Інвестування в ПАММ-рахунки вабить інвесторів перш за все тим, що надає можливість отримувати прибутки, більші за банківські відсотки по депозитам. Але наряду з тим, на відміну від банківських депозитів, де отримання прибутку більш-менш гарантовано державою, прибуток від ПАММ-рахунку не тільки не гарантовано, але і є значні ризики втрат. Для того, щоб мінімізувати ці ризики, досвідчені інвестори, користуючись принципом диверсифікації ("не клади всі яйця, в одну кошик"), розподіляють свій загальний капітал на частини і вкладають їх в різні ПАММ-рахунки. Іншими словами, вони створюють так званий інвестиційний портфель.
Але чи достатньо просто розподілити кошти рівними долями між кількома рахунками, чи є певні секрети, що дозволяють підвищити ефективність інвестування в ПАММ-рахунки? А якщо вкладати не рівними долями, то за якими критеріями визначати в які рахунки вкласти більшу долю, а в які меншу? Для цього існує певна умовна класифікація ПАММ-рахунків за ступенями їх "агресивності". Агресивність рахунку визначається декількома факторами, але в трейдингу на форексі є одна "залізна" закономірність: чим вища прибутковість рахунку, тим вищі ризики. Звісно, що на прибутковість рахунку також впливає і майстерність трейдера, і деякі інші параметри його торговельної системи. Але в загальному такому сенсі, ця закономірність працює.
Головна причина цієї закономірності полягає в тому, що як прибутковість, так і ризики залежать від завантаження депозиту. Чим вона більша, тим більша і прибутковість, і ризики. Також на агресивність рахунку впливає схильність інвестора до ризику, та інші риси його психологічного портрету, які можна оцінювати лише за опосередкованими показниками. Одним з найважливіших показників також є найбільша просадка на рахунку у відсотках за весь час роботи.
Тож за цими показниками виділяють, як правило, три категорії рахунків, за ступенем агресивності.
Агресивні. Прибутковість таких рахунків вища за 30% на місяць. "Агресивні" трейдери, намагаючись показати найвищу прибутковість, використовують найбільшу завантаження депозиту, яка іноді сягає 80-100%. Просадки на подібних рахунках зазвичай перевищують 50% і ризики повної втрати всього депозиту дуже високі. Інвестування в такі рахунки мають багато спільного з грою: виграв або програв. Тому доля таких рахунків у портфелі не повинна перевищувати 10%, а сама стратегія інвестування повинна мати короткостроковий характер: вклав на просадці, вивів на злеті.
Помірковано-агресивні або помірковані. Зазвичай, прибутковість цих рахунків коливається в межах 7-30% на місяць. Завантаження депозиту тримається в межах 30-40%, а максимальні просадки таких рахунків рідко сягають 50%. Такі рахунки є "робочими конячками" ПАММ-інвестування і, на мій погляд, повинні складати левову частку вашого портфелю, десь 50-70%. Характер інвестування в них більш довгостроковий, хоча й теж вимагає пошуку гарних моментів для вкладення та виведення коштів. Також за такими рахунками потрібно постійно стежити, чи не змінив трейдер, так би мовити, своє амплуа.
Консервативні. Рахунки цього типу характеризуються відносно невеликою прибутковістю - 3-7% на місяць (до 80% на рік), але й завантаження депозиту в них досить невисока - 10-15%. Максимальні просадки на подібних рахунках не перевищують 20-25%. Подібні рахунки повинні проіснувати досить тривалий період часу, щоб можна було впевнитися в їх достатній надійності. Інвестиції в такі рахунки можна порівняти з своєрідною "подушкою безпеки", або вільними коштами, що відкладені на "чорний день". Доля такої "подушки" може складати десь 30-40% і частина цих коштів може виводитись за потребою для використання в інших типах рахунків. Також тут доцільно накопичувати прибутки, зафіксовані на рахунках інших типів. Більша частина коштів в подібні ПАММ-рахунки вкладаєтся на довгий строк, тому можливо точка для інвестування не така вже й важлива в цьому випадку, але все одно треба слідкувати, щоб не виводити кошти в періоди просадки, нижче того рівня, що ви їх туди поклали, тобто не отримати збиток від такого інвестування.
Межі між типами рахунків досить умовні. Я намагався привести цифри, отримані з різних джерел, хоча вони іноді трохи різняться, тому можуть не співпадати з відомими вам межами прибутковості та інших показників. Вважаю, що найважливішим критерієм віднесення того чи іншого ПАММ-рахунку до певної категорії, є перш за все ваше особисте рішення, куди ви схочете його віднести. Адже ваша інвестиційна стратегія - це ваша відповідальність. Якщо ви втратите кошти в результаті такого інвестування, то чи станете ви винити в цьому того чи іншого автора статті, який написав, що то був консервативний чи поміркований рахунок, а насправді він виявився агресивним?
====================
Автор статті: bvn
Всі права на статтю належать forexforum.com.ua