Переглянути Результати: Які види аналізу ви використовуєте?

Проголосувало
7. You may not vote on this poll
  • Графічний або аналіз патернів

5 71.43%
  • Свічний аналіз

6 85.71%
  • Індикаторний аналіз

3 42.86%
  • Волновий аналіз

3 42.86%
  • Фрактальний аналіз

2 28.57%
  • Опціонний та фьючерсний аналіз

0 0%
  • Аналіз об’ємів COT

0 0%
  • Фундаментальний або новинний аналіз

3 42.86%
  • Астрологічний або інтуітивний аналіз

0 0%
  • Інший (розкажіть в темі)

0 0%
Можна вибирати декілька варіантів.
Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 12

Тема: Види аналізу ринку

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,608
    Подякував
    1,616
    1,327 Подяк в 747 Дописах

Пізнавально Види аналізу ринку

Існує декілька думок, щодо класифікації видів аналізу на фінансових ринках. Дехто розрізняє велику кількість окремих видів, а технічний аналіз найчастіше асоціюють з конкретно графічним його підвидом. Моє глибоке переконання, що видів аналізу існує всього два: технічний та фундаментальний, а всі інші є їх підвидами.

Технічний аналіз заснований на твердженнях, що ціна враховує все і історія має властивість повторюватись. Цей вид аналізу обмежується виключно вивченням цінових графіків різних фінансових інструментів. Він включає в себе такі підвиди:
    - графічний аналіз - використання різноманітних графічних інструментів (лінії, рівні, сітки і таке інше);
    - аналіз патернів - пошук на графіку шаблонів або фігур (патернів), що повторюються, часто також супроводжується графічною розміткою;
    - свічковий аналіз - пошук закономірностей на рівні різноманітних комбінацій японських свічок;
    - комп’ютерний або індикаторний аналіз - використання різноманітних індикаторів в терміналі, що будують різні криві, гістограми та інші об’єкти за складними математичними алгоритмами, найпростіший приклад інструменту такого аналізу - середня ковзна ліня (moving average);
    - хвильовий аналіз - найчастіше пов’язують з так званими хвилями Елліотта, як моделі фінансових ринків;
    - фрактальний аналіз - заснований на уявлені про ринок, як фрактальну, тобто самоподібну на різних масштабах, структуру;
    - опціонний та ф’ючерсний аналіз - використання цінових даних з ринків деривативів з метою прогнозування руху ціни на спот-ринку;
    - аналіз об’ємів - аналіз торговельних об’ємів за звітами вкладень та зобов’язань трейдерів (Commitments of Traders) від комісії по торгівлі товарними ф’ючерсами (Commodity Futures Trading Commission) або інших даних, якщо до них є доступ.

Можливо, це ще не повний перелік, бо кожна найменша гіпотеза про рух цінових графіків може мати претензію на окремий вид аналізу. Але не плутайте види аналізу з торговельними системами, так як система може включати в себе декілька видів і навіть окремих методів взятих з того чи іншого виду. Наприклад, існує досить популярна система Price Action, яка сама по собі не є різновидом свічкового аналізу, але дуже багато взяла з нього, особливо так званий pin bar.

Сам по собі вид аналізу не диктує умов коли і як потрібно торгувати, вона лише висловлює певні гіпотези щодо деяких закономірностей руху ціни фінансового інструменту, а також пропонує методи їх виявлення, позначення і таке інше. Тоді як торговельна система чітко вказує при яких умовах потрібно відкрити угоду, а при яких - закрити.

Але повернемось до наших видів аналізу. На противагу технічному, фундаментальний аналіз заснований на вивчені різноманітних економічних факторів, що впливають безпосередньо чи опосередковано на рух цінового графіка. Головні з чинників такого впливу: макроекономічні дані, що публікуються регулярно за календарем, політичні події, зміни на інших фінансових ринках (наприклад, на фондовому), певні явища в економічному світі і таке інше.

Фундаментальний аналіз зазвичай використовується для встановлення найбільш загальних тенденцій на фінансових ринках, при чому аналізується не наслідок, - рух цінового графіка, - а саме рушійна сила цього руху. Таким чином, прихильники фундаментального аналізу вважають, що коли є відповідні обставини для того, щоб ціна виросла до тієї чи іншої позначки, то вона обов’язково виросте, не зважаючи на те, які тимчасові коливання перед цим можуть відбутися на ринку.

Але є й інший спосіб використання фундаментального аналізу, який іноді називають новинним аналізом або торгівлею на новинах. Згідно цього способу, трейдери беруть до уваги не стільки глобальний вплив певних чинників на цінові рухи, скільки його миттєвий ефект. Вони очікують моменту, коли виходить в світ якась важлива макроекономічна новина і намагаються вловити найпершу реакцію ринку на цю новину. При новинному аналізі найважливішу роль відіграють так звані очікування трейдерів або прогнози. Якщо фактичні дані сильно відрізняються від очікувань, то це зазвичай і призводить до дуже швидких імпульсивних змін на ціновому графіку.

Дехто ще вважає, що існує взаємозалежність розташування планет і всіх інших процесів, які відбуваються в житті, в тому числі й змін на фінансових ринках. Такий вид аналізу вони називають астрологічним, і якщо віднестись до нього серйозно, то напевне його було б правильним віднести до підвидів фундаментального аналізу, оскільки тут аналізується також не графік, а "рушійна сила", що впливає на його рух. Але поки що не існує відомих прикладів успішного застосування цього виду аналізу, тому більшість трейдерів не сприймає його як вид.

До таких же несерйозних видів можна також віднести і інтуїтивний "аналіз", як підказки згори чи від своєї внутрішньої (вищої) сутності. На жаль, самі ці питання існування якихось вищих сил і сутностей наразі мало вивчені, а сама торгівля за інтуїцією зазвичай зводиться до банальної "вгадайки". Але я не міг не згадати про ці так звані види аналізу, щоб мій екскурс в аналізи ринку був якомога повніший. До того ж я сам не відкидаю повністю можливості того, що комусь дійсно вдається цим скористатися - буду радий знайомству з такими людьми

А які види аналізу ви використовуєте в своєму форекс-трейдингу?

====================
    Автор статті: bvn
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Востаннє редагувалось bvn; 22-01-2015 в 13:02.
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 3 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

bgt (24-05-2015),yuramerlin (13-02-2015),Атол (30-12-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Все таки більш популярним завжди буде технічний аналіз, хоча він і розділяється на деякі підгрупи. От вони вже по різному мають можливість правильного прогнозування.
    Хоча фундамент більш впливовий, зате не слід відкидати особливо графічний та свічковий.
    Цитувати Цитувати

Модератор Аватар yuramerlin
    Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,186
    Подякував
    1,229
    1,493 Подяк в 727 Дописах
    bvn, дещо доповню про фундаментальний. Своїми словами...

Фундаментальний аналіз є комплексом системних аналітичних прийомів, пов’язаних із різноманітною макро- та мікроекономічною статистикою.
    Це фактично стратегія інвесторів.

І ось викладу свої міркування про можливості ФА для різних галузей ринку.
    Безперечно, використання фундаментального аналізу для оцінки перспектив фондового ринку має численні переваги перед іншими методами. Коли ми маємо конкретне підприємство, акції якого представлені на біржі, ми можемо аналізувати перспективи зростання чи падіння ціни на акцію, виходячи із комплексу мікроекономічних показників підприємства. Найбільш ліквідні акції великих транснаціональних корпорацій (так звані «блакитні фішки») є складовими частинами фондових індексів. Індекс DJ, S&P500, Nikkei, Nasdaq, ММВБ, РТС тощо. Динаміка фондових індексів може давати певне уявлення про макроекономічну картину тієї чи іншої країни і її перспективність для інвесторів.

Сировинний ринок чітко пов’язаний із запасами сировини, собівартістю її видобування/вирощування/виготовлення, оцінкою ризиків для інвестування у сировинновинні промисловості у тієї чи іншої країні. Таким чином, інвестори безперечно високо цінять можливості фундаментального аналізу для своєї пайової участі у сировинному ринку. Хоч, інколи сировинний ринок куди більше піддається ринковим спекуляціям, які мало пов’язані із фундаментальними факторами.

Валютний ринок. Макроекономічні показники певних країн, такі як дані про ВВП, ринок праці, ринок нерухомості і будівництва, дані про інфляцію тощо а також – облікові процентні ставки національних банків показники можуть впливати на курс валюти країни відносно валюти інших країн. Але, тут фактично майже ніколи не можна зробити однозначного аналітичного прогнозу. Безліч раз курси валюти конкретної країни можуть різко зростати на фоні публікації вцілому негативних статистичних даних або падати на хорошій і дуже хорошій макроекономічній статистиці. Звичайно, довготермінова аналітика може давати і висковірогідні результати. Проте, більшість трейдерів - не інвестори, тому орієнтуватись на макроекономічну статистику для того, щоб зловити короткотермінове коливання курсу валюти ризиковано і малоперспективно. Таким чином, особисто я завжди сумнівався у можливостях фундаментального аналізу для спекуляцій на валютному ринку. А торгівля на новинах часто вишукано вибиває стопи спекулянтів в обидва боки. Це як орел/решка. Такий метод торгівлі ризиковано використовувати на постійній основі.[/I]
    Не бійся, що не знаєш - бійся, що не вчишся
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    З фундаментом мабуть найбільші проблеми у трейдерів. не думаю, що по ньому можливо заздалегіть відкрити позицію. Прогнози по виходу новин є, але що вийде в дійсності не відомо. Цікавий мені дуже свічковий аналіз.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,608
    Подякував
    1,616
    Автор Теми

Quote Написав bgt Перегляд Допису
    не думаю, що по ньому можливо заздалегіть відкрити позицію
    На мій погляд, фундаментальний аналіз повинен працювати, як фільтр... Визначаєм, куди "вітер дме" і не пісяєм проти вітру...
    Цитувати Цитувати

7. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

yuramerlin (19-04-2015)

Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,186
    Подякував
    1,229
    А що фільтруватимемо? Я можу привести чимало прикладів, коли фундамент виправдав очікування ринку, а ціна розвернулась. У таких випадках помпезно промовляємо: "ціна врахувала все", або: "фундаментальні рішення були включені у попередній ціновий рух". Я зараз за наявності натхнення і часу демонструю деякі можливі варіанти розрахунків того, куди може подути вітер. Це лише припущення. І формалізувати таку систему маловіргідно.
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
    У таких випадках помпезно промовляємо: "ціна врахувала все", або: "фундаментальні рішення були включені у попередній ціновий рух".
    Я таке завжди чую. Мабуть для фундаменту також варто віднести різні катаклізми, які періодично появляються в різних кутках світу. При появленні таких прогнози реальні.
    Цитувати Цитувати

Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,186
    Подякував
    1,229
    віднести різні катаклізми
    Це зветься форсмажор. Формажори бувають різної сили і масштабу.
    Політичні.
    • державні перевороти;
    • війни;
    • політичні вбивства;
    • сканадли
    • природні катаклізми і навіть сезонні зміни погоди.

Інколи реакція ринків буває несподіваною, але згодом, містичним чином графік складається так, що доводиться задуматись про слушність тези "ціна врахувала все".
    Ось графік мого колеги Pr0. Японська єна у момент атомного бомбардування (1945 р):

Єна знецінилась у понад 72 рази за 5 років.
    День аварії на Фукусіма-1 11.03.2011:

Здавалось би трагедія. Удар по другій найсильнішій економіці світу. Але ринку треба було аж 7 днів, шоб це усвідомити і тільки тоді єна пішла знецінюватись.
    Теракт у Нью-Йорку 11 вересня 2001 року і реакція долара:
    Прикріплені Зображення Прикріплені Зображення
    Востаннє редагувалось yuramerlin; 19-04-2015 в 10:34.
    Не бійся, що не знаєш - бійся, що не вчишся
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

11. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bgt (24-05-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Quote Написав bvn Перегляд Допису
    - опціонний та ф’ючерсний аналіз - використання цінових даних з ринків деривативів з метою прогнозування руху ціни на спот-ринку;
    З цим аналізом зовсім не знайомий. Не могли би ви більш детальніше проньго розповісти, щоб мети хоч якесь уявлення про нього. Мені поки не бачиться нічого спільного між фючерсом по золоту і ціною самого золота на форексі. Ціни ж майже одинакові там.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,608
    Подякував
    1,616
    Автор Теми

З цим аналізом зовсім не знайомий. Не могли би ви більш детальніше проньго розповісти, щоб мети хоч якесь уявлення про нього. Мені поки не бачиться нічого спільного між фючерсом по золоту і ціною самого золота на форексі. Ціни ж майже одинакові там.
    Це досить складна тема, я з нею намагався розібратися, але в мене не вистачило кебети...
    Частково вона описана в оцій статті... були в мене ще інші посилання, але не можу знайти... Також було в мене дві знайомі, які займалися цим аналізом, одна з них українка, але на форумі нашому спілкуватися чомусь не схотіла... Я намагався свого часу в них випитати, щоб вони мені роз’яснили деякі нюанси з цього виду аналізу, але або занадто туго макітра варить, або вони свідомо досить туманно відповідали.... як кажуть, ніасіліл
    Цитувати Цитувати

14. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

bgt (26-05-2015)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •