Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 18

Тема: Основні помилки новачків

 1. #1
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах

  Основні помилки новачків

  В мережі популярні теми на кшталт "10 помилок новачків". І на нашому форумі давно вже варто було створити таку тему, аби хоча б спробувати вберегти новачків, що можливо будуть навчатися за матеріалами нашого форуму, від найгрубіших помилок. Тож я вирішив створити власну "десятку".

  1. Необґрунтовані очікування. Часто новачки, надивившись реклами, вважають, що на форексі можна заробити швидкі й дуже великі гроші при мінімальних вкладеннях. Наприклад, вклавши лише $100, вже через місяць отримати кілька тисяч. І що найголовніше, часто густо такі новачки вважають, що це насправді легко і для цього не потрібно кілька років вчитися.

  Однак, все не так просто, як хотілося б. Трейдер - це така ж професія, як і багато інших. Якщо на лікаря чи вчителя, потрібно вчитися 5-6 років, то чому ми маємо вважати, що на трейдера можна взагалі не вчитися? Потім, зазвичай місячні прибутки середньостатистичного успішного трейдера складають частку, значно меншу від 100%, іноді 5-10%, і це вже досить непоганий результат. Звісно зустрічаються унікуми, які роблять по 500-1000% на місяць, але це відбувається, в основному на конкурсних чи бонусних рахунках, які не шкода. Такі дії називають "розгоном депозиту" і навряд чи можна вважати професійними, оскільки дуже часто це закінчується повною втратою депозиту.

  2. Відсутність торговельної системи. Інша помилка трейдера-початківця пов’язана з відсутністю в нього навіть уявлень про торговельну систему. Новачку здається, що для успішної торгівлі достатньо купувати дешевше і продавати дорожче, і що визначати де саме оце "дешевше" та "дорожче" можна наче б то без найменшого аналізу з застосуванням тих чи інших методів. Навіщо ці марудні вправи, коли й так очевидно "ось ціна пішла вниз, значить вже треба купувати, бо дуже скоро вона піде вверх".

  На жаль, на ринку все не так очевидно, як здається на перший погляд. Існуючі закономірності ринку виявляються шляхом багаторічних статистичних досліджень, та викладаються в різноманітних теоріях, з якими будь-якому трейдеру варто принаймні ознайомитися. На основі цих теорій та готових торговельних систем, кожен трейдер має побудувати свою власну торговельну систему, що буде відповідати його індивідуальним особливостям, як то темпераменту і т. ін.

  3. Пошук авторитетів. З розумінням того, що власне торгівля на ринку - це не є зовсім простою задачею, багато новачків починають шукати собі гуру, або навіть платну аналітику чи сигнали, тим самим прирікаючи себе на постійну залежність від подібних гуру. Тим самим вони також намагаються перекласти на інших відповідальність за власні дії на ринку форекс. Гуру як з’являються, так і зникають разом з вашим депозитом, а навчитися торгівлі на ринку без прикладання власних зусиль та усвідомлення власної відповідальності за дії вам навряд чи вдасться.

  4. Поспішні висновки про власні успіхи. Тепер, коли новачок усвідомив всю складність та необхідність напрацювання певної торговельної системи, наступною поширеною помилкою є певний поспіх в оцінках власних успіхів. На ринку нерідко так трапляється, що навіть новачок на певному часовому проміжку може отримати досить позитивний результат, але якщо цей результат не є системним, таким що є перевіреним часом та досвідом, то, як правило, цей успіх є тимчасовим і досить нетривалим. Ринок змінюється і хибна система починає приносити збитки, іноді може навіть призвести до втрати депозиту.

  Щоб убезпечити себе від подібних помилок, краще за все перевіряти свою торговельну систему на демо-рахунку або на центовому чи бонусному рахунку з невеликою сумою і, бажано, не ваших власних коштів. Я маю на увазі бонуси, а не кошти інвесторів

  Перевіряти систему необхідно так довго, скільки потрібно для того, щоб по-перше відбулася досить велика кількість угод, щоб можна було зробити статистичну оцінку ваших результатів, а по-друге бажано, щоб за цей період відбулась достатня кількість змін на ринку, щоб ви могли більш-менш переконатися в гнучкості та адаптивності вашої торговельної системи. Наприклад, якщо система приносить на тренді прибуток, а на флеті зливає, то необхідно знайти спосіб, як відфільтровувати періоди застою на ринку, та включити його до своєї системи, як окрему її частину. Можливо, ваша торговельна система буде складатися з двох частин, які призначені для роботи у флеті, та роботи за трендом, а також мати чіткі критерії вибору однієї з частин в кожний конкретний момент ваших торгових операцій.

  Так чи інакше, при найменшому успіху на ринку, не варто поспішати з переходом на реальні рахунки з великими депозитами.

  5. Постійна присутність на ринку. Зазвичай успішні сигнали для відкриття угоди мають певний часовий момент, вичікувати цього зручного моменту іноді доводиться годинами або навіть днями (в залежності від стилю торгівлі). Новачку, ясна річ, це ніяк не підходить, він повинен спішити заробити всі гроші на ринку тут і зараз, бо якщо він цього не зробить, хтось заробить ці гроші, замість нього

  Постійне бажання відкривати нові й нові угоди є великою помилкою новачків. Потрібно відкривати стільки угод і тільки тоді, скільки й коли для цього є відповідні умови, згідно вашої торговельної системи. Все інше від лукавого. Намагання побачити сигнал там, де його нема - це просто підвид більш загальної помилки, яку ми розглянемо наступним пунктом.

  6. Відсутність самодисципліни. Здавалося б, якщо торговельна система дає позитивні результати і перевірена часом, достатньо її просто правильно виконувати і буде все окей. Більше того, таку систему наче б то можна передати від трейдера до трейдера і він з таким самим успіхом зможе повторювати результати свого наставника. Не тут то було.

  Навіть найформалізованіша система, в якій все до дрібниць описано на всі випадки, які тільки можуть траплятися на ринку, на жаль (чи для когось на щастя) дасть досить різні результати в руках різних трейдерів. Насамперед це пов’язано з тим, що кожна людина має свої властивості характеру та темперамент, іноді виникає бажання побачити сигнал для відкриття угоди там, де його немає, а іншим разом навпаки всупереч сигналам системи, не закрити угоду вчасно. Навіть невеликі відхилення у виконанні умов системи, можуть значно вплинути на кінцевий результат.

  7. Жадібність та підвищення ризиків. Ця помилка є окремим випадком прояву недисциплінованості, адже правила керування капіталом - це така ж важлива частина торговельної системи, як і будь-які інші її складові. Тому дотримуватися встановлених норм ризику необхідно, незалежно від настрою чи бажання пришвидшити зростання вашого депозиту. А саме оце бажання збільшити власні прибутки вже тут і зараз, навіть, якщо розмір депозиту не дозволяє цього робити, найчастіше і призводить до повної втрати депозиту. Або іноді здається, що ось оця конкретна ситуація на ринку напрочуд очевидна, чому б зараз не відкритися підвищеним об’ємом? Але коли хтось в чомусь впевнений стовідсотково, то це очевидно повнісінький бовдур - я вам це заявляю зі стовідсотковою впевненістю

  8. Бажання відіграватись. Що робити, коли ви отримали збиток? Напевне, що необхідно швиденько відбити втрачене ще сьогодні, щоб не відкладати цю справу на завтра, адже після отримання збитку і настрій підходящий

  Бажання моментально відігравати втрачене - одна з досить поширених помилок горе-трейдерів. Хоча для цього може не бути ні відповідних умов на ринку, ні адекватного емоційного стану, необхідного для чіткого та безпомилкового виконання торговельної системи. Зазвичай торгівля в збудженому та ще й негативному стані душі не призводить ні до чого хорошого, краще закрити термінал та заспокоїтись, можливо навіть відпочити до наступного дня.

  9. Ходіння ва-банк. Не впевнений, що ця помилка є поширеною, але вона є найнебезпечнішою. Скільки є могил трейдерів, що наклали на себе руки, або не витримали емоційного навантаження, швидше за все всі вони є жертвами цієї помилки. Найнебезпечніша ця помилка тим, що вона частіше спіткає вже бувалих трейдерів, ніж новачків. Новачок побоїться вкладати останню копійку в ту справу, що в нього виходить не дуже, а от самовпевнений трейдер з досвідом іноді може переоцінити свої можливості. Бувають моменти, коли будь-якому трейдеру здається, що він відкрив грааль і його торговельна система працює безвідмовно, тоді може виникнути бажання зібрати всі-всі свої заощадження і вкласти в оцю одну єдину систему та ще й на один рахунок в одного брокера. І не важливо, чи то брокер виявиться нечесним, чи система дасть збій, втрата всіх своїх заощаджень в один момент - це завжди дуже нелегкий удар для будь-якої людини. Не кожен здатен пережити таке потрясіння. Тож пам’ятаймо про цю небезпечну помилку.

  10. Використання мартингейлу. Іншими словами, цю помилку можна охарактеризувати, як підвищення лоту кожної наступної угоди, при невдалому завершенні попередніх або при утриманні плаваючого збитку від попередніх угод. Дуже помилкове припущення, що певний рух на ринку не може продовжуватись занадто довго без так необхідного і довгоочікуваного відкату, а також віра в те, що не можна 10, 11, 12 чи більше разів підряд не вгадати напрямок подальшого руху ціни. Все рано чи пізно може статися. При збільшенні лоту шляхом множення на певний коефіцієнт (як правило вдвічі), ризики також зростають у геометричній прогресії. Гра в мартингейл - це пошук балансу між незадовільними розмірами прибутків та повною втратою депозиту.

  Отакі основні помилки новачків я зміг пригадати, якщо я щось пропустив, прошу доповнювати.

  ====================
  Автор статті: bvn
  Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
  Востаннє редагувалось bvn; 01-09-2015 в 16:00.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні 8 користувачів подякували bvn за цей корисний допис:

  bgt (03-09-2015),DobrijZmej (01-09-2015),ivg (19-12-2015),kit (02-09-2015),McMace (15-09-2016),Vergius (01-09-2015),WilsonPayne (01-09-2015),yuramerlin (31-08-2015)

 3. #2
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  Наприклад, вклавши лише $100, вже через місяць отримати кілька тисяч.
  Одного разу тут на форумі я описував моменти психологічної самопідготовки до торгівлі:
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Перше - попрощайтесь із грошима.
  Слід бути готовим до того, що ваших грошей не стане. Тобто, фактично із тими грошима ви повинні на завжди попрощатись психологічно.
  Також новачок повинен відчути і зрозуміти суть того важливого моменту, коли його початкове вкладення повертається назад до його кишені. Я, коли починав торгувати не реальному рахунку, за тиждень торгівлі отримав +100% до еквіті. Маючи досвід торгівлі на деморахунку, зовсім бараном вже не був. Ще через тиждень +400%. На третій тиждень - злив.
  Порада:
  Прибуток слід виводити!

  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  тим самим прирікаючи себе на постійну залежність від подібних гуру.
  Люди, які не мають самостійного розуміння ринку не завжди приречені. Можна орієнтуватись попервах і на авторитетів. Згодом можна створити собі певну систему. Наприклад: мати не одного, або й двох чи трьох авторитетів і створювати з їх порад певне "середнє арифметичне". Хоча, такий шлях зазвичай пов'язаний із більш високими ризиками. Аналітик сьогодні публікує свої прогнози, завтра він може захворіти. У нього може бути поганий настрій і таке інше.
  Порада:
  Завжди краще розуміти ринок самотужки.

  Можуть бути й багато інших порад. У міру можливостей будемо тему розвивати.
  Для інвестицій та партнерства запрошую у мій ПАММ
  Цитувати Цитувати

 4. Наступні 3 користувачів подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bvn (01-09-2015),kit (02-09-2015),Атол (28-12-2015)

 5. #3
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Маючи досвід торгівлі на деморахунку, зовсім бараном вже не був. Ще через тиждень +400%. На третій тиждень - злив.
  Змогли б робити 5-10% і щоденно? Такий підхід більш реальніший, хоча також риски будуть, хоча деколи бівае, що ринок як би з вами на одній хвилі йде.
  Цитувати Цитувати

 6. #4
  Зацікавлений
  Створено
  листопад 2015
  Дописи
  23
  Подякував
  3
  9 Подяк в 8 Дописах
  Для мене на цей момент бажано десь 10% в мiсяц. При завантаженнi на депозит до 40% . Десь якось i Буде життя .
  Цитувати Цитувати

 7. #5
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Форман, дуже цікаво. Уточніть, будь-ласка, що ви маєте на увазі? Навантажуєте депозит на 40%, очікуючи лише 10% приросту від цього? Таким чином, при трьох поспіль невдалих входах, від депозиту залишиться пшик. Тут треба бути Богом ринку із колосальним везінням.
  Для інвестицій та партнерства запрошую у мій ПАММ
  Цитувати Цитувати

 8. #6
  Зацікавлений Аватар sawas
  Створено
  листопад 2015
  Дописи
  7
  Подякував
  1
  1 Подяка в 1 Дописі
  Так само до помилки можна віднести і азарт не кожен може вчасно зупинитися на досягнутому рівні і в кінцевому випадку зіллє депозит.
  Цитувати Цитувати

 9. #7
  Досвідчений Аватар Vergius
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  Житомир
  Дописи
  559
  Подякував
  682
  330 Подяк в 250 Дописах
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Навантажуєте депозит на 40%, очікуючи лише 10% приросту від цього?
  Це звичне явище для мартингейлу. Можливо, саме ця стратегія і малась на увазі: "десь 10% в мiсяць при навантаженнi депозиту до 40%"
  Цитувати Цитувати

 10. Наступні користувачі подякували Vergius за цей корисний допис:

  yuramerlin (19-11-2015)

 11. #8
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Quote Написав Vergius Перегляд Допису
  Це звичне явище для мартингейлу.
  Тоді мабуть варто внести мартіна у перелік помилок новачків. Ринок невблаганний, а очікуваний зиск у 10% проти допустимої просадки у 40% однозначно працює проти трейдера. А також замки, усереднення позицій, пересиджування збитків та фіксація мізерного прибутку. І в кінці кінців таким трейдерам не залишається нічого іншого, як збирати бонуси. Допоки і з бонусів нічого не залишиться.
  Коли б я не знав, про що пишу, то і не втручався б у розмови. У якості доказової бази, використаю знімок із торгової історії одного не зовсім початківця. Чоловік працює із ринком понад рік. Але лишень нещодавно дізнався, що існує таке поняття як Equity. Гаразд, Equity він вже навчився тримати на певному рівні. Не заходив у просадку глибше 10-15%. Теж чудово. Але він зловживає замками, мартіном, фіксує плюсові позиції, залишаючи плаваючий збиток поза увагою. У результаті - два місяці зусиль принесли менше 4,55% результату.
  19-11-2015 22-06-32.jpg
  А тепер питання для читачів: навіщо так себе мучити???
  Для інвестицій та партнерства запрошую у мій ПАММ
  Цитувати Цитувати

 12. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  bvn (19-11-2015)

 13. #9
  Адміністратор Аватар bvn
  Створено
  липень 2014
  Місце
  Полтава, Україна
  Дописи
  3,096
  Подякував
  1,821
  1,484 Подяк в 854 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Тоді мабуть варто внести мартіна у перелік помилок новачків.
  Так, а я ж і відніс. Юра, ти ж читав мою писанину? Я для людей старався

  Quote Написав bvn Перегляд Допису
  10. Використання мартингейлу. Іншими словами, цю помилку можна охарактеризувати, як підвищення лоту кожної наступної угоди, при невдалому завершенні попередніх або при утриманні плаваючого збитку від попередніх угод. Дуже помилкове припущення, що певний рух на ринку не може продовжуватись занадто довго без так необхідного і довгоочікуваного відкату, а також віра в те, що не можна 10, 11, 12 чи більше разів підряд не вгадати напрямок подальшого руху ціни. Все рано чи пізно може статися. При збільшенні лоту шляхом множення на певний коефіцієнт (як правило вдвічі), ризики також зростають у геометричній прогресії. Гра в мартингейл - це пошук балансу між незадовільними розмірами прибутків та повною втратою депозиту.
  Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
  Цитувати Цитувати

 14. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

  yuramerlin (20-11-2015)

 15. #10
  Досвідчений Аватар bgt
  Створено
  грудень 2014
  Місце
  Західна Україна
  Дописи
  689
  Подякував
  159
  157 Подяк в 128 Дописах
  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Але він зловживає замками, мартіном, фіксує плюсові позиції, залишаючи плаваючий збиток поза увагою. У результаті - два місяці зусиль принесли менше 4,55% результату.
  З такою торгівлею просто дивно що прибуток якийсь ще є.
  Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •