Таймфрейм - це часовий масштаб графіка, який визначається довжиною часового інтервалу, протягом якого котирування об’єднуються в один елемент (свічку, бар) графіка. На різних платформах використовуються різні ряди таймфреймів. Наприклад, в MT4 використовуються такі: M1 (1 хвилина), M5 (5 хвилин), M15 (15 хвилин), M30 (30 хвилин), H1 (1 година), H4 (4 години), D1 (1 день), W1 (1 тиждень), MN1 (1 місяць). Крім цих таймфреймів, також досить поширеними є M10 та H3.
Навіщо потрібна така кількість таймфреймів? Якими з них слід користуватися досвідченому трейдеру? А новачку? Спробуємо знайти відповіді на ці запитання і почнемо з останнього. На моє глибоке переконання, новачку на демо-рахунку треба спробувати попрацювати з усіма доступними в терміналі таймфреймами, щоб відчути різницю та особливості за власним досвідом.
Досвідчений трейдер зазвичай користується не одним таймфреймом, а одразу кількома. На більших таймфреймах він визначає більш глобальні тенденції, на менших шукає конкретні умови для здійснення точнішого входу в ринок, тобто відкриття угоди. Вибір конкретних часових масштабів може диктуватися кожною конкретною торговельною системою, тому не можливо чітко сказати, що всі досвідчені трейдери користуються тим або іншим таймфреймом. До того ж трейдери відрізняються за своїм стилем торгівлі: піпсовщики або скальпери зазвичай користуються найменшими таймфреймами M1, M5, M15; інтрадейщики використовують M15, M30, H1, іноді H4; середньостроковики - H1, H4, D1; довгостроковики або позиційні трейдери - D1, W1 та MN1.
Якщо поглянути на часові масштаби з точки зору різних торговельних систем, треба зазначити, що є такі системи, які налаштовані на конкретні таймфрейми і на інших, швидше за все, не будуть працювати, але є такі, які гіпотетично розраховані на будь-які таймфрейми. До останніх відносяться системи, побудовані на волновому або фрактальному аналізі, які вважають що хвилі чи фрактали повторюються і мають однакову структуру на будь-яких масштабах.
Але з точки зору спреду, вигідніше все-таки використовувати більші масштаби, оскільки, чим більший масштаб, тим більші рухи ціни беруться до уваги трейдером, а значить відношення спреду до прибутку буде досить незначним, тому розмір спреду мало впливатиме на результати торгівлі. Навпаки ж, чим менший таймфрейм, тим більшу долю від прибутку закритих угод, потрібно буде витрачати на спред.
Також на вибір таймфрейму впливає відношення до зміни ціни на різних таймфреймах великих учасників ринку та економік країн. Якщо візуально великий рух ціни на хвилинному графіку - це "комариний укус" для таких гравців, то значний рух на w1 може обернутися крахом економіки, а це означає, що центральні банки відповідних країн будуть приймати всі можливі й не можливі міри, щоб втримати ціну у відповідних рамках. Також вважається, що на більших таймфреймах технічний аналіз краще працює.
Але для багатьох трейдерів робота на великих таймфреймах може здатися занадто повільною та нудною, тому нерідко на вибір часового масштабу впливає також і темперамент або характер трейдера.
Тож, як ви розумієте, чіткої відповіді на те, який таймфрейм необхідно використовувати для успішної торгівлі, просто не існує. Вибір тільки за вами, і, я сподіваюсь, ви зробите правильний вибір.
====================
Автор статті: bvn
Всі права на статтю належать forexforum.com.ua