Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 18

Тема: Чи варто інвестувати в дорогоцінні метали?

 1. #1
  Головний модератор
  Створено
  вересень 2014
  Дописи
  1,687
  Подякував
  500
  516 Подяк в 403 Дописах

  Чи варто інвестувати в дорогоцінні метали?

  Застереження (та невизначеність) щодо дорогоцінних металів.
  Автор: Джон Рубіно (John Rubino)

  Оригінал статті: A Note Of Caution (And Ambiguity) On Precious Metals
  Переклад українською мовою: Wilson Payne

  Золото та срібло раптом знову стали хорошими. За два короткі місяці вони перетворились з мішені для насмішок на нові блискучі іграшки на фінансових майданчиках.

  Не дивно, що надходить злива запитань від людей, які щось-там-чули про дорогоцінні метали та цікавляться, чи варто їм стрибати туди з головою. Розумна відповідь: "Якщо ваш часовий інтервал найближчі десятиліття, звичайно, зробіть це. Але якщо ви мислите в межах місяців, а не років, вам слід розглянути точки входу та стратегію накопичення."

  Що приводить нас до звіту "Зобов'язання трейдерів" ("Commitment of Traders", COT). Більшість новачків інвестування в дорогоцінні метали ніколи не чули про нього. А оскільки він виглядає досить непоганим індикатором короткострокових коливань цін на ці метали, маємо слушний час, щоб розглянути і пояснити його. Таким чином, що ми маємо:

  Ціни на золото і срібло визначаються на "паперовому" ринку, де великі гравці торгують ф'ючерсними контрактами, що дозволяють їм купувати (або вимагають від них поставити) великі об'єми металу в певний момент в майбутньому. На цьому ринку є дві основні групи: "комерсанти", в яку входять переробна промисловість, що купує метал і робить з нього монети або ювелірні вироби та великі банки, що торгують від імені своїх клієнтів або за власний рахунок, а також "спекулянти" (хедж-фонди та інші інституційні гравці), які використовують ф'ючерсні контракти, щоб робити ставки на зміни в ціні металів.

  Знову і знову комерсанти вводять в оману спекулянтів, примушуючи останніх заходити в ринок, або виходити з нього в абсолютно невідповідний час, що змінює ціну в інтересах перших. Вони можуть, наприклад, продати кілька контрактів на ринок, коли більшість трейдерів обідає або спить вдома, штовхаючи ціну вниз і активуючи стоп-лосс ордери хедж-фондів. Ці продажі призводять до подальшого зниження цін, активуючи технічні сигнали, що заставляють імпульсних трейдерів займати короткі позиції на ринку, продукуючи ще більш різке падіння. Потім комерсанти заходять в ринок та купують все дуже дешево — трохи підвищуючи ціни та змушуючи спекулянтів займати довгі позиції, знову штовхаючи ціни вгору, туди, де почалася гра. Як люблять казати спостерігачі за цим процесом: "намильте, змийте, повторіть".

  Звіт COT показує кількість тих, хто зайняв довгі та короткі позиції і на яку величину, роблячи знімок подій у вищезгаданій грі.

  Ось, наприклад, графік, що показує дії спекулянтів. Коли синя лінія, що зображує їх довгі позиції та червона, що зображує короткі, розходяться, це означає, що хедж-фонди та інших трейдерів заманили в ставки на зростання ціни золота. Коли лінії сходяться, спекулянтів обманом примусили агресивно грати на пониження. Тонка сіра лінія — ціна золота. Як ви можете бачити, вона має тенденцію робити протилежне очікуванням спекулянтів.

  Про що говорить цей графік на даний момент? Ну, лінії розходяться, вказуючи, що настрої спекулянтів є надзвичайно бичачими. Історія показує, що наразі вони вівці, що вишикувались на забій у вигляді корекції ціни золота, що змусить їх закривати позиції зі збитком. Так що — знову ж таки, спираючись на історію — краща точка входу для інвесторів у золото може бути за кілька місяців.


  Однак — і це дуже великий нюанс — індикатори працюють до тих пір, поки не перестають працювати. Одного дня паперові ринки затопить цунамі попиту на фізичний метал. Сировинні біржі, які торгують ф'ючерсами, спорожнять свої склади та оголосять дефолт, коли занадто багато власників довгострокових контрактів вимагатимуть фізичної поставки, а ціни на золото та срібло ракетою злетять угору. В цей день кожен, хто не повністю проінвестував в дорогоцінні метали, буде невдахою.

  І дехто стверджує, що цей день близько. У недавньому інтерв'ю виданню King World News, трейдер металами Ендрю Магуайр (Andrew Maguire) зазначив: "Тепер, коли ми вступаємо в світ від'ємних відсоткових ставок, я бачу багато інституційних грошей дуже великих розмірів, що шукають прихистку. Частина цих грошей тече в золото і це збиває з пантелику технічних трейдерів, які борються з тим, що виглядає як технічно перекуплений ринок золота..."

  Так що ж, новим покупцям дорогоцінних металів краще заходити поступово, визначаючи точки входу за допомогою звіту COT та інших індикаторів? Чи ігнорувати всі ці закарлючки, перестати бути милими і просто закупитися на всі, припускаючи, що будь-яка ціна, заплачена сьогодні, буде карликовою відносно ціни, що встановиться, коли система зазнає остаточного краху?

  На жаль, немає однієї-для-всіх відповіді на таке питання. Так навіщо взагалі обговорювати це? Тому що це цікаво. І більше інформації завжди краще, ніж менше.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні 2 користувачів подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

  bvn (16-03-2016),yuramerlin (18-03-2016)

 3. #2
  Модератор Аватар yuramerlin
  Створено
  січень 2015
  Місце
  Україна
  Дописи
  1,194
  Подякував
  1,234
  1,509 Подяк в 734 Дописах
  Quote Написав WilsonPayne Перегляд Допису
  Так що ж, новим покупцям дорогоцінних металів краще заходити поступово
  Заходити треба було минулого року.
  Quote Написав WilsonPayne Перегляд Допису
  визначаючи точки входу за допомогою звіту COT
  нісенітниця

  Загалом, складається на хороший спосіб заштовхати м'ясо у лонги при потенційних локальних максимумах. Золото, швидше всього, повернеться до 1100 і лише тоді відновить зростання.
  А що курить автор?
  Для інвестицій та партнерства запрошую у мій ПАММ
  Цитувати Цитувати

 4. Наступні користувачі подякували yuramerlin за цей корисний допис:

  yatutgost (18-03-2016)

 5. #3
  Обізнаний Аватар Paratruper
  Створено
  лютий 2015
  Місце
  Маріуполь
  Дописи
  478
  Подякував
  122
  309 Подяк в 218 Дописах
  Увійти вчасно - це, певна річ, дуже гарно!
  Але, як завжди, е зворотня сторона медалі: треба ще примудритися вийти вчасно...
  Цитувати Цитувати

 6. #4
  Головний модератор
  Створено
  вересень 2014
  Дописи
  1,687
  Подякував
  500
  516 Подяк в 403 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав yuramerlin Перегляд Допису
  Загалом, складається на хороший спосіб заштовхати м'ясо у лонги при потенційних локальних максимумах. Золото, швидше всього, повернеться до 1100 і лише тоді відновить зростання.
  прочитай текст уважно. там, зокрема, написано, що наразі всі, хто ставить на зростання, будуть "забиті, як вівці" корекцією ціни вниз. після того ціна знов зросте, потім впаде і так до того моменту, коли мислячі люди не стануть вимагати віддати їм фізичне золото, якого насправді ні у кого немає, тоді всьому прийде край.
  Цитувати Цитувати

 7. #5
  Головний модератор
  Створено
  вересень 2014
  Дописи
  1,687
  Подякував
  500
  516 Подяк в 403 Дописах
  Автор Теми

  Неправильне золото.
  Автор: Олександр Лежава

  Оригінал статті: Неправильное золото
  Переклад українською мовою: Wilson Payne

  Починаючи з 17 грудня 2015 року світова ціна жовтого металу активно зростала. До лютого золото було істотно перекуплене і, враховуючи його попереднє зростання, мала би початися не менш помітна корекція. Однак цього не сталося. Замість цього приблизно чотири останні тижні мав місце бічний тренд. При цьому зберігалася загальна тенденція до подальшого зростання ціни. Загалом, якесь неправильне золото. Якоюсь мірою воно нагадує історію з Вінні-Пухом і неправильними бджолами, які роблять неправильний мед.

  За відправні точки цієї нової фази в поведінці золота можна прийняти середину минулого місяця і позначку 1200 американських грошових знаків за унцію. Цікаво тут те, що, незважаючи на неодноразові спроби «ведмедів» зламати висхідну тенденцію та локальні зниження ціни жовтого металу протягом цього проміжку часу, цього так і не сталося. Метал хоч і значно повільніше, ніж до цього, але неухильно продовжує поступово зростати. При цьому нові локальні максимуми і мінімуми виявляються вище попередніх. Це зазвичай характеризує висхідний тренд. При цьому істотна перекупленість ринку, характерна для початку лютого, знизилася до більш помірних значень, що дозволяють додаткове зростання.

  Такий розвиток подій створює серйозні проблеми для транснаціональних банків, які грали на пониження ціни золота. За рахунок збільшення своїх коротких ф'ючерсних позицій на біржі COMEX їм в останні три – чотири роки зазвичай вдавалося зупиняти будь зростання. В результаті наступного зниження ціни та закриття своїх коротких позицій банки залишалися до того ж в хорошому плюсі.

  Однак, попередній досвід не означає, що події будуть розвиватися так само і на цей раз. Європейський центральний банк (ЄЦБ) повідомив про свої плани по боротьбі з дефляцією в Європі. Це не тільки ще більше заглиблення в зону від’ємних ставок по депозитах, але і додаткове збільшення кількісного пом'якшення на 20 мільярдів євро до 80 мільярдів євро в місяць, і запуск в червні нових механізмів довгострокового рефінансування. Простіше кажучи, ЄЦБ не тільки не збирається жорстко економити (до чого він, наприклад, закликав і вимагав від Греції), але, навпаки, прагне додатково стимулювати все більш завмираючу європейську економіку.

  Тут варто згадати, що ЄЦБ далеко не самотній у світі, а сучасна економіка зав'язана в один глобальний вузол. Тому з великою часткою впевненості можна очікувати, що незабаром приклад ЄЦБ можуть перейняти й інші центральні банки, зацікавлені у збереженні курсових співвідношень своїх валют на більш-менш стабільному рівні. Тому дії ЄЦБ – це не більше, ніж черговий крок одного з провідних центральних банків у перегонах світових незабезпечених паперових валют до своєї природної межі – нуля, або повного знецінення.

  У подібних умовах той факт, що ціна золота замість помітного зниження лише змінила кут нахилу свого зростання на більш пологий, виглядає цілком природно. Учасники ринку ясно усвідомлюють, що ніяких якісних позитивних змін у реальній економіці не відбувається. Вони розуміють, що центральні банки намагаються реанімувати економіку штучним шляхом, це не виходить, дефібрилятор не допомагає і, як часто звучить в подібній обстановці в серіалах про лікарів: «Ми його втрачаємо!» Тому цілком природно, що учасники ринку прагнуть убезпечити наявні у них кошти і заощадження, перекладаючи їх у єдині активи, що не мають ризику контрагента, золото і срібло. Ті, хто усвідомлюють відмінності між фізичним і «паперовим» металом, надають перевагу реальному металу, ті, хто ні, готові вкладати свої кошти і в «паперовий». У будь-якому разі це призводить до припливу коштів на ринок дорогоцінних металів та впливає на подальше зростання їх цін.

  І на завершення нотатки. Чи можлива зараз або найближчим часом помітна корекція на ринку золота? Цілком. Чи відреагують на неї власники фізичного золота та срібла? Безсумнівно. Вони намагатимуться використати цей момент для поповнення своїх запасів, як вже неодноразово робили протягом останніх чотирьох років, коли ціни на дорогоцінні метали знижувалися. Це лише посилить тиск на ринок реального, а не «паперового» металу. Що ж стосується всіх інших і їх реакції на корекцію, то щось підказує, що вона може бути досить короткою і не особливо глибокою, після чого почнеться нова, ще більш активна, ніж за останні пару тижнів, хвиля зростання золота.
  Цитувати Цитувати

 8. Наступні користувачі подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

  Vergius (22-03-2016)

 9. #6
  Досвідчений Аватар Vergius
  Створено
  вересень 2014
  Місце
  Житомир
  Дописи
  559
  Подякував
  682
  330 Подяк в 250 Дописах
  WilsonPayne, прочитав я Ваш попередній пост і виникло у мене питання: як Ви вважаєте, чи існують для простих смертних в Україні реальні механізми для інвестування у дорогоцінні метали?
  Цитувати Цитувати

 10. #7
  Головний модератор
  Створено
  вересень 2014
  Дописи
  1,687
  Подякував
  500
  516 Подяк в 403 Дописах
  Автор Теми

  Quote Написав Vergius Перегляд Допису
  чи існують для простих смертних в Україні реальні механізми для інвестування у дорогоцінні метали?
  банківські метали в зливках. але ви маєте розуміти, що виключно в довгостроковій перспективі. ідеально - коли купити щось можна буде лише за золото ))

  або брухт в ломбардах, але таке заняття потребує зв’язків і саме по собі є небезпечним.

  монети, здається, містять в ціні ПДВ, тому ціна за грам дуже висока, порівняно зі зливками. купуючи ювелірні вироби в магазині ви платите, в основному, за роботу майстра, тому вони теж не варіант.

  це те, що стосується фізичного металу. "паперовий" же метал фактично нічим не відрізняється від інших "паперових" інструментів - депозитів у валюті чи торгівлі на форекс.

  тут ще треба мати на увазі, що всі автори, які закликають вкладатися у дорогоцінні метали, говорять саме про фізичний їх вигляд.

  Про додаткове джерело пропозиції.
  Автор: Олександр Лежава

  Оригінал статті: О дополнительном источнике предложения
  Переклад українською мовою: Wilson Payne

  Коли заходить мова про монети з дорогоцінних металів, увага завжди приділяється тому, скільки нових монет було викарбувано та надійшло на ринок. При цьому найбільш пильно стежать за результатами роботи Монетного двору США. Це не дивно, оскільки він є світовим лідером за обсягами поставок монет з дорогоцінних металів. Що ж стосується вторинного ринку монет, то зазвичай на нього не звертають особливої уваги.

  Однак, як з'ясовується, суттєвий внесок у загальні обсяги пропозиції монет із золота в останні роки вносили не лише монетні двори. Великим продавцем монет був американський Permanent Fund, який в період 2012 – 2015 років продав на відкритому ринку мільйон унцій золотих «орлів» і «кленових листків», викарбуваних раніше.

  До середини 2012 року фонд, що керує мільярдами, був великим покупцем золота. У жовтому металі він тримав 20% своїх активів, причому 2/3 його золотого запасу становили «орли» та «кленові листки» вагою в унцію. На кінець липня 2012 року він мав 761469 унцій золота в зливках і 1,4 мільйонів унцій в золотій монеті.

  Однак зниження світової ціни на золото призвело до того, що фонд протягом трьох років скорочував свої запаси дорогоцінних металів і на 31 жовтня 2015 року кількість наявних у нього золотих монет склала всього 350 тисяч унцій. Запаси зливкового золота він скоротив більш ніж наполовину, до 308995 унцій. Але якщо золото в зливках реалізовувалося через біржу, то монети йшли на відкритий ринок і це дало додатково 1,05 мільйона унцій.

  Для кращого розуміння масштабів додаткової пропозиції золотих монет лише цим фондом, які, до речі, були повністю спожиті ринком, варто привести обсяги золотих монет, поставлених у 2012 – 2015 роках Монетним двором США. Чотири роки виробництва дали менше 3 мільйонів унцій золота. Якщо точніше, то 2,9355 мільйона унцій. Таким чином, фактично тільки один цей фонд додатково викинув на ринок третину від сукупного чотирирічного виробництва золотих монет найбільшим монетним двором у світі. Всі ці монети, швидше за все розійшлися, по приватних покупцях.

  Те, що ринок фактично не помітив цього додаткового мільйона унцій пропозиції, наочно свідчить про те, що він здатен спожити не просто більше, ніж випускають всі монетні двори світу, але набагато більше. Цікаво тут, мабуть, і те, що на відміну від великих інституційних гравців, вимушених відстежувати коливання біржових цін дорогоцінних металів і зменшувати свої фізичні запаси, коли світова ціна дорогоцінних металів знижується, роздрібні інвестори можуть спокійно ігнорувати ці локальні коливання цін, не відволікаючись на них, та зберігати наявний у них дорогоцінний метал.

  У зв'язку з тим, що знижувальна тенденція на ринку золота завершилася, фонд також міг припинити продаж золотих монет, що зберігалися у нього, і знову перейти до їх накопичення. Проблема тут полягає лише в двох моментах: чи зможе він знову накопичити ті ж обсяги запасів золота, що і раніше, і в які терміни йому вдасться це зробити. Якщо, звичайно, вдасться.
  Востаннє редагувалось WilsonPayne; 22-03-2016 в 16:10.
  Цитувати Цитувати

 11. Наступні користувачі подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

  Vergius (22-03-2016)

 12. #8
  Головний модератор
  Створено
  вересень 2014
  Дописи
  1,687
  Подякував
  500
  516 Подяк в 403 Дописах
  Автор Теми

  Хто встановлює ціну золота?
  Автор: Аркадіуш Сьєрон (Arkadiusz Sieron)

  Оригінал статті: Who Sets the Gold Price?
  Переклад українською мовою: Wilson Payne

  Як визначається ціна золота? На перший погляд, відповідь здається очевидною: вона є результатом вільної взаємодії ринкових сил. Тим не менше, не існує єдиного ринку золота; жовтий метал торгується в багатьох місцях. Тоді хто встановлює ціни на золото? Лондон чи Нью-Йорк? Хто з них формує процес ціноутворення? Який зв'язок між ціною на золото в LBMA (Лондонська асоціація ринку дорогоцінних металів — прим.пер.), ф'ючерсами COMEX (частина товарної біржі в Нью-Йорці, що торгує кольоровими металами — прим.пер.) та спотовими цінами (з негайною фізичною поставкою — прим.пер.)? Як показує графік нижче, існує майже ідеальна кореляція між ціною в Лондоні та Нью-Йорку; але хто веде в цьому танці?

  Графік 1: Ранкова ціна в LBMA (зелена лінія) і спотова ціна закриття на COMEX (червона лінія) у 2015 році.

  lbma-comex.jpg

  Кілька наукових досліджень намагалися відповісти, хто веде головну партію в цьому танці. Люсей та ін. (2012) переглянули ціни на золото (Ранковий Лондонський фіксинг і спотові ціни закриття на COMEX) з січня 1986 року до кінця липня 2012 року та виявили, що жодна з них не є домінуючою з точки зору обміну ціновою інформацією. Більше того, немає жодних чітких доказів, що один з ринків домінує над іншим. Середня частка Лондона в утворенні ціни становить 45-55 відсотків, залежно від використаного методу. Лондон та Нью-Йорк утворюють двополюсний світ і їх ціни є взаємозалежними. Цікаво, що дослідники також виявили, що частка в ціноутворенні є непостійною, в залежності від обставин (наприклад, Лондон був домінуючим ринком у період розпаду Радянського Союзу, кризи Європейського механізму регулювання валютних курсів в 1992 та банкрутства Lehman Brothers, тим часом як Нью-Йорк домінував після російського дефолту 1998 року та подій 9 вересня 2001).

  Гауптфляйш та ін. (2015) вирішили, на противагу, використати внутрішньоденні дані щодо ціни на золото в Лондоні, на позабіржовому ринку та американському ф’ючерсному ринку з 1997 по 2014 рік. Вони виявили, що хоча обсяг золота на торгах у Нью-Йорку менше десятої частини спотового об’єму Лондона, "ф'ючерсний ринок має тенденцію грати все більш важливу роль в процесі включення нової інформації у вартість золота". Домінування COMEX посилилося у 2006 році, коли він надав повністю електронну, майже цілодобову платформу Globex. З тих пір COMEX лідирує впродовж всієї доби, незалежно від годин роботи ринку (до запуску Globex, Лондон домінував у робочі години Великобританії).

  Як бачимо, сам обсяг не так важливий, як структура ринку. Ф'ючерсний ринок дає інвесторам, спекулянтам та хеджерам переваги спотової торгівлі. Більшість об’ємів торгується на лондонському позабіржовому ринку, але через нестачу прозорості цін та угод, більшість ціноутворення відбувається в Нью-Йорку. Ф'ючерсні ринки більш прозорі, високоліквідні та дозволяють інвесторам здійснювати операції швидше, використовуючи кредитне плече або опціони — не вдаючись до фізичної поставки. Завдяки цим особливостям, ф'ючерсні ринки найшвидше реагують на нову інформацію, швидко включаючи її до ціни на золото. Вони настільки ефективні, що спотова ціна золота фактично виводиться з ф’ючерсних цін (це трохи нелогічно, оскільки ф'ючерсні ціни в теорії визначаються з використанням товарних спот-цін, безризикової відсоткової ставки, часу до закінчення контракту та інших факторів, такі як витрати, пов'язані зі зберіганням або додатковими зручностями). На практиці, спотова ціна (теоретично, ціна на даний момент, з поставкою протягом двох робочих днів) визначається найсвіжішим ф'ючерсним контрактом місяця з подібним об’ємом.

  Повторимо знову: "спотова ціна золота" це не ціна, зазначена в останній фізичній угоді, не поточна ринкова ціна фізичних зливків, не ціна на LBMA, як думають деякі інвестори. Спотова ціна є чистою приведеною вартістю майбутньої ціни в найближчому місяці, в той час як ціна на LBMA це знімок з ціни золота, зазначеної трейдерами в лондонському позабіржовому спотовому ринку в оптових операціях. Найгірше те, що "реальна спотова ціна", тобто ціна, яку виставляють дилери фізичних зливків — це ще одна ціна, що відрізняється від "спотової ціни Comex" або Лондонського фіксу. Торговці зливками зазвичай призначають ціни вище, ніж ціни фіксу, так як вони несуть більш високі витрати, ніж оптові гравці і додають націнку, щоб отримати прибуток.

  Ключова думка полягає в тому, що хоча ринок золота теоретично є глобальним, на практиці він залишається двополюсним, з домінуючою роллю ф'ючерсних ринків США в процесі ціноутворення. Це свідчить не про маніпуляції, а швидше про більш високу ефективність відкритого та централізованого ф'ючерсного ринку порівняно з непрозорим і децентралізованим позабіржовим ринком. Цей висновок має важливі інвестиційні наслідки. Подобається це інвесторам чи ні, але ціна золота визначається головним чином в Нью-Йорку. Це означає, що учасники COMEX та їх позиціювання визначають ціну на золото.
  Цитувати Цитувати

 13. #9
  Головний модератор
  Створено
  вересень 2014
  Дописи
  1,687
  Подякував
  500
  516 Подяк в 403 Дописах
  Автор Теми

  П'ять років, що змінили срібло назавжди
  Автор: Теодор Батлер (Theodore Butler)

  Оригінал статті: Five Years That Changed Silver Forever
  Переклад українською мовою: Wilson Payne

  Запитайте будь-якого випадкового оглядача ринку срібла, що сталося з металом за останні п'ять років і ви, напевно, почуєте, що ціна впала з майже 50 доларів у квітні 2011 року до менш ніж 14 доларів на недавніх мінімумах – вражаюче падіння на 70%. Якщо ви розпитаєте далі, ви, мабуть, почуєте безліч причин падіння, починаючи з надлишку металу, зміцнення долара, зменшення темпів інфляції та падіння сировинних ринків.

  Те, чого ви не почуєте, це наскільки специфічно розвивалась ситуація в останні п'ять років, що забезпечить майбутній вибух ціни срібла за межі самих бичачих прогнозів та найоптимістичніших максимальних ставок. Ви теж навряд чи почуєте, що приголомшливе зниження цін на срібло за останні п'ять років було спланованою особливістю надзвичайно бичачого розвитку подій, що обіцяє назавжди змінити майбутній ціновий пейзаж.

  Я більше 30 років уважно досліджував ринок срібла, роблячи більш оригінальні відкриття (у тому числі про маніпулювання цінами срібла), ніж будь-хто інший, і я цілком згоден, що я не відразу побачив величезні зміни, що почали відбуватися п'ять років тому. Цей приголомшливий розвиток ситуації, що розпочався в 2011 році, був не зрозумілим мені до кінця 2013 року.

  Я виявив, що найбільший банк США, JPMorgan Chase, став накопичувати величезні обсяги фізичного срібла, починаючи з 2011 року і продовжує це накопичення донині. Я припускаю, що банк JPMorgan придбав десь від 400 до 500 мільйонів унцій, найбільший приватний запас срібла в історії.

  Це означає, що в майбутньому ціна срібла приречена піднятися набагато вище, ніж хтось може собі уявити. Я не шукав чогось на заміну мого вже й так ультра-оптимістичного прогнозу на срібло, але сталося саме це. Бо це очевидний мотив банку JPMorgan, набравши великі інвестиційні позиції —отримати прибуток по цих позиціях в максимально можливому розмірі. І оскільки банк JPMorgan тепер в змозі отримати нечуваний прибуток від злету ціни на срібло, це означає, що той, хто володіє сріблом, теж заробить.

  Як же банк JPMorgan зміг купити сотні мільйонів унцій фізичного срібла? Це був обхідний шлях, що почався з фінансової кризи 2008 року, коли банк прибрав до рук невдаху Bear Stearns, найбільшого на COMEX продавця коротких ф'ючерсних контрактів на золото та срібло. JPMorgan плавно перейняв роль Bear Stearns в якості основного маніпулятора ціною на срібло і золото та приступив до обвалу ціни на срібло від 21 долару в березні 2008 року до менш ніж 9 доларів через масивні короткі продажі на фоні зміцнення долара. У наступні роки банк продовжував грати свою нову роль найбільшого продавця коротких позицій на срібло в COMEX і зібрав мільярди доларів поточних прибутків, ставлячи короткі позиції на срібло під час росту ціни та викупляючи їх після того, як він провокував пониження цін.

  Продовжуючи маніпулятивні наміри та практику, банк JPMorgan отримував незаконний прибуток в COMEX по коротких позиціях на срібло до кінця 2010 року. Виниклий після цього брак фізичного срібла викликав ріст ціни майже до 50 доларів в кінці квітня 2011 року. Банк не був готовий до фізичного дефіциту і ціна, що різко зросла, мало не зруйнувала його. Саме тоді JPM зрозумів, що він був не на тому (короткому) боці срібла і банк вирішив перейти на правильний бік – на довгий. Але спочатку йому довелося зіскочити з короткого боку.

  JPM зробив це, викликавши обвал цін на срібні ф'ючерси, з повної згоди COMEX і державних регуляторів з Комісії по торгівлі товарними ф’ючерсами, цей процес триває і донині. JPM відновив контроль над цінами срібла з 1 травня 2011 року і різким зниженням ціни вбив зростаючий інвестиційний попит, який був причиною нестачі фізичного металу. Але в той час, як JPMorgan відновив контроль над цінами срібла на COMEX, він не міг скупити стільки ф'ючерсних контрактів, скільки йому хотілося, не викликаючи злету цін – це потребувало іншого підходу. Цей інший підхід для банку був у купівлі фізичного срібла, в той час, як він продовжував продавати на COMEX короткі "паперові" ф'ючерсні контракти. Таким чином, банк JPMorgan може мати свій шматок пирога і з'їсти його – продовжуючи заробляти на коротких продажах "паперу" та купуючи фізичне срібло по створених ним занижених цінах. Я назвав дії JPMorgan "ідеальним злочином" в статті, опублікованій в грудні 2014. The Perfect Crime

  Банк JPMorgan діяв незаконно, маніпулюючи цінами в бік зниження та акумулюючи все фізичне срібло, яке міг. Тим не менш, не існує ніяких обмежень на те, яку кількість можна утримувати у фізичній товарній позиції. Обмеження існують (суворо) на те, скільки трейдери можуть тримати у ф'ючерсах та інших деривативах, але такого роду обмеження не застосовуються для фізичних позицій. Це відкрило шлях для JPMorgan отримати стільки фізичного срібла, скільки він міг. Оскільки ціна срібла на COMEX визначає ціну срібла по всьому світу, це поставило банк JPMorgan в привілейоване становище, дозволивши знижувати ціни COMEX, а потім черпати фізичне срібло у величезних кількостях за сміховинно низькими цінами.

  Щодо форми фізичного срібла, в якій JPMorgan робив придбання за останні п'ять років, відповідь проста — в будь-якій формі, яку можна придбати. Більша частина срібла придбана у вигляді зливків вагою в 1 тисячу унцій, галузевий стандарт для срібла і вид поставки ф'ючерсів на COMEX, а також утримання в світових срібних біржових фондах та інших інвестиційних інструментах. JPMorgan забезпечив собі сотні мільйонів унцій від великого срібного біржового фонду — індексного фонду SLV та від поставок за ф'ючерсними контрактами на COMEX, деякі з яких розміщено на власному складі JPM на COMEX, який відкрився в травні 2011 року і зараз є найбільшим на COMEX складом срібла (підтверджуючи мій графік). Зараз він містить 70 мільйонів унцій і є їх найпомітнішим сховищем. Складніше побачити ще 100 мільйонів унцій, ймовірно, вони тримають їх на своєму Лондонському складі, куди в 2012 році вони перемістили 100 мільйонів унцій чужого срібла, щоб звільнити місце для власного.

  Але банк JPMorgan за останні п'ять років також купив срібло у вигляді американських "Срібних Орлів" та канадського "Кленового листя" на суму 150 мільйонів унцій, швидко переплавивши монети в зливки вагою 1 тисячу унцій, тому що було б неможливо продати стільки срібла у вигляді монет. Справді, цікава загадка рекордних продажів "Срібних Орлів" і "Кленового листя" за останні п'ять років у поєднанні з bona fide (лат. "добросовісними" — прим.пер.) доповідями про слабкі роздрібні продажі цих монет була важливим доказом того, що хтось великий купував багато монет, близько 50% від всіх таких продажів.

  Коли я кажу, що не шукав пояснення цього найбільшого бичачого розвитку ситуації зі сріблом, це не зовсім так. Але як аналітик, я в першу чергу дивлюся на дані. Не лише мої дані вказують мені на те, що готує банк JPMorgan, безперервний потік публічної інформації щодня підтверджує мій висновок. Всі переміщення складських запасів срібла на COMEX, поставки за ф'ючерсними контрактами, зміни в індексному фонді срібла SLV, продаж срібних монет Американським та Канадським Королівським монетними дворами вказують на масивне накопичення срібла банком JPMorgan. Його позиція направлена на заробіток 100 чи більше мільярдів доларів на підйомі срібного ринку. Вони отримають 1 мільярд доларів від зростання ціни срібла на 2 долари.

  Останнє, що мене цікавить на даному етапі мого життя, це вигадати якесь безглузде припущення, що загрожувало б підірвати всі мої попередні здобутки. Я старанно уникаю всього, що могло б зашкодити моїй репутації, на будівництво якої я витратив десятиліття. З іншого боку, якщо я виявив найбільш шокуючу бичачу тенденцію по сріблу, як я можу не кричати про неї на всіх перехрестях?

  Я виявив, що JPMorgan накопичив більше фізичного срібла, ніж будь-яка приватна компанія в історії і мені плювати, згодна зі мною більшість оглядачів чи ні. Я буду відкрито обговорювати це з ким завгодно, хто має запитання. Але найголовніше, що я хотів би нагадати вам: якщо я правий у своєму твердженні, то той, хто вчинить так, як банк JPMorgan і купуватиме срібло, швидше за все, збиратиме фінансові нагороди у воістину вражаючих масштабах.
  Востаннє редагувалось WilsonPayne; 03-04-2016 в 17:12.
  Цитувати Цитувати

 14. #10
  Головний модератор
  Створено
  вересень 2014
  Дописи
  1,687
  Подякував
  500
  516 Подяк в 403 Дописах
  Автор Теми

  За останній тиждень, починаючи з 29 червня, вартість срібла зросла більш, ніж на 12%, з 17.78$ за тройську унцію, до 20.30$ на даний момент. Це найкрутіше ралі ціни на срібло за останній рік, яка таким чином повернулась до рівня липня 2014 року.

  silver.jpg gold.jpg

  Тим часом золото за цей же період подорожчало лише на 2.5%, з 1318.7$ до 1352.7$ за тройську унцію. Завдяки цьому на даний момент маємо співвідношення ціни срібло/золото як 66 до 1. Що цікаво, на початку червня це співвідношення рівнялось 75, а на початку 2016 року - близько 80. Це найвищі значення з початку кризи 2007-2008, тоді воно становило близько 51.

  На думку фахівців, на тлі зусиль центробанків по стимулюванню економіки від’ємними відсотковими ставками, промислового значення срібла та його недооціненості по відношенню до золота та цінних паперів, співвідношення срібло/золото буде рухатись до свого середнього значення за останні 100 років - 40 до 1. А можливо і до історичного мінімуму - 15 до 1.

  Якщо ж поглянути на ціни, за якими продають фізичне срібло українські банки, а це в середньому 22.8 грн за грам, в залежності від маси зливка, то побачимо, що це близько 28.6$ за тройську унцію. Причому різке підвищення цін відбулось лише сьогодні, на початку липня навіть була просадка до 20.99 грн за грам. Середня закупівельна ціна майже не змінилась і знаходиться на рівні 13.29 грн за грам.
  Цитувати Цитувати

 15. Наступні користувачі подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

  bvn (05-07-2016)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •