Переглянути Результати: Чи можна трейдеру покладатись на інтуїцію?

Проголосувало
7. You may not vote on this poll
  • Цілком можна, якщо вона розвинена

0 0%
  • Частково можна, в особливих випадках

6 85.71%
  • Ні, тільки чітка система та холодний розрахунок

1 14.29%
Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 13

Тема: Інтуїтивний трейдинг

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,617
    1,327 Подяк в 747 Дописах

Інтуїтивний трейдинг

Перш ніж спробувати відповісти на запитання: "Чи може інтуїція допомогти трейдеру на ринку форекс?", вивчимо спочатку саме поняття інтуїції, звідки воно походить і що означає. Більшість словників визначають це поняття, як певне "осяяння" чи "прозріння", яке приходить нізвідки. Таке собі знання без усвідомлення джерела та обґрунтування. Наведу кілька прикладів словникових визначень:

Словник української мови. Академічний тлумачний словник.
    Інтуїція - 1. Здатність людини в деяких випадках несвідомо, чуттям уловлювати істину, передбачати, вгадувати що-небудь, спираючись на попередній досвід, знання й т. ін.; чуття, проникливість, здогад. Чомусь він мені подобався. І не балакали ми з ним, і зустрічались не так часто, а от подобався. Чомусь завжди мені здавалось: «От людина, здатна до благородних учинків». І показалося, що інтуїція не підвела (Гнат Хоткевич, I, 1966, 164); Покладаючись.. на свою старшинську інтуїцію, Хаєцький шукав своїх десь ліворуч (Олесь Гончар, І, 1954, 327); Інтуїція і тонкий слух допомагали Петрикові вести мелодію за скрипалем (Любомир Дмитерко, Розлука, 1957, 321). 2. В ідеалістичній філософії — безпосереднє збагнення, осягнення істини без допомоги досвіду й логічних умовиводів.

Ожегов
    Інтуїція - 1. Чуття, тонке розуміння, проникнення в саму сутність чого-небудь. Багата інтуїція. Людина великої інтуїції. 2. Безпосереднє, без обґрунтування доказами осягнення істини.

Ушаков
    Інтуїція - 1. Безпосереднє пізнання, сприйняття дійсності (філос.) Чуттєва інтуїція. Інтелектуальна інтуїція. Художня інтуїція. 2. Безпосереднє чуття, що підказує істинну сутність, проникливість. За інтуїцією він розгадав наміри свого супротивника. Володіти інтуїцією. Людина великої інтуїції.

Слово "інтуїція" походить від латинського "intuitio", що означає "споглядання", а саме поняття бере початок з часів античності, коли філософи почали розрізняти два види або способи пізнання: логічний та інтуїтивний. Однак, більшість тлумачень або зовсім не дають уявлення, або лише ледь-ледь натякають на природу походження інтуїції. В суспільстві існують декілька різних уявлень про цей феномен.

Матеріалісти, як і укладачі Академічного тлумачного словника, схильні приписувати інтуїтивне "осяяння" роботі мозку, що відбувається несвідомо і базується на переробці отриманої з попереднього досвіду інформації. Тобто згідно цієї точки зору трейдер зможе тільки тоді скористатися інтуїцією, коли проведе за роботою на фінансових ринках певний досить довгий час.

Тим не менше, є й інша думка, яка припускає існування якихось вищих сил чи "тонких" інформаційних структур, які чи то знаходяться зовні відносно людини (наприклад, янгол-охоронець), чи то є її складовою (наприклад, душа), і в певний час вони можуть надавати "підказки" людині.

Серед езотериків та людей, які практикують різноманітні духовні практики, поширена думка, що людина складається з декількох тіл (фізичне, ефірне, астральне, ментальне і т. д.). "Найтонші" тіла, які нерідко якраз і асоціюють з душею, знаходяться на "найтонших" планах буття, де буцімто не існує ні часу, ні простору, і немає нічого невідомого чи незрозумілого. Людину, яка повністю вийшла на усвідомлення цього рівня, вважають "просвітленою", але навіть звичайні люди іноді можуть "зчитувати" інформацію, що надходить з більш "тонких" рівнів людської сутності.

До речі, ця теорія анітрохи не заперечує ідеї, яка стверджує, що інтуїція спирається на отриманий досвід. Адже серед отих "тонких" тіл, одне з них (будхі), згідно вчення йоги, наділене властивістю накопичувача різноманітного досвіду душі, який вона отримує протягом її багаторазових втілень у різних фізичних тілах. Згідно такого погляду, інтуїція може бути притаманна також і трейдеру-новачку, якщо він мав багатий досвід роботи на фінансових ринках в одному з попередніх життів.

Тож чи може нам інтуїція допомогти в роботі на форексі? Це досить складне питання. Навіть незалежно від розуміння природи феномену інтуїції, є одна досить суттєва складність у використанні інтуїції - складність усвідомлення самого факту "осяяння". Найчастіше інтуїція приходить несподівано, коли людина не очікує ніяких "підказок", і навпаки, коли трейдер сидить перед терміналом і знаходиться в очікуванні "сигналу" з підсвідомості, є дуже велика імовірність прийняти бажане за дійсне. Велика кількість людей якраз і вважає інтуїтивною таку торгівлю, що відбувається навмання, але це не є інтуїція, це звичайна "вгадайка".

Тож основна проблема використання інтуїції - це її розпізнання у собі. З містичної ж точки зору можуть бути й інші складності. Наприклад, якщо інформація надходить від зовнішньої вищої сили, то чи є якась гарантія, що вона є достовірною? А навіть, якщо джерелом інформації є власна душа, езотерики вважають, що в душі часто є власні цілі, які не завжди співпадають з цілями розуму. Вона прагне до розвитку і звільнення, а не до якихось матеріальних благ. Для душі наші трейдреські успіхи - ніщо. Так ми можемо бажати збагачення, але не бачити на три кроки вперед: до чого саме воно може нас привести? Наприклад, ми можемо почати розбещувати себе різними шкідливими розвагами, на які у малозабезпеченої людини зазвичай немає ні коштів, ні часу. В результаті замість розвитку особистості, може початися деградація, що ніяк не входить в плани душі, тому вона може й не дати нам потрібної підказки відносно форекс торгівлі. І навіть навпаки, вона може заважати нам, не даючи занадто розбагатіти.

Але які насправді цілі в душі і який досвід їй необхідний на даному етапі розвитку ми не знаємо. Не даремно в духовних практиках найбільше уваги приділяють не збагаченню, а досягненню стану єдності душі та розуму, коли їх цілі співпадають. Тоді в людини буде все виходити само собою, все що їй буде справді потрібно, вона так чи інакше отримає, але не факт, що така людина взагалі буде займатися форексом, хоча це й не виключено. Однак напрямок діяльності подібної людини визначається за взаємною згодою душі та розуму, і швидше за все це має бути пов’язано з духовним розвитком - це або отримання якогось нового досвіду, або напрацювання в собі нових якостей чи виправлення деяких недоліків.

Тож інтуїція навряд буде слухняною "конячкою", яку можна легко запрягти задля власного збагачення, якщо звісно саме збагачення не потрібне душі для власного розвитку, наприклад, з метою випробування "золотом".

Поділіться, будь ласка, як ви розумієте поняття інтуїції? Звідки вона береться? Чи можливо її "натренувати" для торгівлі на фінансових ринках?

====================
    Автор статті: bvn
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Востаннє редагувалось bvn; 01-08-2015 в 22:01.
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Цитувати Цитувати

2. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

yuramerlin (01-08-2015)

Модератор Аватар yuramerlin
    Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    1,493 Подяк в 727 Дописах
    Quote Написав bvn Перегляд Допису
    Поділіться, будь ласка, як ви розумієте поняття інтуїції?
    Раціоналістично, я розумію це явище, як результат раціональної, розумової діяльності. Чимало філософів та психологів досліджували свого часу явище інтуїції. Ти мене дещо здивував такою статтею, адже поле для обговорення не оране! Зараз проти ночі важко викласти думку системно. Спробую дещо пізніше. Лише приблизно так: людина довго працює над вирішенням певних проблем/розв'язанням конкретних задач. Використовує для цього весь доступний їй аналітичний інструмент (зважте, я говорю зовсім не про ринкову аналітику, аналіз, синтез, аналогія, екстраполяція тощо - типові методи нашого мислення). Але розв'язок та довгоочікуваний результат все тікає, не дається у руки. І ось, коли людина (фактично зневірившись у можливостях отримати розв'язок) відволікається від проблеми/задачі, їй приходить осяяння - несподіваний розв'язок. Ось так працює інтуїція. Приклади із історії - яблуко на голову Ісаака Ньютона, чи сон Менделєєва. Дехто припусує так осяянням містичне походження, інші стверджують, що це результат автономної роботи розуму. Адже людина раніше аналізувала проблему/задачу і просто не могла побачити очевидного шляху її вирішення. Розслаблення розуму, відпочинок сприяв такому вирішенню.

Чи можливо її "натренувати" для торгівлі на фінансових ринках?
    Важко сказати, чи спроможна інтуїція давати стабільні результати у торгівлі. Швидше навпаки - покладання лише на інтуїцію ризиковано. З іншого боку, ретельні і системні спроби зрозуміти ринок, можуть із часом дати отой інсайд - прозріння. Відкриття власне свого, унікального та робочого методу аналізу та торгівлі. Усе решта дається вже через терпіння та самодисципліну.
    Радий буду продовжити таку розмову! Хороша стаття! Хоч саме явище інтуїтивного трейдінгу не розкрито! Отже, будемо намагатись вникнути у певні відомі прийоми інтуїтивного трейдінгу.

Найперший мені відомий - підкидання монети.
    Востаннє редагувалось yuramerlin; 01-08-2015 в 22:31.
    Не бійся, що не знаєш - бійся, що не вчишся
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

4. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bvn (01-08-2015)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,617
    Автор Теми

Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
    Адже людина раніше аналізувала проблему/задачу і просто не могла побачити очевидного шляху її вирішення. Розслаблення розуму, відпочинок сприяв такому вирішенню.
    Не знаю, чи знайомий ти з ідеями трансерфінгу... Те що ти приводиш, як підтвердження того, що інтуїція - це ...
    результат автономної роботи розуму
    ... в рамках теорії трансерфінгу є ніщо інше, як налаштування. Тобто людина в цьому світі діє, як "магніт" - про що думає, те й отримує (якщо спрощено).

Розслаблення розуму, відпочинок сприяв такому вирішенню.
    Це також в теорії трансерфінгу має своє пояснення, як зняття надлишкових потенціалів.

Чесно кажучи, я в ці речі не те що вірю... я знаю, що це десь приблизно так і працює. Люблю "ловити інтуїцію" через телевізор
    Я не знаю, чи дивишся ти телевізор, рекомендую спробувати... Дуже цікаво звертати увагу на такі моменти, коли відповідь приходить не в голові, а по телевізору, наприклад. Тут вже ніяк не скажеш, що це робота мозку.

Наприклад, почув десь про якусь видатну людину і хочеш взнати, хто вона, а шукати в вікіпедіях нема часу. Тоді вмикаєш за вечерею телевізор, а там тобі про цю людину документальний фільм або сюжет, розповідають всю біографію, все, що хотів знати. Ніколи такого не траплялося? В мене дуже часто.

PS: Про методи торгівлі. Підкидання монетки навряд чи має якесь відношення до інтуїції, хоча в нашому Всесвіті все може бути
    Зустрічав таку пропозицію, прикладати долоні до монітору і якщо теплішає в правій, то купувати, а якщо в лівій, то продавати... Хоча, я думаю, що це дурня також... Принаймні по тій простій причині, що ти ніколи не знатимеш, коли тобі справді вдалося щось "зчитати", а коли просто здалося, що вона потеплішала
    Востаннє редагувалось bvn; 01-08-2015 в 23:19.
    Цитувати Цитувати

6. Наступні 2 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

bgt (02-08-2015),yuramerlin (02-08-2015)

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    Наприклад, почув десь про якусь видатну людину і хочеш взнати, хто вона, а шукати в вікіпедіях нема часу. Тоді вмикаєш за вечерею телевізор, а там тобі про цю людину документальний фільм або сюжет, розповідають всю біографію, все, що хотів знати. Ніколи такого не траплялося? В мене дуже часто.
    В мене таке раз було. Сидимо помню дома з колегою, вечір, говорю колезі, що хотів би глянути фільм " Ведмежа гора" а на диках його не має, через декілька хвилин його починають транслювати по ТВ. Прямо як під заказ.
    Цитувати Цитувати

8. Наступні користувачі подякували bgt за цей корисний допис:

bvn (02-08-2015)

Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    Не знаю, чи знайомий ти з ідеями трансерфінгу
    Ні, на жаль не знайомий. Потім почитаю. Та і мабуть трансерфінг - не зовсім те, що я описував. Як приклад, розглянемо деякі прості вправи із елементарної арифметики.

Один герой працює із обрахунками, але йому знайомі лише з операції додавання і віднімання, інші операції просто невідомі. Немає ні інтернету, ні телевізора. І от йому щодня треба виконати величезну кількість однотипних операцій додавання. В один день часто повторюється комбінація 3+3+3+3+3. Під час обідньої перерви раптом виникає осяяння, що ця операція може бути описана не лише "три+три+три+три+три", але і у вигляді певного алгоритму: "п'ять разів додати три, 5*3=5". І цей алгоритм можна використовувати часто. Ось так наш герой відкриває операцію множення за допомогою інтуїції тоді, коли розум фактично відпочиває. Якщо обід не настане, мозок нашого героя не відпочине, то операція множення просто не буде відкрита, або принаймні не у цей день. Проте, у нашого героя залишиться відчуття того, що була якась можливість робити свою роботу простіше. І він не може згадати що це за можливість. Відчуття, передчуття - це і є попередження мозку про те, що він фактично знайшов розв'язок, дайте йому можливість себе проявити. І такі відчуття передчуття називають інтуїтивними.
    Щодо випадкових відповідей по телевізору, випадкових зустрічей, випадкових знахідок і таке інше - у моєму розумінні це не інтуїція, а дія якогось іншого, невідомого або не названого явища. Ми таке явище називаємо "збіг обставин". Але думаю все набагато складніше.
    Востаннє редагувалось yuramerlin; 02-08-2015 в 13:37.
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

10. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bvn (02-08-2015)

Створено
    січень 2015
    Місце
    Львів
    Дописи
    1,187
    Подякував
    1,229
    Інтуїтивна складова торгівлі часто присутня в багатьох ручних та напівавтоматичних торгових системах. Адже, не дивлячись на те, що система рекомендує відкривати конкретні угоди або утриматись від угод до прояснення ситуації, трейдер приймає рішення самостійно. Інколи можна зустріти вислови про довіру чи недовіру до сигналів системи, рекомендацій аналітиків і таке інше. Це дія інтуїції. Наскільки вона ефективна оцінюється в кожному конкретному випадку.
    Мої твіти.
    Цитувати Цитувати

12. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

bvn (02-08-2015)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,617
    Автор Теми

у моєму розумінні це не інтуїція, а дія якогось іншого, невідомого або не названого явища.
    Звісно, це трохи інше, ніж інтуїція... але я вважаю, що природа цих явищ схожа. Але я не буду заглиблюватись. Все ж таки в нас форум не езотеричний, а про форекс, тому будемо називати це також...

"збіг обставин"
    Цікаво було б почути ще думки інших форумчан, якщо вони є
    Цитувати Цитувати

14. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

yuramerlin (03-08-2015)

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,449
    Подякував
    382
    476 Подяк в 369 Дописах
    безвідносно до форексу вважаю можливим прийняття чисто інтуїтивних рішень лише в питаннях, що не мають великої ваги. або таких, що не матимуть кардинального впливу на стан справ. принаймні, з точки зору поточного бачення ситуації. бо, як відомо, іноді неважливі, здавалось би, рішення в подальшому мають глобальні наслідки.

також діяти інтуїтивно намагаюся при вивченні невідомого мені до цього явища. не "навмання", а саме спираючись на попередній досвід, навіть з інших сфер життя, намагаючись проектувати його на предмет дослідження чи обставини.
    Цитувати Цитувати

16. Наступні користувачі подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

yuramerlin (03-08-2015)

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,449
    Подякував
    382
    476 Подяк в 369 Дописах
    Інколи можна зустріти вислови про довіру чи недовіру до сигналів системи, рекомендацій аналітиків і таке інше. Це дія інтуїції.
    чому саме інтуїції? а якщо ти бачиш, що сигнали системи чи вислови аналітиків не відповідають дійсності? тоді це схоже на ситуацію, коли прогноз погоди показує "сонячно", а за вікном йде дощ.

інтуїтивні рішення приймаються, коли не зрозуміло точно, що треба робити. але з іншого боку, якщо людина не впевнена, що робити в даний момент, це означає, що вона не готова до виконання таких дій і їй необхідно просто більше готуватись.

іншими словами, якщо ви не знаєте, що робити, значить ви не вмієте цього )) чи допоможе вам інтуїція? можливо, але ж набагато краще впевненість у своїх діях.
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар bgt
    Створено
    грудень 2014
    Місце
    Західна Україна
    Дописи
    689
    Подякував
    159
    156 Подяк в 128 Дописах
    В мене інтуіція бувае пробиває на те, що хтось хоче мене та інших розвести. Тому в подібних брокерах рахунки не відкривав. На рахунок торгівлі таке буває, але в мене десять пятнець на тижні і тому буває міняю свою думку, а от цього робити якраз не треба було!
    Востаннє редагувалось bgt; 03-08-2015 в 15:42.
    Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •