth Wave) — четверта хвиля попереднього імпульсу цього-ж ступеня. Коректуючі фігури зазвичай закінчуються у цій області.
Потрійна трійка (Triple Three) — комбінація трьох простих пласких коректуючих моделей, що позначаються літерами W, Y і Z, розділених коректуючою хвилею, що позначається X. Скор. – T3.
Потрійний зиґзаґ (Triple Zigzag) — послідовність із трьох одинарних зиґзаґів, що позначаються літерами W, Y і Z, розділених коректуючою хвилею, що позначається X. Скор. – TZ.
Протидіюча (Противодействующая, Reaction Wave) - хвилі, що розвиваються у напрямку протилежному тренду у моделі (хвилі 2-4 в імпульсі та діагоналі, хвилі B зиґзаґів та площин; хвилі X подвійних зиґзаґів та подвійних комбінацій, потрійних зиґзаґів та потрійних комбінацій)
Р
Рівень хвиль – порожнє поняття. Див. Ступінь хвиль
Рівність (норма про рівність) (Equality (guideline of)) — у пятихвилевій послідовності, де третя хвиля найдовша, хвилі п’ять та один як правило рівні по ціновій довжині.
Розширена площина (Expanded Flat) — пласка корекція, у котрій хвиля В виходить на нову цінову територію відносно попередньої імпульсної хвилі. Скор. – EFL.
С
Ступінь хвиль (Wave degrees) – хвилі мають фрактальну природу. Кожна модель на кожному часовому проміжку намагається уподібнитись (успадкувати) властивості моделі молодшого ступеня. Аж до найменших ступенів, котрі ми можемо спостерігати навіть на найдрібніших часових проміжках (M1, інколи навіть на тіках). Хвилі наймолодших ступенів схожі на гени у живому організмі.
Т
Третя у третій (Third of a Third) — найбільш стрімка середня частина імпульсу.
Трикутник (звужений, бар’єрний) (Triangle (contracting, barrier)) — корективна модель, що маэ формулу 3+3+3+3+3 та позначається літерами A–B–C–D–E. Воникає у 4, B, X (лише в гострих коррекціях) або Y хвилях. Утворюючі лінії звужуються із розвитком моделі. Скор. – CT.
Трикутник (розширений) (Triangle (expanding)) — те ж, що й інші трикутники, але утворюючі лінії розширюються із розвитком моделі. Скор. – ET.
У
Усічена п’ята, усічення хвилі (Truncated Fifth, truncated waves) — п’ята хвиля мотивуючої моделі, що не перевищує закінчення третьої хвилі.
Х
Хвильовий Принцип або Хвильовий Принцип Елліотта (The Wave Principle or the Elliott Wave Principle) — модель прогресу і регресу, в котрій прогрес відбувається у специфічних моделях із п’яти хвиль, а реакція відбувається у трьох (або п’яти) хвилях. Скор. – EWP.
Хвиля Елліотта, хвиля (Elliott wave (or wave, in context)) — будь-яка модель, що є основоположною компонентою Хвилевого Принципу.
Ч
Чергування, норма про чергування (Alternation (guideline of)) — якщо друга хвиля гостра корекція, то четверта хвиля зазвичай буде пласкою і навпаки.
Як бачите, EWP має багато найбільш вживаних понять. Коли ми дозволимо собі вживати конкретні поняття у довільній формі, трактувати їх як завгодно - ми занижуватимемо наукову цінність теорії. А це неприпустимо.
Отже - почин зроблено. Далі буде...