Будемо намагатись у цій темі розглядати фундаментальні макроекономічні показники та можливі очікування ринку від них.
Тижневий огляд березень 16-20 2015 р.
Перелік виходу найбільш важливих новин.
Понеділок:
День майже минув. Завжди називав його днем "гоп-стоп".
Вівторок:
2:30 – Протоколи засідання комітету з кредитно-грошової політики РАБ
5:00 – Оголошення процентної ставки BOJ
8:30 – Прес-конференція BOJ
12:00 – Блок макроекономічної статистики фінансового сектору Єврозони
14:30 – 17:30 - Блок макроекономічної статистики ринку житла США
23:45 – Блок макроекономічної статистики фінансового сектору Нової Зеландії
Середа:
11:30 – Блок макроекономічної статистики ринку праці Британії та протоколи комітету з кредитно-грошової політики
13:00 – Блок макроекономічної статистики кредитного сектору США
20:00 – Оголошення процентної ставки ФРС+економічні прогнози ФРС
20:30 – Виступ голови ФРС Джанет Єлен
23:45 – Блок макроекономічної статистики фінансового сектору Нової Зеландії.
Четвер:
01:30 – Блок макроекономічної статистики Японії
02:30 – Звіт РАБ
9:00-10:30 Блок макроекономічної статистики Швейцарії, оголошення процентної ставки ШНБ та виступ голови ШНБ Томаса Джордана
11:00-12:00 Блок макроекономічної статистики Єврозони, щомісячний звіт ЄЦБ
14:30 – Статистика ринку праці США
15:45-16:00 – Статистика ділового клімату США (Філадельфія)
23:45 – Блок макроекономічної статистики ринку праці та туризму Нової Зеландії.
П’ятниця:
11:00 – Блок макроекономічної статистики фінансового сектору Єврозони
11:30 – Блок макроекономічної статистики фінансового сектору Британії
14:30 – Блок макроекономічної статистики фінансового сектору Канади
Мабуть слід звернути увагу на наступні моменти:
США
Можливо більшість уваги учасників ринку буде приковано до дій ФРС у середу. Американський долар за минулий рік подорожчав проти усіх валют та інших фінансових активів, піднявшись до цінових позначок більше ніж десятилітньої давності. Ринки перебувають в очікуванні підвищення процентної ставки ФРС вже у першому півріччі 2015 року. Поза тим, звертаємо увагу на показники інфляції, ринку праці та ринку нерухомості. Бо інфляція а США наблизилась впритул до рівня дефляції, а дані ринку праці та ринку житла не є аж надто оптимістичними.
Сентимент учасників ринку: учасники надзвичайно оптимістично оцінюють перспективи росту американського долара і усього, що із цим пов’язано. На даний час охочих купувати долар більше 90% учасників. Будьмо обережними, ринок здатний подати сюрпризи у такі моменти.
Єврозона
Протягом тижня із важливих новин: індекси споживчих цін (вівторок), торговий баланс (середа), дані ринку праці (четвер), платіжний баланс та дані про інвестиційний клімат (п’ятниця). Щомісячний звіт ЄЦБ буде побудовано на аналізі показників минулого місяця та оцінці діяльності і комплексу заходів, вжитих ЄЦБ задля покращення показників інфляції, ринку праці та інвестиційного клімату. Сумнівно, що публікація статистики протягом тижня здатна сильно сколихнути ринок.
Сентимент учасників ринку: в цілому, учасники ринку дуже песимістично оцінюють шанси зростання євро. На даний час охочих купувати євро надзвичайно мало (неше 10% учасників ринку). Таке розташування сил здатне змінити поведінку ринку у будь-який момент часу. Будьмо обережними, ринок більш зосереджений на даний час на американському доларі.
Велика Британія
Минулого тижня голова Банку Англії Мервін Кінг висловився про те, що керівництво БА не готове змінювати кредитно-грошову політику Британії у бік підвищення облікової відсоткової ставки. Цього тижня будуть опубліковані протоколи комітету з кредитно-грошової політики Британії, які можуть підтвердити або спростувати ці слова.
Сентимент учасників ринку: в цілому, учасники ринку дуже песимістично оцінюють шанси зростання британського фунта. На даний час охочих купувати британський фунт надзвичайно мало (неше 10% учасників ринку). Ці дані є близькими до критичних.
Швейцарія
Буду лаконічним. 15.01.2015 усі пам’ятають?
Сентимент учасників ринку: на даний час охочих купувати швейцарський франк біля 40%. Такі показники не є критичними. Але ШНБ дуже любить сюрпризи.
Японія
Останніх кілька місяців японська єна доволі в’яло рухається у звуженому діапазоні. Не виключено, що після оголошення облікової процентної ставки Банком Японії завтра зранку інструмент покаже очікування ринку.
Сентимент учасників ринку: на даний час охочих купувати японську єну близько 15%. Такі показники не є особливо критичними. Тому поведінка USD/JPY може бути виправдати очікування ринку в напрямку продовження тенденції. Хоч звичайно ринок здатний на неочікувані сюрпризи.
Австралія
Особливо сильних новин, окрім сьогоднішніх нічних протоколів засідання комітету з кредитно-грошової політики РАБ не очікується.
Сентимент учасників ринку: на даний час за різними даними охочих купувати австралійський долар від 10% (критично) до 21% (не суттєво). Тому поведінка AUD/USD може і виправдати очікування ринку в напрямку продовження здешевлення, і розчарувати учасників.
Нова Зеландія
Протягом тижня важливих новин із Нової Зеландії, на фоні яких реакція учасників ринку може змінитись не очікується.
Особливо сильних новим, окрім сьогоднішніх нічних протоколів засідання комітету з кредитно-грошової політики РАБ не очікується.
Сентимент учасників ринку: на даний час охочих купувати австралійський долар від 10% (критично) 23% (не суттєво). Такі показники не є критичними. Тому поведінка NZD/USD може і виправдати очікування ринку в напрямку продовження здешевлення, і розчарувати учасників.
Канада
Наприкінці тижня очікується публікація блоку важливих макроекономічних показників про інфляцію. Цілком можливо, що учасники ринку будуть розглядати їх як підтверджуючі дані для продовження тренду знецінення канадського долара.
Сентимент учасників ринку: на даний час охочих купувати австралійський долар від 10% до 15% (одностайність учасників близька до критичної). Такі показники не є критичними. Тому поведінка USD /CAD може розчарувати учасників..
Думаю, на цьому тижні найбільш веселі гірки можливо будуть пов'язані із американським доларом. Ясна річ, усе це відіб'ється на інших валютах.
P.S.
Мої міркування є суто моїми міркуваннями. Вони ні до чого не понукають і не дають жодних чітких рекомендацій.