Щоб відповісти на це запитання, розглянемо окремо, що таке інвестиції і що таке ПАММ-рахунок.
Інвестиції - це вкладення капітала з метою отримання прибутку. Інше визначення стверджує, що це господарська операція, що передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно. Але головним тут є все ж таки, вкладення коштів з метою отримання прибутку.
ПАММ-рахунок - походить від PAMM (Percentage Allocation Management Module - модуль управління відсотковим розподілом), є видозміненим варіантом довірчого керування, при якому форекс-трейдер керує сукупним капіталом інвесторів, працючи з ними через єдиний рахунок в брокерській компанії. Тобто це, якби ви свої кошти дали трейдеру, щоб він з ними працював і отримував для вас прибуток, беручи за це свою винагороду, тільки при умові, що таких як ви вкладників багато і всі ваші кошти акумулюються на одному рахунку брокерської компанії, яка й бере на себе всі турботи щодо обліку долей учасників ПАММ-рахунку, визначенню їх долі прибутку та нарахуванню винагороди трейдеру або, як його прийнято називати, керуючому.
Прибутки й збитки розподіляються пропорційно вкладенням між інвесторами ПАММ-рахунку згідно публічної оферти. Оферта - це угода між трейдером та інвестором, яка визначає відсотковий розподіл можливих прибутків між керуючим та інвестором, а також може містити терміни інвестування, штрафи за достроковий вивід коштів, а також інші умови, які здебільшого залежать від правил конкретного ПАММ-майданчику (брокерської компанії).
Як це все працює? Спочатку вам необхідно зареєструватись в брокерській компанії, що є ПАММ-майданчиком, тобто надає послуги системи ПАММ-рахунків. Існує кілька різновидів цих систем (PAMM, LAMM, MAM та ін.), які можуть відрізнятися як в деяких деталях, так і просто в назвах. Назва ПАММ стала узагальнюючою для всіх цих різновидів.
Далі вам необхідно поповнити свій балансовий рахунок в компанії, з якого ви й будете робити свої інвестиції всередині вибраного вами майданчика. Але перед тим, як вкладати кошти в конкретний ПАММ-рахунок, вам необхідно добре вивчити рейтинги цих рахунків, визначити найбільш перспективні з них, оцінити ризики, ознайомитись з офертами кожного. Я б не сказав, що це робота набагато простіша за роботу форекс-трейдера. Правильно вибрати свій набір (сформувати портфель) ПАММ-рахунків, в які ви будете інвестувати так, щоб це принесло вам з часом певний прибуток, а не збиток і розчарування - це також своєрідне мистецтво.
Розглянемо на прикладі, як відбувається розподіл прибутків та збитків по окремому рахунку на прикладі. Припустімо трейдер вніс на свій рахунок $1000 - це його власний капітал або капітал керуючого. Він відкрив оферту 40/60, тобто він буде отримувати 40% прибутку від коштів інвесторів. До цього рахунку долучилися два інвестори: ви вклали $300, а ваш кум Петро ще $200.
Таким чином загальний баланс рахунку становитиме $1500. Далі розглянемо два випадки: успішний та невдалий.
Успішний варіант. Трейдер збільшив баланс ПАММ-рахунку на 10%, в результаті отримав на ньому $1650, з яких $150 складає прибуток. Як розподілятиметься прибуток:
- власний капітал керуючого збільшиться на $100
- ваша інвестиція збільшиться на $30
- інвестиція кума Петра виросте на $20
Але згідно оферти ви з Петром зобов’язані виплатити керуючому 40% винагороди, тобто ви $12 та Петро $8. В результаті цього перерозподілу:
- доля керуючого складатиме $1120
- ваша доля $318
- доля кума Петра $212
Невдалий варіант. В результаті операцій на рахунку, трейдер втратив 10% і отримав на балансі $1350, тобто $150 доларів збитку, який розподіляться наступним чином:
- збиток керуючого $100
- ваш збиток $30
- збиток кума Петра $20
У цьому випадку керуючий не отримує ніякої винагороди, і не отримає її доти, доки не поверне початкові баланси інвесторів. Тож в результаті:
- доля керуючого складатиме $900
- ваша доля $270
- доля кума Петра $180
Це дещо спрощена схема, оскільки в дійсності інвестори вносять і виймають свої капітали на протязі роботи трейдера постійно, перерахунки між трейдером та інвестором відбуваються всякий раз, не чекаючи, доки трейдер завершить свої операції на ринку. Вони виконуються, опираючись на так званий рівень засобів (equity), тобто незафіксований стан балансу ПАММ-рахунку з урахуванням плаваючого прибутку або збитку.
Дуже добре, що брокерська компанія бере на себе всі ці складнощі з розрахунками, також компанія практично виключає будь-які махінації з інвесторськими коштами з боку керуючого. Саме тому інвестиції в ПАММ-рахунки стали одним з найпривабливіших інструментів сучасного інвестора.
====================
Автор статті: bvn
Всі права на статтю належать forexforum.com.ua