Коли хочеш вирахувати прибутковість рахунку у відсотках, найпростіше, що приходить в голову це порахувати відношення різниці між поточним балансом та первинно вкладеним капіталом до самого цього капіталу і помножити на 100%. Це ми отримаємо так звану абсолютну прибутковість або Absolute Gain. Якщо бути більш точним, то потрібно порахувати різницю між виведеними та вкладеними коштами плюс поточний баланс і все це поділити на суму вкладених коштів і помножити на 100%.
Але чим складніше зміни стану рахунку, тим менше підходить такий метод. Що коли за час роботи ви або ваші інвестори декілька разів докладали та знімали кошти? Як відноситися до плаваючих прибутків або збитків?
Насправді існує декілька різних способів розрахунку прибутковості, які використовуються різними моніторингами. Всі вони відрізняються тим, як вони трактують періоди розрахунку і чи розраховують вони прибутковість за балансом чи за засобами. Хоча формула для всіх цих випадків залишаться та сама:
Y = (DX1 / X1 * DX2 / X2 * ... * DXN / XN - 1) * 100%
де
X - початковий стан рахунку на початок періоду часу
DX - змінений в результаті торгівлі стан рахунку на кінець періоду
1..N - окремі періоди розрахунку
MyFxBook розраховує за балансом і кожну торговельну зміну цього балансу враховує, як окремий період розрахунку. Кожна торговельна зміна балансу додає у формулу нову ітерацію, тобто новий множник у вигляді відношення зміненого балансу до балансу, що був на момент до його зміни. Тоді як неторговельні зміни балансу (ввід або вивід коштів) такого множника не створюють і вони відображаються лише в наступній ітерації.
Цей метод непоганий, коли ви всі неторговельні операції робите тоді, коли всі угоди закриті. Поторгували, розрахувались з інвесторами, поторгували, розрахувались. Але насправді на ПАММ-рахунках так майже ніколи не буває, оскільки постійно відбувається певний рух коштів. Тому більшість ПАММ-майданчиків використовують для розрахунку не баланс, а засоби і використовує як періоди розрахунку реальні періоди часу, наприклад, добу чи кілька годин, а також проводить всі неторговельні зміни балансу в момент зміни періоду. Тобто ви робите заявку на ввід або вивід коштів, а виконується вона з настанням певного моменту часу.
Також є скрипт, що підраховує прибутковість вашого рахунку методом MyFxBook.
Можливо, ще існують якісь хитромудрі способи розрахунку, про які мені не відомо, то ж діліться в темі, доповнюйте.
====================
Автор статті: bvn
Всі права на статтю належать forexforum.com.ua