Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 19

Тема: Психологічні аспекти торгівлі

 1. #1
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах

  Психологічні аспекти торгівлі

  У даній темі розглядаємо все, що безпосередньо пов'язано із психологією торгівлі.

  Раніше точилась розмова про розміри депозиту і таке інше. Я втрутився у тему і надав їй психологічного забарвлення. Тож переношу ці дописи сюди.
  ===
  Бачу не вказаного жодного чіткого алгоритму розрахунків мінімального депозиту. Та і мабуть не з розрахунку того, якою сумою ви готові ризикнути варто починати. А із певної психологічної самопідготовки. Припустімо, хтось вирішив ризикнути певною сумою грошей. Але не вирішив якою буде ця сума і що він із цього буде мати.
  ===

  До чого слід підготувати себе при відкритті реального торгівельного рахунку, чого слід чекати від ринків і на що варто сподіватись?
  Чи задавались Ви такими питаннями?

  Перше - попрощайтесь із грошима.
  Слід бути готовим до того, що ваших грошей не стане. Тобто, фактично із тими грошима ви повинні на завжди попрощатись психологічно.

  Таким чином, ви вже фактично готові психологічно до зливу. Якщо ви це зрозумієте, зможете надалі збільшувати депозит, поступово нарощувати об'єми заявок і таке інше. І не будете розбивати комп'ютер, чи планшет, чи телефон. Не будете писати на кожній стіні, що форекс - це лохотрон. У вас уже немає тих грошей!
  Психологічно слід попрощатись із тією сумою грошей, яка не зашкодить вашому гаманцю. Це у жодному випадку не повинні бути гроші, відкладені на покупку нового комп'ютера, автомобіля, квартири. Це ніколи не повинні бути ті гроші, які рекомендують вам вкласти оператори машинного доїння ділінгових центрів. Я б рекомендував так: заробляєте $1000 у місяць - ризикніть $100, заробляєте $100 - ризикніть $10. Не заробляєте $100 - не ризикуйте нічим. Тобто, сума повинна бути пожертвувана вами добровільно, а не під впливом порад сторонніх для вас осіб. Ви поповнили депозит - грошей вже немає. Прибутків - ще не має. Ніхто не може гарантувати вам, що вони будуть.
  Важливе правило: азартним людям вхід на форекс категорично заборонений. Якщо вам доводилось грати в азартні ігри раніше, якщо ви не здатні контролювати себе - забудьте. Форекс - не для вас. Особисто знаю кількох людей, які грають азартні ігри на позичені гроші. Це край. Це клінічний випадок. Таких людей слід лікувати від залежності у клініці.
  Коротко про бонуси - будь-який бездепозитник слід відпрацьовувати. Ніколи не варто новачку на такі пустощі розраховувати. Новачок, мені так здається, мусить навчитись пожертвувати власними грошима. А вже потім робити все, що йому заманеться. Тим більше, ніколи не звертайте уваги на бонуси від ДЦ на поповнення депозиту. Забудьте про це. Це пастка!

  ===
  Друге - зберігайте депозит
  Варто навчитись тримати депозит на рівні 100% від початкового капіталовкладення.

  Дуже важливо навчитись тримати депозит на рівні 100% і більше від початкового капіталовкладення. У вашій торгівлі повинно діяти правило 80/20 (прицип Парето). 20% зусиль приносять 80% результату. Далі 80% зусиль дають 20% результату. Маєте 100% - тримайте їх на цьому рівні! Якщо депозит зменшується на 20% - шукайте помилок у своїй торгівлі. Якщо він зменшується вже на 80% - у жодному разі не поповнюйте його до початкового розміру! Якщо ви злили депозит - повертайтесь до вивчення азів торгівлі. Не поповнюйте його знову. Не впадайте в азарт та бажання відігратись!!!

  Пробуйте інші методи торгівлі на деморахунках. Змінюйте періодичність угод. Шукайте помилок у керуванні ризиками. ММ пов'язаний не лише із розрахунком об'єму ордерів, а також і поточним навантаженням на депозит. Відкривши ордер - ви вже віддали спред. Тобто - він вже приніс вам збиток. На ордери здебільшого нараховується своп. Часто він від'ємний. Це ще один пункт потенційного збитку. Відкривши ордер, ви віддаєте частину депозиту у заставу. Це теж навантаження на депозит. Існує і багато інших поточних ризиків, які ми не здатні завжди контролювати. Але, людина, що навчилась контролювати ризики вже має шанс зберегти та примножити ті гроші, із якими вона раніше попрощалась.

  ===
  Третє - нарощуйте депозит
  Гроші, які ви навчились зберігати на рівні 100% стають можливістю.

  Можливістю додаткового прибутку. Можливістю спостерігати за тим, як віртуальна і вже не ваша сума грошей не просто залишається такою ж, як і була при поповненні. Вона росте! Тут багато можна сказати. Але краще більш коротко.
  1. Не пересиджуйте збитки.
  2. Не закривайте оредри тоді, коли вони приносять прибуток менший, ніж 100% початкового стопу.
  3. Не пересиджуйте прибуток, коли вважаєте його великим. Якщо прибуток за одним ордером +10% від депозиту - це хороший результат. Краще інколи синиця у руці, ніж журавель у небі.
  4. Нарощуйте депозит до певного розміру. Про це наступний пункт.

  ===
  Четверте - виводьте гроші.
  У разі подвоєння початкового депозиту, варто знімати все те, чим спершу ризикнули.

  Вклали $100, попрощались із ними. Подвоїли депозит - негайно їх повернули до власної кишені. Звичайно, вивід коштів у разі подвоєння - це моє особисте правило. Ви можете відредагувати його для себе самостійно. Але а будь-якому разі варто повернути ті гроші, із якими ви раніше попрощались. Чимало раз сам розганяв депозит до великих розмірів. Потім зливав. Але я у плюсі завжди. У плюсі суттєво більшому, ніж вклав початково. А чому? Та тому, що я не сподівався стати мільйонером на форексі. Не варто вибудовувати собі повітряних замків! Слід працювати за реальним планом, поступово його реалізовувати і ніколи від нього не відступати! Святе правило ринку - дайте прибуткові зростати - це хороше правило. Але рекомендації ДЦ про реінвестування прибутку - брехня і пастка. На ринку ви не Бог, і ніколи ним не станете. Виводячи початкові кошти ви вже ризикнули $0. Фактично, ви ще потратили свій час на цей ризик. Але то вже друге питання. Далі ви можете створити собі певний поступовий план дій. Наприклад - наступний вивід грошей відбудеться при досягненні +150% від поточного розміру депозиту. І виведу я 50% від вільних коштів на депозиті за умови, коли просадка сягатиме менше 10% балансу. Ну, ту вже можна собі самому правила вигадувати. Але головне - щоб вони виконувались!

  ===

  Стосовно розміру початкового депозиту. Вважаю, що про мінімальному крокові ордеру 0,01 $100 занадто мало. Для депозиту класичного оптимально розпочинати роботу від суми $500-$1000. Для центового депозиту - від $10 за умови, що крок ордеру 0,01. Чому саме так? Поясню на прикладі.
  Маємо депозит у $1000. Беремо найпопулярнішу валютну пару EURUSD. Відкривши ордер, об'ємом 0,01 стандартного лоту без стоплоса, ви віддаєте у заставу сьогодні $11.11 (плесе 1:100), ви віддаєте спред (приблизно 2 пункти - $0.2) і на позицію можуть нарахувати своп (зазвичай від'ємний). Пара пішла проти вашої позиції. Скільки їй треба йти проти вашого ордеру, щоб ваш депозит повністю злився? Близько 100 фігур. Вірогідність такого ходу пари малоймовірна. Такий ризик я називаю мінімальним. Зазвичай намагайтесь відкривати ордери із запасом ходу проти вас щонайменше у 10 фігур. Все решта прийде.

  Успішного вам самоконтролю!

  ====================
  Автор статті: yuramerlin
  Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
  Востаннє редагувалось yuramerlin; 14-08-2015 в 22:42.
  Для інвестицій та партнерства запрошую у мій ПАММ
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні 4 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bvn (06-06-2015),ivg (19-12-2015),kit (02-09-2015),Vergius (06-06-2015)

 3. #2
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Майже все правильно! Деякі є неточності:
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Важливе правило: азартним людям вхід на форекс категорично заборонений. Якщо вам доводилось грати в азартні ігри раніше,
  Мені доводилось грати в азартні ігри і що? Я ж не такий азартний хоч грав щоденно.

  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Тим більше, ніколи не звертайте уваги на бонуси від ДЦ на поповнення депозиту.
  Бонуси є різні, є такі які приймають участь в просадках і навіить їх можливо відмінити. Самий швидкий відробіток 30% в мене тривав всього 8 днів. А це + 30% прибутку!
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Відкривши ордер, об'ємом 0,01 стандартного лоту без стоплоса, ви віддаєте у заставу сьогодні $11.11
  Це в залежності яке плече ще вибране!
  Візьміть екснесс плече 1/2000 і не переживайте за заставу.

  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Зазвичай намагайтесь відкривати ордери із запасом ходу проти вас щонайменше у 10 фігур.
  Не забувайте про рівень стоп ауту. Треба від цих 10 фігур = 1000 пп відняти % рівня стоп ауту.
  Востаннє редагувалось bvn; 06-06-2015 в 19:04. Причина: видалив дубль
  Цитувати Цитувати

 4. #3
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Автор Теми

  bgt, поки я поправляв дещо у статті, ви на неї відповіли. Не поспішайте. Я зазвичай пишу сюди одразу як на чистовик. Потім редагую.
  Для інвестицій та партнерства запрошую у мій ПАММ
  Цитувати Цитувати

 5. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bgt (06-06-2015)

 6. #4
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Мені доводилось грати в азартні ігри і що?
  Ви не ходили у ломбард із золотим виробом чи мобільним телефоном для того, щоб відіграти програне? Якщо ні - тоді форекс може бути для вас. Я пишу це все не із пальця. Знаю, про що говорю.

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Бонуси є різні, є такі які приймають участь в просадках і навіить їх можливо відмінити. Самий швидкий відробіток 30% в мене тривав всього 8 днів. А це + 30% прибутку!.
  Немає значення які існують бонуси. Немає значення, скільки ви, чи я, чи хто інший і чого отримав. Для новачка бонуса немає. Моя думка однозначна.

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Це в залежності яке плече ще вибране! Візьміть екснесс плече 1/2000 і не переживайте за заставу.
  Невже ви думаєте, що я переживаю про заставу! А новачок повинен! Візьме новачок той самий ескнесс, та і думатиме, що 1:2000 у нього пожиттєво. Розжене трішки, і плече зменшується. І на вихідні плечі ріжуть, і на новинах теж буває зменшують. Про що ви говорите! Новачку варто брати депозит із меншим плечем, але таким, що не буде зменшуватись раптово без попередження!

  Quote Написав bgt Перегляд Допису
  Треба від цих 10 фігур = 1000 пп відняти % рівня стоп ауту.
  Я здається не енциклопедію пишу. Рівень StopOut - це поний злив депозиту, або інколи добрі дядьки залишають на депозиті трішки грошенят. Я розраховую хід не до StopOut, а до MarginCall. На цьому малюнку:

  40 фігур до MarginCall і 45 до StopOut.
  Прикріплені Зображення Прикріплені Зображення
  Для інвестицій та партнерства запрошую у мій ПАММ
  Цитувати Цитувати

 7. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bgt (06-06-2015)

 8. #5
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Для новачка бонуса немає.
  Якщо це тільки для новачків, то тоді можливо.

  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Я розраховую хід не до StopOut, а до MarginCall.
  Новий підхід, ще подібного не зустрічав. Новий підхід в визначенні лота? А стопи для цього не використовуєте?
  Цитувати Цитувати

 9. #6
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Автор Теми

  Про стопи, тейки та інші методи керування ордерами сьогодні буде окрема тема.
  Цитувати Цитувати

 10. #7
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,097
  Подякував
  1,821
  1,486 Подяк в 855 Дописах
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Про стопи, тейки та інші методи керування ордерами сьогодні буде окрема тема.
  Може й цей пост разом з відповідями краще в якусь окрему тему? Бо розмова була лише про розмір депозиту, а тут ти видав цілу міні-інструкцію для новачка
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 11. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

  bgt (06-06-2015)

 12. #8
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  поки я поправляв дещо у статті, ви на неї відповіли. Не поспішайте. Я зазвичай пишу сюди одразу як на чистовик. Потім редагую
  самі ж розумієте що читати ще раз майже те саме вже бажання набагато менше. Я свою думку виклав і достатньо.
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  стопи, тейки та інші методи керування ордерами сьогодні буде окрема тема
  Про стопи мені буде цікаво почитати. Про тейки також мабуть.
  Почекаємо.
  Порядок відкриття рахунків:
  Демо-рахунок, бонусний, центовий ( або рахунок в рублях, рубль= менше 2 центів) і доларовий, копі або ПАММ-рахунок, сегреговані рахунки, рахунок на фондовій біржі.
  Цитувати Цитувати

 13. #9
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Автор Теми

  bvn, знати б як цю тему назвати. Будемо спілкуватись про психологію.
  Востаннє редагувалось yuramerlin; 06-06-2015 в 23:02.
  Для інвестицій та партнерства запрошую у мій ПАММ
  Цитувати Цитувати

 14. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bvn (08-06-2015)

 15. #10
  Початківець
  Створено
  серпень 2014
  Місце
  Полтава
  Дописи
  87
  Подякував
  43
  90 Подяк в 54 Дописах
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Тут багато можна сказати. Але краще більш коротко.
  1. Не пересиджуйте збитки.
  2. Не закривайте оредри тоді, коли вони приносять прибуток менший, ніж 100% початкового стопу.
  Як відомо, не існує правил без винятків...

  Так і тут:

  1. Якщо по інструменту, за яким відкрито ордер, існує чітка довгострокова ринкова тенденція, але сталася якась локальна подія, що повертає рух інструмента проти Вас - то інколи збиток варто і пересидіти. Якщо, звісно, згадана подія не перекреслює загальну тенденцію.

  2. Другим правилом Ви майже відмовили у праві на існуванні високочастотній торгівлі, та й скальпінгу, взагалі...
  Цитувати Цитувати

 16. Наступні 2 користувачів подякували Infospacer за цей корисний допис:

  bvn (11-06-2015),yuramerlin (11-06-2015)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •