Результати з 1 по 10 із 10

Тема: Історії про правильне управління власними фінансами

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,449
    Подякував
    382
    477 Подяк в 370 Дописах

Історії про правильне управління власними фінансами

Чому гравець NFL Райан Бройлз живе так, начебто за останній рік він заробив 60, а не 600 тисяч доларів.
    Автор: Стівен Катц (Steven Kutz)

Оригінал статті: Why NFL player Ryan Broyles lives like he made $60,000 last year, and not $600,000
    Переклад українською мовою: Wilson Payne

Коли за тиждень почнеться Суперкубок (стаття вийшла у вересні 2015 року — прим.пер.), ви багато прочитаєте про вміння гравців Denver Broncos та Carolina Panthers. Але гравець минулорічного складу Detroit Lions був в новинах ще до початку сезону, завдяки своїм досягненням за межами поля.

Багато професійних спортсменів фігурують в новинах та документальних фільмах, бо вони розтратили — або у них видурили — мільйони доларів. Але Райан Бройлз не один з них. Поки що він зіграв у NFL (Національна Футбольна Ліга США — прим.пер.) три роки, але незалежно від того, як довго ще він гратиме, його спосіб життя дозволить йому бути багатим завжди.

Бройлз, який був нападаючим в Lions з 2012 по 2014 роки, розказав MarketWatch про свої звички як покупця, своє відношення до праці та про важливість ведення бюджету. Також, під час розмови про специфіку свого бюджету, він чітко наголосив, що це працює для нього, але він розуміє, що у різних людей бувають різні ситуації. "Я не Дейв Ремзі або Сьюз Орман", — сказав він. (автори та ведучі фінансових передач у США — прим.пер.)

Але після того, як він детально описав свій бюджет та поділився філософією витрат та інвестицій, я не впевнений, що він не зміг би вести власне ток-шоу про особисті фінанси. Він лиш буде молодшою та набагато сильнішою версією Ремзі та Орман.

27-річний Бройлз заробив більше 2 мільйонів доларів в Lions з 2012 року до сьогодні. Але він дотримується бюджету з загальною сумою витрат 5 тисяч доларів на місяць. Звичайно, це більше, ніж доходи більшості людей, але витрачати менше, ніж заробляєш, якщо ти на це здатен, розумно при будь-яких доходах.

Він каже, що деякі друзі запитують, чому в нього немає таких речей, як Porsche. Але він відповідає, що матиме такі речі одного дня і йому навіть не доведеться працювати, щоб їх купити.

"Я хочу інвестувати і мені потрібні інвестиції, щоб забезпечити собі фінансову свободу", — сказав він мені.

Коли в дитинстві він жив в Оклахомі, батьки не мали багато зайвих грошей, але він розповів, що вони виховали у нього гарну трудову дисципліну. Він косив газони, коли йому було 8 років, щоб заробити гроші на поїздку з баскетбольною командою. В середній школі він працював посильним в продуктовому магазині Альбертсона, а також працював в якості арбітра в дитячих спортивних лігах. "Я завжди заробляв свої гроші і сприймав їх як те, що треба берегти, а не брати, як належне", — каже він.

Бройлз грав чотири сезони за Університет штату Оклахома і був постійним лідером NCAA (Національна студентська спортивна асоціація в США — прим.пер.) за кількістю прийнятих передач, коли перейшов до NFL. Detroit Lions відібрали його у другому раунді і він отримав вступний бонус у розмірі 1,15 мільйона доларів. Його зарплата в 2012 році склала 390 тисяч доларів. Вона склала 557 тисяч в 2013 році, 570 тисяч в 2014 і була б рівна 600 тисячам доларів у цьому році, але перед першою грою сезону він попросив, щоб його відпустили з команди, бо він хоче спробувати виступити за команду, де б він грав важливішу роль. Перед від'їздом з Lions, йому заплатили 50 тисяч доларів бонусу за тренування та 181 тисячу 614 доларів звітного бонусу, про що домовився його агент.

Досі кар'єрі Бройлза не щастило з травмами. Він прийшов в NFL з порваним хрестоподібним сухожиллям в лівому коліні — травмою від гри в коледжі, а потім порвав його вже в правому коліні протягом першого року. Потім він порвав ахіллове сухожилля на лівій нозі в 2013 році. Зараз він здоровий, тренується і залишається в формі, чекаючи повідомлення від свого агента про те, які команди шукають нападаючого на ринку.

На своїй першій конференціії, де NFL готує щойно набраних гравців до життя професійного спортсмена, вони з товаришами почули про велику кількість спортсменів, які врешті-решт збанкрутували. Він сказав, що багато гравців в кімнаті, як і він, думати про гру в футбол, але він також думав і про те, як зробити цей вступний бонус останнім.

Його ситуація відрізнялася від інших гравців через травму зв'язок, яку він отримав у коледжі. "Перемикач спрацював у мене в голові: травма може покласти кінець моїй кар'єрі. Це спровокувало мене задуматися про життя після футболу", — сказав він.

Ще на конференції новачків він намагався з'ясувати, як довго він зможе жити на доходи, що він мав.

Його бюджет

Його мета — витрачати 60 тисяч доларів на рік, тому його щомісячний бюджет становить 5 тисяч доларів. Бюджет, про який він говорить, це гроші після сплати податків — маючи на увазі 60 тисяч, що він приносить додому — розподіляється таким чином: 50% на фіксовані витрати, такі як платежі по іпотеці та за автомобіль; 30% на поточні витрати, такі як їжа та пальне; 20% заощаджуються.

Він читав, що іпотека має бути не більше 28% доходу, так що у нього це 1 тисяча 600 доларів — близько 30% з 60 тисяч бюджету.

Він слідкує за своїми витратами на аркуші паперу, а також почав використовувати сайт з планування бюджету Mint.com в цьому році. "Він мені подобається", — каже він.

Ось кілька статей його щомісячного бюджету

• Продукти: 500 доларів;
    • Пальне: 300 доларів;
    • Телефонні рахунки: по 190 доларів за свій мобільний телефон та телефон дружини;
    • Автомобільні платежі: 800 доларів за 2 машини — Мазда 3 у нього і Кадилак SRX у його дружини.

Також у нього є повністю оплачений позашляховик Trailblazer. Додавши страхові та деякі інші витрати, він виходить на рівень не набагато вище 4 тисяч доларів, що дає йому трохи місця для маневру, щоб витрачати менше 5 тисяч в місяць.

Яким чином він економить гроші

Вони з дружиною та 3-місячним сином живуть у будинку, який побудували в Далласі в 2014 році.

Після розмови з Бройлзом на протязі години, стало ясно, що вони з дружиною роблять свідомий вибір того, як витрачати гроші.

Вони їдять у ресторанах лише один раз на тиждень.

У них немає кабельного телебачення, вони користуються Apple TV та дивляться Netflix.

Він купив свій комп'ютер Mac за бонуси з однієї зі своїх кредитних карток.

Він щомісяця платить по своїх кредитних картках.

І вони використовують тканинні підгузки для свого сина. "Моя дружина хотіла використовувати тканинні підгузки. Їх можна прати. І вони мають класний дизайн. На них зірки та вантажівки. Так, ніби він має своє власне маленьке вбрання. Він добре виглядає," — сказав Бройлз. Коли я запитав, чому вони використовують тканину, він засміявся і сказав, "це дешевше".

Також він не наймає вантажників. Переїжджаючи чотири рази, він кожного разу сам водив вантажівку U-Haul (фірма, що надає в оренду вантажівки без послуг вантажників — прим.пер.). В останній переїзд з Мічигану до Далласу минулого року, вони з дружиною їхали 16 годин з усіма своїми речами у вантажівці. Він сказав, що вони зробили це самі, тому що вантажний фургон коштував 500 доларів, а послуги вантажників будуть коштувати ще близько 3 тисяч. "Був час, коли ми були в фургоні з нашою собакою, і я думав, 'це не найкраща ситуація.' Але ми зробили це", — сказав він.

Після того, як ми поговорили деякий час, стало зрозуміло, що його дружина відіграє не останню роль в тому, чому вони так розумно ставляться до грошей.

"Іноді я кажу, 'давай просто заплатимо повну ціну за щось', але дружина переконує мене пошукати вигідну пропозицію," каже він. Поки вони разом вчилися в коледжі в Оклахомі, вона працювала і заробляла гроші. "Вона завжди каже: давай економити, давай будемо розумнішими, — розповідає він. Її дідусь, який був професором політології в Університеті штату Оклахома, теж робить позитивний вплив. "Він бавиться на фондовому ринку, і ми з ним часто говоримо," сказав Бройлз.

Єдине, на що Бройлз любить транжирити гроші — це відпустки та враження. Найкращою була поїздка в Китай в лютому минулого року. Вони також були в Європі та на Карибах, але їм дуже сподобалося, наскільки відрізняється культура Китаю. Вони мають список місць, куди хочуть поїхати далі, туди входять Фіджі, Єрусалим, Греція та Кот-Д'івуар.

Але навіть коли вони транжирять, то спочатку знаходять вигідну пропозицію. Наприклад, вони використали Groupon (американський сервіс надання групових знижок, з 25.01.2016 припинив роботу в Україні — прим.пер.), щоб поїхати в Китай.

Його вплив

Але крім членів його сім'ї, каже Бройлз, він мав і інший позитивний вплив на своє відношення до грошей.

Він вважає наставником одну зі своїх вчителів у середній школі. Одного разу вона попросила його попрацювати в літньому таборі YMCA (одна з найбільших християнських молодіжних організацій у світі — прим.пер.) для дітей з особливими потребами. "Ми працювали разом і вона мене надихнула. Ми говорили про фінанси, бюджетування та інвестування. Вона вплинула на те, як я думаю сьогодні. І ми продовжуємо спілкуватися", розповів він.

Його інвестиції

За його словами, 40% всіх своїх статків він тримає на фондовому ринку. Це лише акції, без облігацій, але він сказав, що деякі з інвесторів, яких він наслідує, прогнозують рецесію в 2016 році, тому він розглядає можливість перевести більше своїх грошей в облігації. 40% грошей він інвестував у нерухомість, а решту 20% тримає готівкою.

"Агенти та консультанти прийдуть по тебе, коли ти кращий університетський спортсмен", каже він. "Я вислухав чотирьох чи п'ятьох хлопців і зрозумів, яким типом інвестора я хотів стати і з яким радником я хотів би працювати". У підсумку він вибрав фінансового консультанта, який представляв інших гравців NFL, з якими він був знайомий. Він говорить, що спочатку був занадто консервативним, але консультант навчав його. "Коли я відчув себе більш комфортно, я зрозумів коефіцієнт ціна/прибуток та подібні речі. Акції та нерухомість — ось те, чим я займаюсь."

В кінці нашої розмови я сказав, скільки віддаю за оренду житла в Нью-Йорку. Він був шокований і сказав, що мені потрібно прочитати книгу "Багатий тато, бідний тато." Він говорив про переваги власного житла над орендованим і сказав, що це міф, що люди повинні мати 20% вартості, щоб купити будинок. Він розповідав про кредитний рейтинг та кредити FHA (урядова програма іпотечного кредитування в США — прим.пер.) і почав робити якісь розрахунки на папірці, показавши, скільки я витратив на оренду за ці роки і скільки ці гроші принесли б доходу на фондовому ринку.

"Американська мрія жива. Зарплати не зростають, як у минулому, але зайти в гру краще раніше, ніж пізніше", — сказав він.

Потім він вибачився за те, що дав багато порад. Але я відповів, що все, про що він сказав, мало сенс.

Відразу після того, як ми закінчили інтерв'ю, він прислав мені повідомлення: "Дійсно, прочитай книгу "Багатий тато, бідний тато". Це хороший матеріал."
    Востаннє редагувалось WilsonPayne; 07-04-2016 в 11:55.
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 3 користувачів подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

bvn (26-02-2016),kit (02-03-2016),smychnyk (26-02-2016)

Модератор Аватар smychnyk
    Створено
    вересень 2015
    Місце
    Дрогобич
    Дописи
    565
    Подякував
    215
    401 Подяк в 232 Дописах
    Дуже фінансово розумна людина. Особливо спортсмену потрібно розуміти, що від травм ніхто з них не застрахований і в один день вони можуть несподівано закінчити кар'єру.
    Головне правильна диверсифікація. Щоб інвестиції працювали і мали хорошу степінь захищеності потрібно їх направити у абсолютно різні області.

Треба дружині цю статтю показати. Я колись заказав з Китаю багаторазові підгузки так вона не захотіла з ними заморочуватись, а тут дружина гравця NFL навіть таким чином економить. А це до речі, дуже велика стаття витрат.

По групон найшов таку інформацію:
    Компанія закриває представництва в країнах, у яких отримує малий прибуток. Зараз вона пропонує широкий вибір послу, зокрема, мобільні платежі, замовлення столиків у ресторанах, доставку товарів тощо. Доходи компанії у США ростуть впродовж кількох кварталів, але на ринках інших країн – падають. Так у третьому кварталі доходи Groupon у США виросли майже на 11%, а в регіоні EMEA (Європа, Близький Схід та Африка) впали на 13%. У вересні 2015 року стало відомо, що Groupon згортає діяльність у семи країнах світу: Таїланді, Тайвані, Філіппінах, Марокко, Панамі, Пуерто-Ріко та Уругваї. Водночас компанії скоротила 1100 співробітників. А зовсім недавно, 16 листопада, купонний сервіс припинив роботу в Норвегії, Данії, Фінляндії та Швеції.
    Цитувати Цитувати

4. Наступні користувачі подякували smychnyk за цей корисний допис:

bvn (26-02-2016)

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,449
    Подякував
    382
    477 Подяк в 370 Дописах
    Автор Теми

про заощадження "на чорний день" необхідно думати абсолютно всім людям. я кожного дня бачу навколо себе людей, що живуть від зарплати до зарплати. і їм іноді не вистачає грошей на найнеобхідніше.

але вони ж дозволяють собі при нагоді витратити всі гроші на абсолютно безглузді покупки, типу прикрас, дорогого одягу чи побутової техніки. принцип "ходитиму в драних трусах, але куплю такий-то дорогий непотріб" живе в людях до сьогодні. а іноді вони ще й беруть такі товари в кредит, виплачуючи по кілька місяців величезні відсотки.
    Цитувати Цитувати

6. Наступні користувачі подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

bvn (26-02-2016)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,621
    1,327 Подяк в 747 Дописах
    Quote Написав smychnyk Перегляд Допису
    Я колись заказав з Китаю багаторазові підгузки так вона не захотіла з ними заморочуватись, а тут дружина гравця NFL навіть таким чином економить. А це до речі, дуже велика стаття витрат.
    О, так! Бач, ми з найменшим вже пройшли цей етап, вже ходимо на горщик... але ж і не зекономили, бо я вперше чую про такі підгузки. Витрати на оці памперси-шмамперси були бешені просто...

Quote Написав smychnyk Перегляд Допису
    Треба дружині цю статтю показати.
    І цікаво, що в мене ті самі думки про дружину...
    Мабуть тому, що сам цей спортсмен навпаки завдячує дружині за вміння планувати фінанси, а в більшості сімей, напевне, саме жінки є найбільшою "дірою" для бюджету
    Завжди намагаються, щось придбати за гроші, яких ще нема
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Цитувати Цитувати

8. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

smychnyk (27-02-2016)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,621
    1,327 Подяк в 747 Дописах
    Quote Написав WilsonPayne Перегляд Допису
    про заощадження "на чорний день" необхідно думати абсолютно всім людям. я кожного дня бачу навколо себе людей, що живуть від зарплати до зарплати. і їм іноді не вистачає грошей на найнеобхідніше.
    Насправді, коли не вистачає на найнеобхідніше, то це вже "чорний день" настав... тоді треба думати не про заощадження на "чорний день", а про зміну роботи, про перекваліфікацію, якщо потрібно... Я особисто проходив це на своєму житті кілька разів, коли втрачав певне джерело доходу і не міг себе застосувати ніде з попередніми навичками. Але це вже інша тема, яка більше відноситься до особистісного розвитку, ніж до фінансового планування.

Отже фінансове планування починається з моменту, коли ваш дохід починає хоч трохи перевищувати ваші основні потреби. От тоді варто задуматись, чи придбати новий диван, чи поспати ще півроку на старому, а заощаджені кошти вигідно інвестувати, чи принаймні зберегти від інфляції, накопичити оту саму фінансову "подушку безпеки".
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Цитувати Цитувати

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,449
    Подякував
    382
    477 Подяк в 370 Дописах
    Автор Теми

"з будь-якого доходу можна заощаджувати 10%" (тм)

само собою, якщо доходів взагалі немає і вже не вистачає грошей на необхідне, це означає, що попередній спосіб життя був неправильний і люди витратили гроші, які потрібно було якщо не пустити в ріст, то хоча б зберігати. а от на що ці гроші були витрачені, це треба спитати у них. і в багатьох випадках це буде те, що я називаю "сміття".
    Цитувати Цитувати

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,449
    Подякував
    382
    477 Подяк в 370 Дописах
    Автор Теми

не можу не записати це десь, думаю, тут буде в самий раз:

"Більшість представників бідноти та середнього класу працюють на багачів і при цьому не можуть самостійно вирішити свої фінансові проблеми. Замість того, щоб розглядати їх як можливості для отримання знань та досвіду, вони, приходячи додому, всідаються в крісло, попивають пиво, смажать м'ясо на грилі та дивляться телевізор. Наступного ранку вони повертаються на роботу та знову беруться за вирішення чужих проблем, роблячи когось ще багатшим." Роберт Кійосакі
    Цитувати Цитувати

12. Наступні користувачі подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

bvn (04-04-2016)

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,449
    Подякував
    382
    477 Подяк в 370 Дописах
    Автор Теми

Особисті фінанси: тримайте свої гроші в порядку
    Автор: Шеллі Грімс (Shelly Grimes)

Оригінал статті: Personal Finances: Get Your Money in Order
    Переклад українською мовою: Wilson Payne

Бюджет — ваш шлях до фінансової свободи.

Я завалила екзамен з основ бухгалтерського обліку на першому курсі коледжу. Після середньої школи, де я мала відмінні оцінки з усіх розділів математики – алгебри, геометрії, тригонометрії та обчислень – я захопилась бухгалтерським обліком і швидко була принижена. Озираючись назад, я дивуюсь, чи був він чимось таким, що я не могла осягнути своїм незрілим розумом. Чи, більш імовірно, поєднання 50% перебування в класі, 100% відвідуваності барів, підпорядковане 30 годинному робочому тижню, змусило мене переплутати пріоритети.

Я часто думаю про ці курси, бо займаюсь бюджетом та фінансами своєї сім’ї і кілька разів на тиждень радісно відстежую наші витрати, маніпулюючи числами, поки все це має сенс. Перфекціоніст в мені хоче зайнятись вивченням основ бухгалтерії ще раз. Але прагматик каже: яка різниця? Мені не потрібно проходити курс бухгалтерського обліку (чи бути великим фінансистом), щоб зрозуміти, як змусити свої гроші працювати на мене. І вам теж. Ось п'ять кроків, які можна зробити, щоб тримати свої фінанси в порядку.

1. Перегляньте свої фінанси: куди йдуть ваші гроші?

Якщо ви хочете заощадити, все просто: маєте витрачати менше, ніж заробляєте. Але застосовування цього правила на практиці вимагає планування. По-перше, проведіть інвентаризацію всіх своїх доходів. Включаючи річну зарплату, підробіток, дохід від здачі нерухомості та інші способи, якими ви заробляєте гроші. Далі, порахуйте всі свої борги: іпотеку, оплату за навчання, кредитні картки та особисті кредити. Чи є у вас гроші на чорний день? Страхування життя? Пенсійний рахунок? Запишіть все це і намагайтесь не засуджувати себе за будь-які уявні фінансові недоліки.

2. Складіть план: мрії та розробка бюджету.

Тепер перейдемо до найцікавішого. Складіть список побажань та розмістіть його в легко доступному місці (автор дає посилання на спеціалізований сайт, але це може бути звичайний аркуш паперу чи текстовий файл — прим. пер.) Ви будете поповнювати та переглядати цей список решту свого життя. Попросіть інших теж скласти списки бажань. Потім виконайте цю вправу разом. Віддаєте перевагу щорічній відпустці, а не новинкам побутової техніки та гаджетам? Чи може для вас важливіше мати новий автомобіль. Мрійте з розмахом, бо тільки-но ви почнете складати бюджет, то зможете заощадити на будь-які цілі, як короткострокові, так і довгострокові.

Складання бюджету — це найвірніший спосіб жити за коштами. Але перш ніж почати стогнати, спробуйте не вважати бюджетування лайливим словом. Розробка бюджету просто означає, що ви плануєте, куди витрачати гроші, перед тим, як отримаєте їх. Ймовірно, ви вже маєте приблизне уявлення про те, скільки витрачаєте на фіксовані видатки по оренді/іпотеці, комунальних послугах та автокредитах. Але створення та додавання в бюджет витрат на ресторан, продукти та розваги може дати велику додаткову економію. Мені подобаються ці паперові форми для складання бюджету. У Quicken та Mint є прекрасні програмні засоби для цього. Дотримання меж вашого бюджету може бути досить приємним досвідом. Ми з чоловіком змагаємось у знаходженні несподіваних заощаджень кожного місяця, і це захопливо — отримати додаткові 100 доларів для нашого сімейного відпочинку чи розважити себе шикарною вечерею.

3. Вживайте заходи: прагніть до таких фінансових цілей.

• Погасіть всі борги, крім іпотеки (і її теж, якщо у вас є гроші). Якщо у вас кілька джерел боргу, почніть виплачувати борг з найвищою відсотковою ставкою першим, або сплатіть першою заборгованість на мінімальну суму. Іноді виплата найменшого, ниючого рахунку дає вам психологічну підтримку і прагнення продовжувати. Щоб вибратися з боргів, можна витратити роки (або й більше). Дотримуйтеся цього.
    • Створіть резервний фонд заощаджень для витрат на проживання терміном до шести місяців. Це виключно на крайній випадок, так що коли у вас непередбачені витрати, ви маєте скоригувати ваш бюджет на наступний місяць та заощаджувати до накопичення грошей.
    • Купіть поліс страхування життя на суму, яка забезпечить комфортне життя вашій родині принаймні від шести місяців до року.
    • Створіть пенсійний рахунок і спрямовуйте туди 15% від вашої зарплати. (тут автор дає посилання на сайт податкової служби США, де вказані існуючі пенсійні програми, в Україні їх аналогом можна розглядати недержавні пенсійні фонди; взагалі, пенсійна система США є досить цікавою — прим. пер.)

Кожного місяця в першу чергу вносьте кошти на свій пенсійний рахунок, ощадний рахунок, а також погашайте борги. Потім витрачайте те, що залишилося, згідно того, як ви записали в бюджеті на місяць. Використовуйте автоматизацію скрізь, де можна – якщо ви не бачите гроші, їх важче втратити. І чим менше ви думаєте про те, як зробити зайві витрати, тим легше вам буде. Сфокусуйтеся на збереженні вашої сили волі для інших рішень. Життя коротке і вам не потрібно витрачати багато часу кожного місяця, впорядковуючи свої фінанси.

4. Зосередьтеся і мисліть позитивно.

Тримати свої фінанси в порядку не так просто, це процес. Не чекайте негайних результатів і будьте реалістами щодо того, як швидко ви зможете накопичити заощадження. Якщо ви не справляєтесь самостійно, найміть професіонала, який допоможе вам з впорядкуванням та забезпечить фінансову звітність. Фінансовий консультант також може допомогти вам налаштувати та підтримувати пенсійні плани або плани заощаджень на навчання для ваших дітей.

5. Щорічно переглядайте свій план.

Все змінюється. Зробіть нагадування в календарі по перегляду своїх фінансів в один і той же час кожного року та враховуйте будь-які значущі події вашого життя. Витрата часу на щорічні дрібні поправки буде тримати вас на правильному шляху, не будучи обтяжливою. Відстеження прогресу також може сильно піднімати настрій. Це корисно, бачити, наскільки ви просунулися за рік.

Управління фінансами — задача, яка ніколи не закінчується. Але контроль над грошима забезпечить те, щоб вони не контролювали вас. І це урок, вартий кожної копійки.
    Цитувати Цитувати

14. Наступні 2 користувачів подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

bvn (07-04-2016),Vergius (07-04-2016)

Досвідчений Аватар Vergius
    Створено
    вересень 2014
    Місце
    Житомир
    Дописи
    500
    Подякував
    583
    300 Подяк в 225 Дописах
    Quote Написав WilsonPayne Перегляд Допису
    Якщо ви не справляєтесь самостійно, найміть професіонала, який допоможе вам з впорядкуванням та забезпечить фінансову звітність. Фінансовий консультант також може допомогти вам налаштувати та підтримувати пенсійні плани або плани заощаджень на навчання для ваших дітей.
    Надзвичайно актуальна для України теза.
    Пішов найняти собі фін консультанта, а може і двох одразу - щоб було!

Але загалом - стаття дуже цікава і корисна, як на мене. Дякую!
    Цитувати Цитувати

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,449
    Подякував
    382
    477 Подяк в 370 Дописах
    Автор Теми

Vergius, коли я дивлюся на людей навколо, то часто бачу ситуації, коли оплата послуг фінансового радника принесла б незрівнянно більше користі, ніж забрала б грошей. але, на жаль, люди навіть не замислюються над тим, куди витрачають свої гроші, або взагалі живуть за принципом Пончика з книги "Незнайко на Місяці": - Весь тиждень я катав різних ледацюг на каруселі, а у вихідні нехай різні ледацюги катають на каруселі мене.

і навіть якщо ви фінансово розсудлива людина та не дозволяєте собі марнотратства, на певному етапі вам все одно знадобиться допомога професіонала. і це справедливо для будь-якої галузі життя чи діяльності людини: набагато швидше вивчити предмет під керівництвом спеціаліста, ніж намагатись опанувати його самотужки. навіть якщо кінцеві результати обох випадків будуть однакові, вони можуть бути віддалені один від одного на великий проміжок часу. власне, ми завжди платимо за все або своїм часом, або своїми грошима.
    Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •