Результати з 1 по 1 із 1

Тема: Капіталізація відсотків, як шлях до фінансової свободи

 1. #1
  Головний модератор
  Створено
  вересень 2014
  Дописи
  1,687
  Подякував
  501
  516 Подяк в 403 Дописах

  Капіталізація відсотків, як шлях до фінансової свободи

  Багач, бідняк.
  Автор: Річард Рассел (Richard Russell)

  Оригінал статті: Rich Man, Poor Man
  Переклад українською мовою: Wilson Payne

  Заробіток грошей: один з найпопулярніших творів, які я опублікував за 40 років написання листів, мав назву "Багач, бідняк". У мене були десятки запитів, щоб я випустив його знову, або на дозвіл передрукування для різних бізнес-організацій.

  Заробіток грошей потребує набагато більше, ніж передбачення того, в який бік рухатимуться ринки акцій чи облігацій, або намагання зрозуміти, які акції чи фонди зростуть удвічі в найближчі роки. Для більшості інвесторів заробіток грошей вимагає плану, самодисципліни і бажання. Я кажу: "для більшості людей", бо коли ви Стівен Спілберг чи Білл Гейтс, вам не треба знати про індекс Доу, про ринки, про дохідність або про співвідношення ціна/прибуток. Ви — явище в своїй галузі і зробите великі гроші як побічний продукт ваших талантів та здібностей. Але геній такого роду — це рідкість.

  Для середнього ж інвестора, як ви та я, ми не генії, тому повинні мати фінансовий план. Враховуючи це, я пропоную нижче кілька пунктів, які нам необхідно знати, коли ми дійсно хочемо заробляти гроші.

  Правило 1: Капіталізація відсотків: Одним з найважливіших уроків життя в сучасному світі є те, що для виживання ви повинні мати гроші. Але щоб жити (вижити) щасливо, вам потрібні любов, здоров'я (психічне та фізичне), свобода, інтелектуальні стимули — і гроші. Коли я розповідав своїм дітям про гроші, перше, чого я вчив їх — це використання "Біблії грошей". Що таке Біблія грошей? Все просто, це набір таблиць з нарахування складних відсотків. (складний відсоток, від англ. "compounding interest" — наукова назва процесу капіталізації, або складання відсотків — прим. пер.)

  Складні відсотки — королівський шлях до багатства. Складні відсотки це безпечний шлях, вірний шлях і на щастя, будь-хто може скористатися ним. Щоб складати їх успішно, вам необхідно наступне: наполегливість, щоб твердо тримати вас на шляху економії. Потрібен інтелект, щоб зрозуміти, що ви робите і навіщо. І вам необхідно розбиратися в математичних таблицях для того, щоб осягнути дивовижні нагороди, які будуть вашими, якщо ви неухильно дотримуватиметеся шляху складних відсотків. І, звичайно, потрібен час, час, щоб дозволити силі складання попрацювати на вас. Пам'ятайте, що складання відсотків працює лише на протязі часу.

  Але є два нюанси в цьому процесі. Перший очевидний — складання відсотків може вимагати жертв (ви не можете одночасно витрачати та заощаджувати їх). По-друге, складання нудне — н-у-д-н-е! Чи краще я маю сказати, що це нудно до тих пір, поки (через сім або вісім років) гроші не почнуть текти річкою. Тоді, повірте мені, складання стає дуже цікавим. По суті, воно стає прямо-таки зачаровуючим!

  Для того, щоб підкреслити силу складних відсотків, я наведу надзвичайне дослідження, люб'язно надане компанією Market Logic з міста Форт Лодердейл у Флориді. В даному дослідженні ми припускаємо, що інвестор (Б) відкриває індивідуальний пенсійний рахунок у віці 19 років. Протягом семи наступних років він додає до нього по 2000 доларів з середнім темпом росту 10% (7% річних плюс зростання). Через сім років цей хлопець більше не робить жодного внеску — він завершив.

  Другий інвестор (А) не робить ніяких внесків до 26 років (в цьому віці інвестор Б закінчує робити внески). Потім сумлінно продовжує докладати по 2000 доларів кожного року, поки йому не виповниться 65 (з тією ж теоретичною ставкою в 10%).

  Тепер вивчимо ці неймовірні результати. Б, який зробив свої внески раніше і лише сім разів, отримує більше грошей, ніж А, який зробив 40 внесків, але пізніше. Різниця між ними в тому, що у Б було на сім років більше складання відсотків, ніж у А. Ці сім ранніх років коштували більше, ніж всі 33 додаткові внески А. (а тепер уявіть, що Б теж весь час додавав по 2 тисячі, або хоча-б по кілька сотень — прим. пер.)

  Це те дослідження, яке я пропоную показати вашим дітям. Це дослідження, по якому я жив і можу вам сказати: "це працює". Ви можете застосовувати складні відсотки до муніципальних облігацій, інвестиційних фондів, казначейських векселів, або скажімо, п'ятирічних казначейських білетів.
  compounding.jpg
  Правило 2: Не втрачайте гроші: Це може звучати наївно, але повірте, це не так. Якщо ви хочете бути багатим, ви не повинні втрачати гроші, або я маю сказати, не повинні втрачати великі гроші. Абсурдне, дурне правило? Можливо, але більшість людей втрачають гроші в провальних інвестиціях, азартних іграх, тухлих бізнес пропозиціях, через жадібність чи погане планування часу. Так, після майже п’яти десятиліть інвестування і розмов з інвесторами, я можу сказати вам, що більшість людей, безумовно, втрачає гроші, втрачає досягнення — на фондовому ринку, на опціонах і ф’ючерсах, на нерухомості, в поганих кредитах, безглуздих азартних іграх та у власному бізнесі.

  Правило 3: Багач, бідняк: У світі інвестицій заможні інвестори мають одну суттєву перевагу над маленькою людиною, аматором фондового ринку та трейдером-неофітом. Перевага в тому, що заможний інвестор користується тим, що йому не потрібні ринки. Я не буду розповідати вам, яку це дає різницю, як в розумовому відношенні, так і в тому, як кожен з них керує своїми грошима.

  Заможному інвестору не потрібні ринки, бо він вже має весь необхідний йому дохід. У нього є гроші, що надходять через облігації, казначейські векселі, інвестиційні фонди, акції та нерухомість. Іншими словами, заможний інвестор не відчуває потреби "робити гроші" на ринку.

  Заможний інвестор прагне бути експертом в цінностях. Коли облігації дешеві, а їх прибутковість шалено висока, він купує облігації. Коли акції знаходяться на вигідних позиціях і їх прибутковість приваблива, він купує акції. Коли нерухомість в ціні, він купує нерухомість. Коли твори мистецтва чи ювелірні прикраси або золото "віддають на-дурняк", він скуповує твори мистецтва, діаманти або золото. Іншими словами, заможний інвестор вкладає свої гроші в те, що має цінність.

  І коли немає нічого видатного, багаті інвестори очікують. Вони можуть дозволити собі почекати. У них є гроші, що надходять щодня, щотижня, щомісяця. Заможний інвестор знає, що шукає і він не проти почекати кілька місяців чи навіть років для наступної інвестиції (вони називають це терпінням).

  Але як щодо нашого малого? Цей хлопець завжди відчуває тиск, щоб "робити гроші". І у відповідь він завжди тисне на ринок, щоб "зробив щось" для нього. Але, на жаль, ринку це не цікаво. Коли малий не купує акції, які пропонують 1% або 2% прибутку, він їде в Лас-Вегас чи Атлантік-Сіті, намагаючись обіграти казино в рулетку. Або витрачає по 20 баксів щотижня на лотерейні квитки, чи "інвестує" у якусь божевільну схему, про яку йому розповів сусід (по секрету, звичайно).

  І через те, що малий намагається змусити ринок робити щось для нього, він гарантований невдаха. Цей хлопець не розуміє цінностей, тому постійно переплачує. Він не осмислює силу капіталізації відсотків і він не розуміє грошей. Він ніколи не чув афоризму: "Хто розуміє відсотки — заробляє їх. Хто не розуміє — їх платить". (вислів належить Альберту Ейнштейну і повністю звучить так: "Складні відсотки — восьме чудо світу. Хто розуміє відсотки — заробляє їх. Хто не розуміє — їх платить" — прим. пер.) Наш маленький хлопець типовий американець і він загруз у боргах.

  Малий в боргах по самі вуха. В результаті, з нього завжди сходить три поти — по платежах за свій будинок, холодильник, машину та газонокосарку. Він нетерплячий і відчуває себе постійно в залежності. Він каже собі, що повинен заробляти гроші — швидко. І він мріє про них, "великі, соковиті мега-бакси". Зрештою, малий транжирить свої гроші на ринку, або втрачає їх в азартних іграх, чи спускає на безглузді схеми. Коротше кажучи, цей "грошовий ботан" витрачає своє життя, стрімко котячись вниз фінансовими сходами.

  Але ось в чому іронія. Якби з самого початку хлопець прийняв сувору політику ніколи не витрачати більше, ніж заробив, якби він взяв свої заощадження і розумно примножив їх дохідними цінними паперами, то з часом отримував би гроші щодня, щотижня, щомісяця, як багата людина. І став би фінансовим переможцем, а не жалюгідним невдахою.

  Правило 4: Цінності: Єдиний випадок, коли середній інвестор має відхилитися від основної системи капіталізації — якщо даний ринок пропонує велику цінність. Я оцінюю інвестиції як такі, що мають велику цінність, якщо вони пропонують: (а) безпеку; (б) привабливий рівень доходу; і (в) хороший шанс росту в ціні. У всіх інших випадках шлях капіталізації безпечніший і, ймовірно, набагато вигідніший, принаймні, у довгостроковій перспективі.
  Востаннє редагувалось WilsonPayne; 22-04-2016 в 11:48.
  Цитувати Цитувати

 2. Наступні користувачі подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

  Vergius (23-04-2016)

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете писати відповіді
 • Ви не можете робити вкладення
 • Ви не можете правити ваші дописи
 •