Сторінка 1 з 3 123 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 21

Тема: Ідея чи реалізація?

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,531
    Подякував
    412
    481 Подяк в 374 Дописах

Ідея чи реалізація?

Ваша ідея на мільярд не коштує ні копійки
    Автор: Джон Уестенберг (Jon Westenberg)

Оригінал статті: Your Billion Dollar Idea Ain’t Worth A Dime
    Переклад українською мовою: Wilson Payne

"У мене є ідея, яка може стати такою ж великою, як Facebook/Google/Snapchat. Я думаю, вона може коштувати мільярд. Як я можу ліцензувати її для них?"

Ненавиджу це. Я ненавиджу, ненавиджу, ненавиджу, ненавиджу, ненавиджу це.

Це питання, мабуть, задають в Facebook-групі кожного підприємця та на кожній зустрічі. Це питання задає кожен, хто думає, що стартапи — це лотерея з високими шансами. І це питання, що демонструє повне невігластво щодо бізнесу та його розвитку.

Це все пошуки ідеального рішення. Вірного способу перетворити ідею в щось відчутне, те, на чому можна заробляти гроші з мінімальними зусиллями. Думка така: оскільки я можу вигадати неймовірну ідею, у мене є актив, який може перетворити на гроші хтось інший. Це схема як-швидко-стати-багатим.

На жаль, ідеї коштують дешево. Ідеї це просто. Ідеї народжуються у кожного, по десять разів на день. І за своєю суттю, якими б хорошими не були ці ідеї, вони не коштують ні копійки.

І ви хочете щоб хтось ліцензував вашу ідею для великої технологічної компанії? Дозвольте мені розказати вам про це.

По своїй суті, всі мільярдні компанії це просто старі ідеї з добрим виконанням. Google — це рекламна компанія. З ідеєю пошукового двигуна, поцупленою в Yahoo та дюжини інших компаній. Facebook — це MySpace без блискучої анімації. Snapchat — додаток для обміну повідомленнями з картинками та чортовим таймером. Жодна з цих ідей не є мільярдною. Це хороші концепції, добре виконані досвідченими людьми.

Звичайно, вони могли б, ймовірно, взяти гарну ідею та перетворити її в чергову виграшну концепцію. Можливо, ваша ідея теж досить хороша. Але це не має значення, бо їм байдуже до вас. Навіть якщо ви якимось чином отримаєте роботу в одній з цих компаній та витратите роки свого життя на те, щоб прокласти шлях вгору харчовим ланцюжком, немає ніякої гарантії, що їм взагалі не начхати на вашу ідею.

Добре. Бо коли ви шукаєте простий спосіб перетворити вашу ідею в хіт, єдине, чим ви дійсно захоплюєтесь — це гроші. Вас насправді не хвилює, що саме ви мрієте перетворити на продукт чи компанію.

Якщо ви дійсно вважаєте, що ваша ідея чогось варта, є лише одне, що треба зробити. Будувати її. Вам доведеться витратити час, енергію і зусилля для побудови та перетворення її в реальність. Самому.

Ви маєте присвятити їй роки свого життя та зосереджуватись на ній кожного дня, поряд зі своєю щоденною роботою або основними проектами, чим би ви не займались. Вам доведеться забути про ідею швидкого збагачення, бо, скажу я вам, такого не буває. Ви маєте навчитись керувати компанією.

В кінці всього цього, швидше за все, ваша ідея не буде такою, з якої ви починали. Це, напевно, буде щось зовсім інше, з довгим списком виправлень та змін.

Отже, що робити з вашою ідеєю?

Я не знаю. Це питання до вас. Ви можете здатися або працювати над нею, інших варіантів немає. Я скажу так: успіх у бізнесі — це праця. Дійсно, це секретна зброя кожного підприємця, який хоч раз обертав те, про що він думав, на свій життєвий шлях.

Для людей, які готові докласти зусиль, ідеї чогось варті – вони підливають масла у вогонь. Але для людей, які не хочуть працювати, бо бідолахи, просто хочуть мати велику перерву... ваша ідея на мільярд не коштує ні копійки. Адже ви не будете її будувати.
    Востаннє редагувалось WilsonPayne; 11-04-2016 в 22:04.
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 2 користувачів подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

bvn (11-04-2016),Vergius (11-04-2016)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,699
    Подякував
    1,665
    1,362 Подяк в 767 Дописах
    WilsonPayne, все що сказано в попередній статі - чиста правда, але в цієї теми є й зворотній бік, про який автор чомусь не згадав. Мабуть, тому що він занадто зосередився саме на тому аспекті, який його дратує. А зворотній бік полягає в тому, що якою б наполегливою не була праця з поганої ідеї все одно нічого гарного не вийде. Для того щоб ідея відбулася потрібно, що б це була перш за все гарна ідея, а потім вже їй потрібна гарна реалізація. Все "щастя" може поламати як відсутність першого, так і останнього.
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Зараз я торгую тут: FXOpen Мій ПАММ-рахунок чекає на Ваші інвестиції: DTWT
    Цитувати Цитувати

4. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

Vergius (12-04-2016)

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,531
    Подякував
    412
    481 Подяк в 374 Дописах
    Автор Теми

є стара приказка: "що кацапу добре - німцю смерть"

ідея може бути гарною для одного і дуже поганою для іншого. все залежить від людини, від її світогляду, життєвих цінностей. там, де один бачить лиш крах і занепад, інший бачить великі можливості. недарма кажуть, що бідняки беруть гроші та перетворюють їх на сміття, а багачі беруть сміття і перетворюють його на гроші.

ідеї самі по собі не є гарними або поганими. ідея - це лиш абстракція, втілена в певну форму виконавцем. фактично, реалізована ідея є уособленням того, хто її реалізує. тому іноді ми спостерігаємо конфлікти між автором ідеї та її виконавцем. або чуємо обурення: "як можна було споганити таку чудову ідею!", чи навпаки: "він може зробити з г*на цукерку".

саме тому автор статті наголошує, що самі по собі ідеї нічого не варті, реальну цінність має лиш реалізована ідея. і не важливо, що це за ідея, має значення тільки те, як вона втілена в життя. тому в побудові бізнесу продукція стоїть на останньому місці, ключове значення має побудова бізнес-системи. талановитий підприємець може взяти прохідну, банальну ідею та перетворити її на мільярдний бізнес, що може зробити з блискучою ідеєю підприємець-невдаха, ми бачили тисячі разів.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,699
    Подякував
    1,665
    Quote Написав WilsonPayne Перегляд Допису
    ідея може бути гарною для одного і дуже поганою для іншого. все залежить від людини, від її світогляду, життєвих цінностей
    Ні, ідея має бути гарною не для однієї людини, а для всіх, тобто для тих, хто може бути потенційним вашим клієнтом, вона має вирішувати певну якусь проблему цих людей, яку до створення вашого бізнесу ніхто не вирішував, або вирішували не в повному обсязі.

там, де один бачить лиш крах і занепад, інший бачить великі можливості.
    Це просто дві різні ідеї Щоб відкрити "великі можливості", треба взяти "крах і занепад" і щось зробити по-іншому, тобто змінити початкову ідею. Це будуть дві різні ідеї, от і все.

недарма кажуть, що бідняки беруть гроші та перетворюють їх на сміття, а багачі беруть сміття і перетворюють його на гроші.
    Ну, це вже особистісні якості команди і засновників зокрема, які безпосередньо впливають як на створення гарної ідеї, так і на її реалізацію...

ідеї самі по собі не є гарними або поганими
    Самі по собі (у вакуумі) звісно ні. А от в прикладенні до конкретних ринків - так.

реалізована ідея є уособленням того, хто її реалізує. тому іноді ми спостерігаємо конфлікти між автором ідеї та її виконавцем.
    Тобто ми знову отримуємо дві різні ідеї: початкова, та видозмінена виконавцем.

саме тому автор статті наголошує, що самі по собі ідеї нічого не варті, реальну цінність має лиш реалізована ідея.
    Так, тому що сама по собі ідея може виявитись невдалою, потім для її реалізації може не знайтись достойної команди. Звісно, якщо ми під ідеєю не розуміємо різні речі, бо в мене вже починає складатися враження, що ви під ідеєю розумієте щось дуже широке, таке як загальний напрям діяльності, на кшталт, "зробити класний сайт і заробити на ньому гроші" - але це ж не є ідея, це лише певний напрям, під який підходить величезна множина різних ідей.
    Цитувати Цитувати

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,531
    Подякував
    412
    481 Подяк в 374 Дописах
    Автор Теми

Quote Написав bvn Перегляд Допису
    Тобто ми знову отримуємо дві різні ідеї: початкова, та видозмінена виконавцем.
    приведемо приклад наприклад

дві різні компанії розробили одну і ту ж онлайн-гру - гравці літають на літачках і стріляють один в одного. ідея обох ігор однакова - онлайнові повітряні бої на літаках. однакові літаки, майже однакові ангари, дерево прокачки і т.п. але самі ігри зовсім різні, тому одна користується великою популярністю, а друга ледве нашкрібає онлайн. (перша - war thunder, друга - world of warplanes)
    Цитувати Цитувати

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,531
    Подякував
    412
    481 Подяк в 374 Дописах
    Автор Теми

Ні, ідея має бути гарною не для однієї людини, а для всіх, тобто для тих, хто може бути потенційним вашим клієнтом, вона має вирішувати певну якусь проблему цих людей, яку до створення вашого бізнесу ніхто не вирішував, або вирішували не в повному обсязі.
    будь-яка ідея, від абстрактної "мир у всьому світі", до цілком конкретної "треба сходити по хліб", не є сама по собі ні гарною, ні поганою. вона стає такою в залежності від того, хто цю ідею сприймає - для одних людей це буде дуже гарна ідея, для інших - абсолютно неприйнятна.

те ж саме стосується ідей для бізнесу: тисячі забігайлівок, кафе та ресторанів пропонували відвідувачам гамбургери та смажену картоплю, але лише Рей Крок зміг перетворити банальну ідею перекусити в універсальну систему фаст-фуду, що заробляє мільярди. тобто ідея у всіх було одна, але "вистрелила" вона лише у його виконанні. про чашку кави від старбакс не буду розповідати, почитай в інтернеті )) і знову таки, ці ідеї є як дуже гарними для однієї маси людей, так і ненависними для іншої, не менш численної.

Звісно, якщо ми під ідеєю не розуміємо різні речі, бо в мене вже починає складатися враження, що ви під ідеєю розумієте щось дуже широке, таке як загальний напрям діяльності, на кшталт, "зробити класний сайт і заробити на ньому гроші" - але це ж не є ідея, це лише певний напрям, під який підходить величезна множина різних ідей.
    перед тим, як почати роботу з конкретними задачами, потрібно чітко окреслити загальні риси майбутнього проекту. побачити масштаб та розміри, яких планується досягти, задати напрям руху. а вже потім складати план подальших дій та розбивати їх на ще менші кроки.

художники не починають писати картини з конкретних сцен, а спочатку роблять загальний ескіз, створюють композицію, а вже потім наповнюють її. програміст не пише одразу код на певній мові програмування (це робить кодер), а спочатку створює загальну ідею, потім розбиває її на частини, будує алгоритм для кожної з них, а вже в кінці просто переводить алгоритм в код.

тому ідея "зробити класний сайт і заробити на ньому гроші" завжди буде первісною по відношенню до ідеї того, що саме буде на цьому сайті - інтернет-магазин, блог, фото/відео-хостинг чи форум з обговорення відеоігор. талановитий підприємець зробить гроші на будь-якій з цих платформ.

коли хтось каже: "це погана ідея", я сприймаю це як "мені це не подобається, тому це погана ідея", або ж "я не можу цього зробити, тому це погана ідея". бо гарними чи поганими ідеї вважають люди, які їх чують. або роблять ті, хто їх реалізовує.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,699
    Подякував
    1,665
    дві різні компанії розробили одну і ту ж онлайн-гру - гравці літають на літачках і стріляють один в одного. ідея обох ігор однакова - онлайнові повітряні бої на літаках. однакові літаки, майже однакові ангари, дерево прокачки і т.п. але самі ігри зовсім різні, тому одна користується великою популярністю, а друга ледве нашкрібає онлайн. (перша - war thunder, друга - world of warplanes)
    Так це саме той яскравий приклад, коли при гарній ідеї слабину дає саме реалізація, але ж буває і навпаки...

не є сама по собі ні гарною, ні поганою. вона стає такою в залежності від того, хто цю ідею сприймає - для одних людей це буде дуже гарна ідея, для інших - абсолютно неприйнятна.
    Я наче й не сперечаюся з цим твердженням, але ще раз підкреслюю, що ми не розглядаємо абстрактні ідеї у вакуумі, нам цікаво прикласти ідею до конкретного ринку (наприклад, українського сегменту)... гарна вона чи погана в першу чергу це відношення не виконавців до ідеї, яку вони реалізовують, а потенційних споживачів...

те ж саме стосується ідей для бізнесу: тисячі забігайлівок, кафе та ресторанів пропонували відвідувачам гамбургери та смажену картоплю, але лише Рей Крок зміг перетворити банальну ідею перекусити в універсальну систему фаст-фуду, що заробляє мільярди. тобто ідея у всіх було одна, але "вистрелила" вона лише у його виконанні. про чашку кави від старбакс не буду розповідати, почитай в інтернеті )) і знову таки, ці ідеї є як дуже гарними для однієї маси людей, так і ненависними для іншої, не менш численної.
    Це знову приклад завідомо гарної ідеї та різної реалізації. Гарна вона не тому що у вакуумі гарна, а тому, що у конкретному застосуванні до будь-якого ринку закладів харчування вона гарна, потреба у гамбургерах та смаженій картоплі у суспільстві є (і вона, до речі, буде завжди). А от реалізувати цю ідею кожен зміг по-різному, хтось переміг в конкурентній боротьбі, а хтось ні.

коли хтось каже: "це погана ідея", я сприймаю це як "мені це не подобається, тому це погана ідея", або ж "я не можу цього зробити, тому це погана ідея". бо гарними чи поганими ідеї вважають люди, які їх чують. або роблять ті, хто їх реалізовує.
    Ще раз кажу, оцінку ідеї дає не виконавець, а ринок. Виконавець лише намагається спрогнозувати...
    Цитувати Цитувати

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,531
    Подякував
    412
    481 Подяк в 374 Дописах
    Автор Теми

Це знову приклад завідомо гарної ідеї та різної реалізації.
    гарної для кого? особисто я вважаю ідею харчування у фаст-фудах дуже поганою, без різниці хто та як її реалізує. і так вважає величезна кількість людей. з іншого боку величезна кількість людей вважає цю ідею гарною.

ми не розглядаємо абстрактні ідеї у вакуумі, нам цікаво прикласти ідею до конкретного ринку (наприклад, українського сегменту)... гарна вона чи погана в першу чергу це відношення не виконавців до ідеї, яку вони реалізовують, а потенційних споживачів...
    і потенційні споживачі будуть по різному ставитись до однієї і тієї ж ідеї, що ще раз показує, що будь-яка ідея сама по собі нейтральна.

Ще раз кажу, оцінку ідеї дає не виконавець, а ринок. Виконавець лише намагається спрогнозувати...
    гарною для ринку можна зробити будь-яку ідею, якщо її просуває професіонал, ось що я хочу донести. немає такого поняття, як "ідея погана, тому нічого не вийшло", це означає, що не було належної реалізації.

справжній продавець може продати будь-який товар. якщо на товар немає попиту, він створює попит, а потім задовольняє його.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,699
    Подякував
    1,665
    гарної для кого? особисто я вважаю ідею харчування у фаст-фудах дуже поганою, без різниці хто та як її реалізує. і так вважає величезна кількість людей. з іншого боку величезна кількість людей вважає цю ідею гарною.
    Для ринку! Для ринку, кажу ж!

і потенційні споживачі будуть по різному ставитись до однієї і тієї ж ідеї, що ще раз показує, що будь-яка ідея сама по собі нейтральна.
    Різні споживачі? Чи як? Ну, так оце й є оцінка ідеї, якщо достатня кількість споживачів сприймуть цю ідею, то вона гарна... якщо недостатня, то негарна...

гарною для ринку можна зробити будь-яку ідею, якщо її просуває професіонал, ось що я хочу донести. немає такого поняття, як "ідея погана, тому нічого не вийшло", це означає, що не було належної реалізації.

справжній продавець може продати будь-який товар. якщо на товар немає попиту, він створює попит, а потім задовольняє його.
    Не згоден. От ти любиш прикладами оперувати, мій приклад негарної ідеї: продавати всім мої власні екскременти, як цілющий лікарський засіб, що треба приймати всередину. Я не знаю, яким має бути продавець і яким, головне, ідіотом має бути покупець, щоб таку "ідею" сприйняти і заплатити великі гроші за лайно і ще й вживати його тричі на добу... Можливо комусь вдасться знайти кілька таких хворих людей і обдурити їх, але навряд чи з цього зробиш гарний бізнес, бо ідея з самого початку погана.
    Цитувати Цитувати

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,531
    Подякував
    412
    481 Подяк в 374 Дописах
    Автор Теми

Різні споживачі? Чи як? Ну, так оце й є оцінка ідеї, якщо достатня кількість споживачів сприймуть цю ідею, то вона гарна... якщо недостатня, то негарна...
    я один зі споживачів та учасників ринку і я сприймаю ідею фаст-фуду поганою, сотні тисяч людей (можливо мільйони) думають так само, але інша частина думає, що це дуже добре. то гарна ця ідея чи ні?

мільйони людей вважають веганство нормальним, а індустрію його підтримки (величезну і дуже прибуткову) цілком хорошою ідеєю. я вважаю, що воно має застосовуватись виключно людьми з розладами травлення, а масовий перехід на нього здорових людей є неприпустимим, десятки мільйонів людей вважають так само. то чи є веганство поганою ідеєю?

мій приклад негарної ідеї: продавати всім мої власні екскременти, як цілющий лікарський засіб, що треба приймати всередину. Я не знаю, яким має бути продавець і яким, головне, ідіотом має бути покупець, щоб таку "ідею" сприйняти і заплатити великі гроші за лайно і ще й вживати його тричі на добу... Можливо комусь вдасться знайти кілька таких хворих людей і обдурити їх, але навряд чи з цього зробиш гарний бізнес, бо ідея з самого початку погана.
    тисячі! є тисячі таких людей, які готові купувати і головне купують ці препарати. коли людина на грані смерті, вона хапається за будь-яку можливість. останнім часом я маю деякий досвід ознайомлення зі спектром БАДів, що продаються у нас, це просто золоте дно. тож для тих, хто продає їх, це прекрасна ідея. для людей, які отримали полегшення симптомів завдяки "ефекту плацебо" це теж дуже гарна ідея і вони купують їх регулярно.

а згадай "браслети, що посилюють гнучкість суглобів" чи як там вони називаються? їх навіть зараз носять знаменитості та спортсмени. та що там далеко ходити, у мене на роботі числяться на балансі 5 пристроїв, що називаються "форпост", для захисту від "торсіонного поля комп'ютера", виглядають як пластиковий кругляшок )) контора, що випустила їх, досі процвітає в києві. а наклейки на мобільний телефон для "збільшення потужності антени" ))

той, хто добре опанував мистецтво продавати, може продати будь-що. бо він уміє переконувати покупців у тому, що його ідея гарна. але цьому треба вчитися. можливо, все життя.
    Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •