Демо-рахунок - це такий рахунок в брокерській компанії, що дозволяє імітувати реальну торгівлю на форексі з використанням торговельного терміналу, при цьому не витрачаючи ніяких коштів. Котирування валют йдуть реальні або близькі до реальних, а всі торговельні операції на ринку несправжні, як і сума балансу, яку ви можете задати при створенні демо-рахунку.
Щоб створити демо-рахунок в терміналі MT4, необхідно скористатись меню "Файл" -> "Відкрити рахунок". Тобто достатньо завантажити й встановити термінал з сайту будь якого брокера і можна створювати демо-рахунки за бажанням. Це не потребує ніяких коштів, тому ви нічого не втрачаєте і нічим не ризикуєте.
Перше, для чого вам обов’язково знадобиться демо-рахунок, це для того, щоб розібратися з самим терміналом. Ви, звичайно, можете спочатку прочитати про те, як користуватись терміналом. Про це в нас, навіть, є спеціальна тема "Знайомство з MT4", але рано чи пізно, вам потрібно буде спробувати все в дії. Було б недоцільно відкривати справжній рахунок і вкладати туди свої кошти, лише для того, щоб розібратися, як натискати кнопки в терміналі і до чого це призводить. Тож починайте знайомство з терміналом з відкриття демо-рахунку.
Але дуже часто буває, коли новачкам, які ледь навчились відкривати та закривати угоди, відразу здається, що заробляти на форекс дуже просто. Вони бігом спішать покласти на справжній рахунок кошти і почати їх "зливати". Зазвичай це закінчується повною втратою депозиту. Буває й так, що такі користувачі не вбачають в свої діях ніякої помилки, а вважають, що в усьому винен брокер або й навіть взагалі сам форекс. Це дуже прикро.
Тільки уважний і терпеливий трейдер, який знає, що спочатку треба вчитись аналізувати ринок, створити й відпрацювати власну торговельну систему, досягає врешті-решт успіху. Тож друге, для чого може бути корисним демо-рахунок, це робота над торговельною системою та навчання аналізу. Бо ж тоговельний термінал надає вам всі можливості аналізувати графіки фінансових інструментів на демо-рахунку також, як і на справжньому рахунку.
Особисто я не бачу суттєвої різниці між реальним і демо-рахунком, окрім, можливо, швидкості виконання ордерів. Тому різниця може бути лише для тих, хто грається з так званою піпсовкою, не найкращим стилем торгівлі на ринку, коли угоди закриваються відразу, тільки ціна заходить на кілька пунктів в прибуток. Або ще важлива швидкість виконання, коли ви торгуєте на новинах, тоді ви можете відчути суттєву різницю. Коли ціна різко змінюється, на реальному рахунку вам не вдасться відкрити угоду також моментально, як і на демо-рахунку. Але я вам не раджу, принаймні на початковому етапі навчання, гратися з цими стилями торгівлі. Тож в усьому іншому технічно різниці між реальним та демо-рахунком немає, а значить свою торговельну систему можна спочатку відпрацьовувати на демо-рахунку.
Я вважаю, що на реальний рахунок варто переходити лише тоді, коли ви вже побачите, що система працює і ви отримуєте прибуток систематично, тобто протягом довгого періоду часу: від 3 місяців до року. Не поспішайте. Іноді також буває, що система дає позитивний результат на деякому досить короткому проміжку часу, тож не робіть помилок.
Дехто також вважає, що існує певна психологічна проблема переходу з демо-рахунку на реальний, тобто на демо у вас вже все виходить, а коли ви починаєте працювати з реальними коштами, то тут починаються помилки і ви втрачаєте кошти. Саме це вони приводять, як аргумент на користь швидкого переходу на реальні кошти. Я з цим не згоден. Вважаю, що саме відсутність відпрацьованої системи й призводить до хвилювання. Коли система вже відпрацьована, ви довіряєте їй, то це додає впевненості в роботі. Крім того, не потрібно поспішати відразу вкладати великі кошти, які ви будете боятися втратити і від цього почнете хвилюватися. Потрібно починати працювати з такою сумою, коштів, з якою ви будете відчувати себе комфортно і не будете хвилюватися за втрату цих коштів. Можна спробувати відразу налаштувати себе так, що коли ви поповнили свій рахунок, ви ці кошти вже втратили, тому немає чого боятися. Повернення ж їх у вигляді прибутків, які ви будете знімати час від часу, буде для вас приємною винагородою.
Крім всього вище сказаного, хочеться ще додати, що деякі трейдери, одного разу відпрацювавши торговельну систему, на цьому не зупиняються і продовжують її вдосконалювати, або шукати інші системи для кращої диверсифікації. Про це ми ще поговоримо в окремій темі, але вважається що можна знизити ризики, якщо торгувати на декількох рахунках за різними торговельними системами. Таким чином, для багатьох трейдерів демо-рахунок стає тим повсякденним інструментом, який знаходиться завжди поруч. Тобто навіть, коли вже йде робота на реальному рахунку, вони все одно не полишають експерименти з демо-рахунком. Я як раз відношуся саме до таких.
А як ви вважаєте скільки часу необхідно провести в роботі з демо-рахунком, щоб потім з успіхом перейти до роботи з реальними коштами?
====================
Автор статті: bvn
Всі права на статтю належать forexforum.com.ua