Цю стратегію придумав і використовував у своїй торгівлі ще у 1986-му році Олександр Елдер. Широкому загалу вона стала відома завдяки його книзі "Як грати та вигравати на біржі". Не втратила вона своєї актуальності і зараз.
Три екрани Елдера - це швидше стратегія, ніж завершена система, тому що вона пропонує лише певні підходи до аналізу ринку, але не регламентує чітко ті інструменти, які трейдер має використовувати в процесі цього аналізу. В чому вони полягають?
Зміст стратегії трьох екранів полягає в тому, що трейдер для відкриття своїх угод повинен аналізувати графік котирувань на трьох різних часових масштабах: на найбільшому виявляються глобальні тенденції, середній є робочим і служить для виявлення сигналів для входу, а в найменшому (новачками може не використовуватись) відбувається безпосередній пошук точок для входу в ринок та визначення найбільш точного рівня Stop Loss.
Ні на індикатори чи інші інструменти аналізу, ні на часові масштаби немає жорстких обмежень. Основна ідея пропонує використовувати на старшому таймфреймі трендові індикатори, на середньому осцилятори, а на найменшому використовувати графічний аналіз.
Найбільш популярні трійки таймфреймів серед трейдерів, що використовують в своїй роботи три екрани Елдера:
- довгостроковики: W1 - D1 - H4
- середньостроковики: D1 - H4 - H1
- короткостроковики: H4 - H1 - M15
Один з прикладів використання. Розглянемо один з можливих наборів інструментів для аналізу на різних таймфреймах.
Старший таймфрейм. Можна використовувати графічний аналіз: лінії тренду та рівні спротиву/підтримки. Пробій одного з цих інструментів визначається, як ослаблення тренду і очікування його зміни, пробій обох - приготування до формування нового тренду. Тільки після формування нового тренду, коли є дві точки, через які можна провести лінію тренду, потрібно розглядати як умова для пошуку сигналів на середньому таймфреймі.
Середній таймфрейм. Найчастіше рекомендують використовувати Stochastic, також можна використовувати будь-які інші осцилятори (OsMA, RSI). Коли індикатор знаходиться в верхній зоні (зоні перекупленості), це є сигналом для продажу, а коли в нижній (зоні перепроданості), це є сигналом для купівлі. Звісно, що до уваги сприймаються лише ті сигнали, що співпадають з напрямком тренда, визначеного на старшому таймфреймі. Краще за все сигналом вважати не вхід у відповідну зону, а момент виходу з неї, особливо, якщо ви не використовуєте молодший таймфрейм.
Молодший таймфрейм. На мій погляд, тут краще всього використовувати патерн 1-2-3, тобто формування ціною певного зигзагу. Можна також, опираючись на фрактальний аналіз, дочекатись формування двох перших хвиль "оріджин" та "трайдент", що в цій теорії звуться початковими умовами. Рівень Stop Loss безпечніше всього ставити під точкою 1 (для висхідного тренду), але для мінімізації збитків, можливо є сенс підняти і трохи вище - на рівень 13% за сіткою фібоначчі, покладеною на першу хвилю.
Так чи інакше, конкретні умови і нюанси кожен трейдер має підлаштувати для себе самостійно, але я особисто вважаю цю стратегію найкращим шаблоном для побудови власної торговельної системи, особливо для новачків. Принаймні можна використовувати її спрощений варіант - використання в одному екрані (таймфреймі) індикаторів з різними періодами: трендових з дуже великими, наприклад, EMA 200, а також осциляторів з середніми та малими періодами. Останні використовувати як сигнальні, коли лінія індикатора переходить через нуль.
А ви працюєте за подібною стратегією чи ні? Які конкретно інструменти з якими налаштуваннями ви використовуєте?
====================
Автор статті: bvn
Всі права на статтю належать forexforum.com.ua