Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 19

Тема: Психологічні аспекти торгівлі

Модератор Аватар yuramerlin
    Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    1,493 Подяк в 727 Дописах

Психологічні аспекти торгівлі

У даній темі розглядаємо все, що безпосередньо пов'язано із психологією торгівлі.

Раніше точилась розмова про розміри депозиту і таке інше. Я втрутився у тему і надав їй психологічного забарвлення. Тож переношу ці дописи сюди.
    ===
    Бачу не вказаного жодного чіткого алгоритму розрахунків мінімального депозиту. Та і мабуть не з розрахунку того, якою сумою ви готові ризикнути варто починати. А із певної психологічної самопідготовки. Припустімо, хтось вирішив ризикнути певною сумою грошей. Але не вирішив якою буде ця сума і що він із цього буде мати.
    ===

До чого слід підготувати себе при відкритті реального торгівельного рахунку, чого слід чекати від ринків і на що варто сподіватись?
    Чи задавались Ви такими питаннями?

Перше - попрощайтесь із грошима.
    Слід бути готовим до того, що ваших грошей не стане. Тобто, фактично із тими грошима ви повинні на завжди попрощатись психологічно.

Таким чином, ви вже фактично готові психологічно до зливу. Якщо ви це зрозумієте, зможете надалі збільшувати депозит, поступово нарощувати об'єми заявок і таке інше. І не будете розбивати комп'ютер, чи планшет, чи телефон. Не будете писати на кожній стіні, що форекс - це лохотрон. У вас уже немає тих грошей!
    Психологічно слід попрощатись із тією сумою грошей, яка не зашкодить вашому гаманцю. Це у жодному випадку не повинні бути гроші, відкладені на покупку нового комп'ютера, автомобіля, квартири. Це ніколи не повинні бути ті гроші, які рекомендують вам вкласти оператори машинного доїння ділінгових центрів. Я б рекомендував так: заробляєте $1000 у місяць - ризикніть $100, заробляєте $100 - ризикніть $10. Не заробляєте $100 - не ризикуйте нічим. Тобто, сума повинна бути пожертвувана вами добровільно, а не під впливом порад сторонніх для вас осіб. Ви поповнили депозит - грошей вже немає. Прибутків - ще не має. Ніхто не може гарантувати вам, що вони будуть.
    Важливе правило: азартним людям вхід на форекс категорично заборонений. Якщо вам доводилось грати в азартні ігри раніше, якщо ви не здатні контролювати себе - забудьте. Форекс - не для вас. Особисто знаю кількох людей, які грають азартні ігри на позичені гроші. Це край. Це клінічний випадок. Таких людей слід лікувати від залежності у клініці.
    Коротко про бонуси - будь-який бездепозитник слід відпрацьовувати. Ніколи не варто новачку на такі пустощі розраховувати. Новачок, мені так здається, мусить навчитись пожертвувати власними грошима. А вже потім робити все, що йому заманеться. Тим більше, ніколи не звертайте уваги на бонуси від ДЦ на поповнення депозиту. Забудьте про це. Це пастка!

===
    Друге - зберігайте депозит
    Варто навчитись тримати депозит на рівні 100% від початкового капіталовкладення.

Дуже важливо навчитись тримати депозит на рівні 100% і більше від початкового капіталовкладення. У вашій торгівлі повинно діяти правило 80/20 (прицип Парето). 20% зусиль приносять 80% результату. Далі 80% зусиль дають 20% результату. Маєте 100% - тримайте їх на цьому рівні! Якщо депозит зменшується на 20% - шукайте помилок у своїй торгівлі. Якщо він зменшується вже на 80% - у жодному разі не поповнюйте його до початкового розміру! Якщо ви злили депозит - повертайтесь до вивчення азів торгівлі. Не поповнюйте його знову. Не впадайте в азарт та бажання відігратись!!!

Пробуйте інші методи торгівлі на деморахунках. Змінюйте періодичність угод. Шукайте помилок у керуванні ризиками. ММ пов'язаний не лише із розрахунком об'єму ордерів, а також і поточним навантаженням на депозит. Відкривши ордер - ви вже віддали спред. Тобто - він вже приніс вам збиток. На ордери здебільшого нараховується своп. Часто він від'ємний. Це ще один пункт потенційного збитку. Відкривши ордер, ви віддаєте частину депозиту у заставу. Це теж навантаження на депозит. Існує і багато інших поточних ризиків, які ми не здатні завжди контролювати. Але, людина, що навчилась контролювати ризики вже має шанс зберегти та примножити ті гроші, із якими вона раніше попрощалась.

===
    Третє - нарощуйте депозит
    Гроші, які ви навчились зберігати на рівні 100% стають можливістю.

Можливістю додаткового прибутку. Можливістю спостерігати за тим, як віртуальна і вже не ваша сума грошей не просто залишається такою ж, як і була при поповненні. Вона росте! Тут багато можна сказати. Але краще більш коротко.
    1. Не пересиджуйте збитки.
    2. Не закривайте оредри тоді, коли вони приносять прибуток менший, ніж 100% початкового стопу.
    3. Не пересиджуйте прибуток, коли вважаєте його великим. Якщо прибуток за одним ордером +10% від депозиту - це хороший результат. Краще інколи синиця у руці, ніж журавель у небі.
    4. Нарощуйте депозит до певного розміру. Про це наступний пункт.

===
    Четверте - виводьте гроші.
    У разі подвоєння початкового депозиту, варто знімати все те, чим спершу ризикнули.

Вклали $100, попрощались із ними. Подвоїли депозит - негайно їх повернули до власної кишені. Звичайно, вивід коштів у разі подвоєння - це моє особисте правило. Ви можете відредагувати його для себе самостійно. Але а будь-якому разі варто повернути ті гроші, із якими ви раніше попрощались. Чимало раз сам розганяв депозит до великих розмірів. Потім зливав. Але я у плюсі завжди. У плюсі суттєво більшому, ніж вклав початково. А чому? Та тому, що я не сподівався стати мільйонером на форексі. Не варто вибудовувати собі повітряних замків! Слід працювати за реальним планом, поступово його реалізовувати і ніколи від нього не відступати! Святе правило ринку - дайте прибуткові зростати - це хороше правило. Але рекомендації ДЦ про реінвестування прибутку - брехня і пастка. На ринку ви не Бог, і ніколи ним не станете. Виводячи початкові кошти ви вже ризикнули $0. Фактично, ви ще потратили свій час на цей ризик. Але то вже друге питання. Далі ви можете створити собі певний поступовий план дій. Наприклад - наступний вивід грошей відбудеться при досягненні +150% від поточного розміру депозиту. І виведу я 50% від вільних коштів на депозиті за умови, коли просадка сягатиме менше 10% балансу. Ну, ту вже можна собі самому правила вигадувати. Але головне - щоб вони виконувались!

===

Стосовно розміру початкового депозиту. Вважаю, що про мінімальному крокові ордеру 0,01 $100 занадто мало. Для депозиту класичного оптимально розпочинати роботу від суми $500-$1000. Для центового депозиту - від $10 за умови, що крок ордеру 0,01. Чому саме так? Поясню на прикладі.
    Маємо депозит у $1000. Беремо найпопулярнішу валютну пару EURUSD. Відкривши ордер, об'ємом 0,01 стандартного лоту без стоплоса, ви віддаєте у заставу сьогодні $11.11 (плесе 1:100), ви віддаєте спред (приблизно 2 пункти - $0.2) і на позицію можуть нарахувати своп (зазвичай від'ємний). Пара пішла проти вашої позиції. Скільки їй треба йти проти вашого ордеру, щоб ваш депозит повністю злився? Близько 100 фігур. Вірогідність такого ходу пари малоймовірна. Такий ризик я називаю мінімальним. Зазвичай намагайтесь відкривати ордери із запасом ходу проти вас щонайменше у 10 фігур. Все решта прийде.

Успішного вам самоконтролю!

====================
    Автор статті: yuramerlin
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Востаннє редагувалось yuramerlin; 14-08-2015 в 22:42.
    Не бійся, що не знаєш - бійся, що не вчишся
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 4 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bvn (06-06-2015),ivg (19-12-2015),kit (02-09-2015),Vergius (06-06-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Майже все правильно! Деякі є неточності:
    Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
    Важливе правило: азартним людям вхід на форекс категорично заборонений. Якщо вам доводилось грати в азартні ігри раніше,
    Мені доводилось грати в азартні ігри і що? Я ж не такий азартний хоч грав щоденно.

Тим більше, ніколи не звертайте уваги на бонуси від ДЦ на поповнення депозиту.
    Бонуси є різні, є такі які приймають участь в просадках і навіить їх можливо відмінити. Самий швидкий відробіток 30% в мене тривав всього 8 днів. А це + 30% прибутку!
    Відкривши ордер, об'ємом 0,01 стандартного лоту без стоплоса, ви віддаєте у заставу сьогодні $11.11
    Це в залежності яке плече ще вибране!
    Візьміть екснесс плече 1/2000 і не переживайте за заставу.

Зазвичай намагайтесь відкривати ордери із запасом ходу проти вас щонайменше у 10 фігур.
    Не забувайте про рівень стоп ауту. Треба від цих 10 фігур = 1000 пп відняти % рівня стоп ауту.
    Востаннє редагувалось bvn; 06-06-2015 в 19:04. Причина: видалив дубль
    Цитувати Цитувати

Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    Автор Теми

bgt, поки я поправляв дещо у статті, ви на неї відповіли. Не поспішайте. Я зазвичай пишу сюди одразу як на чистовик. Потім редагую.
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

5. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bgt (06-06-2015)

Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    Автор Теми

Quote Написав bgt Перегляд Допису
    Мені доводилось грати в азартні ігри і що?
    Ви не ходили у ломбард із золотим виробом чи мобільним телефоном для того, щоб відіграти програне? Якщо ні - тоді форекс може бути для вас. Я пишу це все не із пальця. Знаю, про що говорю.

Бонуси є різні, є такі які приймають участь в просадках і навіить їх можливо відмінити. Самий швидкий відробіток 30% в мене тривав всього 8 днів. А це + 30% прибутку!.
    Немає значення які існують бонуси. Немає значення, скільки ви, чи я, чи хто інший і чого отримав. Для новачка бонуса немає. Моя думка однозначна.

Це в залежності яке плече ще вибране! Візьміть екснесс плече 1/2000 і не переживайте за заставу.
    Невже ви думаєте, що я переживаю про заставу! А новачок повинен! Візьме новачок той самий ескнесс, та і думатиме, що 1:2000 у нього пожиттєво. Розжене трішки, і плече зменшується. І на вихідні плечі ріжуть, і на новинах теж буває зменшують. Про що ви говорите! Новачку варто брати депозит із меншим плечем, але таким, що не буде зменшуватись раптово без попередження!

Треба від цих 10 фігур = 1000 пп відняти % рівня стоп ауту.
    Я здається не енциклопедію пишу. Рівень StopOut - це поний злив депозиту, або інколи добрі дядьки залишають на депозиті трішки грошенят. Я розраховую хід не до StopOut, а до MarginCall. На цьому малюнку:

40 фігур до MarginCall і 45 до StopOut.
    Прикріплені Зображення Прикріплені Зображення
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

7. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bgt (06-06-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Для новачка бонуса немає.
    Якщо це тільки для новачків, то тоді можливо.

Я розраховую хід не до StopOut, а до MarginCall.
    Новий підхід, ще подібного не зустрічав. Новий підхід в визначенні лота? А стопи для цього не використовуєте?
    Цитувати Цитувати

Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    Автор Теми

Про стопи, тейки та інші методи керування ордерами сьогодні буде окрема тема.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,617
    1,327 Подяк в 747 Дописах
    Про стопи, тейки та інші методи керування ордерами сьогодні буде окрема тема.
    Може й цей пост разом з відповідями краще в якусь окрему тему? Бо розмова була лише про розмір депозиту, а тут ти видав цілу міні-інструкцію для новачка
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Цитувати Цитувати

11. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

bgt (06-06-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    поки я поправляв дещо у статті, ви на неї відповіли. Не поспішайте. Я зазвичай пишу сюди одразу як на чистовик. Потім редагую
    самі ж розумієте що читати ще раз майже те саме вже бажання набагато менше. Я свою думку виклав і достатньо.
    стопи, тейки та інші методи керування ордерами сьогодні буде окрема тема
    Про стопи мені буде цікаво почитати. Про тейки також мабуть.
    Почекаємо.
    Порядок відкриття рахунків:
    Демо-рахунок, бонусний, центовий ( або рахунок в рублях, рубль= менше 2 центів) і доларовий, копі або ПАММ-рахунок, сегреговані рахунки, рахунок на фондовій біржі.
    Цитувати Цитувати

Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    Автор Теми

bvn, знати б як цю тему назвати. Будемо спілкуватись про психологію.
    Востаннє редагувалось yuramerlin; 06-06-2015 в 23:02.
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

14. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bvn (08-06-2015)

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    89 Подяк в 54 Дописах
    Тут багато можна сказати. Але краще більш коротко.
    1. Не пересиджуйте збитки.
    2. Не закривайте оредри тоді, коли вони приносять прибуток менший, ніж 100% початкового стопу.
    Як відомо, не існує правил без винятків...

Так і тут:

1. Якщо по інструменту, за яким відкрито ордер, існує чітка довгострокова ринкова тенденція, але сталася якась локальна подія, що повертає рух інструмента проти Вас - то інколи збиток варто і пересидіти. Якщо, звісно, згадана подія не перекреслює загальну тенденцію.

2. Другим правилом Ви майже відмовили у праві на існуванні високочастотній торгівлі, та й скальпінгу, взагалі...
    Цитувати Цитувати

16. Наступні 2 користувачів подякували Infospacer за цей корисний допис:

bvn (11-06-2015),yuramerlin (11-06-2015)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •