Результати з 1 по 1 із 1

Тема: Інвестиції в землю

Модератор Аватар smychnyk
    Створено
    вересень 2015
    Місце
    Дрогобич
    Дописи
    590
    Подякував
    219
    425 Подяк в 243 Дописах

Інвестиції в землю

Мене це питання цікавить.
    Є один знайомий в земельному, який часто дає пояснення щодо різних питань по оренді, купівлі чи навіть можливості отримати безкоштовно землю.

Для початку хочу написати, що кожен громадянин України має право на отримання 6 різних ділянок землі безкоштовно!
    1. Для ведення особистого сільського господарства (до 2 га землі);
    2. Для ведення садівництва (до 0.12 га землі);
    3. Для будівництва і обслуговування житлового дому (в селах - до 0.25 га землі, в посьолках - до 0.15 га землі, у містах - до 0.10 га землі);
    4. Для індивідуального дачного будівництва (до 0.10 га землі);
    5. Для будівництва гаража (до 0.01 га землі);
    6. для ведення фермерського господарства (паї)

При цьому ст.116 ЗКУ уточнює, що передача земельних ділянок безплатно у власність громадян провадиться один раз по кожному виду використання. Це означає, що кожен громадянин України має право абсолютно безкоштовно отримати у свою приватну власність (приватизувати) 6 земельних ділянок різного цільового призначення. Це можуть бути землі як у містах, селищах, інших населених пунктах, так і за їх межами (залежно від цільового призначення).

Законом не обумовлена необхідність отримання земельної ділянки саме за місцем проживання. Тому отримати свою ділянку землі можна в будь-якій області України. Звичайно, «золоту» землю під Києвом держава навряд чи подарує. А от ділянка в сільській місцевості - цілком реальна історія. Але і для цього необхідно попрацювати.

Описувати процедури і цілу купу документів, які потрібні я поки не буду. Коментар від мого знайомого в земельному - широка усмішка. Потім він розказав, що в нашій країні зміни відбуваються тільки зі слів політиків. Насправді простому смертному на грані фантастики отримати хоча б одну з цих 6 ділянок відносно безкоштовно (так як нотаріус і різні перевірки - це все платно). Цим законом користувались політики, які в різних областях України на підставних осіб масово оформлювали таким чином землі.

Тепер можна зустріти багато оголошень по продажу земель. Тобто людина все-рівно буде платити підставним особам політиків за землі, які по праву мала б отримати безкоштовно!

Крім цього великі ділянки землі можна взяти у держави в оренду на 50 років. Правда це тоже тільки на папері.
    Наприклад, я би хотів взяти в оренду рибне господарство. Гектар оренди коштує приблизно від 10 доларів. Тобто, 300 га вийде - 300 тисяч на 50 років.
    В кінцевому рахунку я зустрічаю на олх таке оголошення (Продам озеро (рыбхоз) 300 га - 340 000 $)
    Тобто людина близька до влади взяла рибне господарство собі в оренду і тепер спокійно його перепродає.
    Щоб воно запрацювало, туди потрібно вкласти ще не один десяток тисяч доларів.
    Тому я не бачу в цьому ніякої логіки.
    Якби держава хотіла, то могла спокійно заохочувати інвесторів.
    1. Зробити можливість сплати оренди поступово, наприклад по 30 тисяч в рік наступні 10 років.
    2. При цьому заборонити людині перепродувати землю, яку вона взяла в оренду у держави (з можливістю конфіскації якщо на орендованій землі не ведеться ніякої діяльності протягом року).
    3. При поступовій сплаті орендної ціни слідкувати за роботою господарства і його удосконаленням. При суттєвому оновленні техніки йти на поступки з можливістю відтермінувати сплату оренди.

По-перше, це дасть нові робочі місця. По-друге, дасть заохочення для інвесторів. По-третє, нарешті землі і інші ресурси України перестануть простоювати і почнуть працювати (не лише для збагачення політиків і інших можновладців, а й для людей).
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 2 користувачів подякували smychnyk за цей корисний допис:

bgt (06-01-2016),bvn (30-12-2015)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Мітки для цієї Теми

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •