Сторінка 1 з 2 12 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 18

Тема: Обговорення ситуації в банківській системі

Обізнаний Аватар Vergius
    Створено
    вересень 2014
    Місце
    Житомир
    Дописи
    499
    Подякував
    582
    300 Подяк в 225 Дописах

Обговорення ситуації в банківській системі

Мосяжник, майже з усіма Вашими тезами погоджуюсь, крім намагання "відбілити" Гонтареву.
    Достатньо просто відкрити ст.6 Закону України "Про Національний банк України" (_http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/679-14):

Стаття 6. Основна функція

Відповідно до Конституції України основною функцією Національного банку є забезпечення стабільності грошової одиниці України.
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 2 користувачів подякували Vergius за цей корисний допис:

bvn (11-08-2016),WilsonPayne (11-08-2016)

Початківець Аватар Мосяжник
    Створено
    серпень 2016
    Дописи
    70
    Подякував
    11
    69 Подяк в 42 Дописах
    Vergius, як володар диплому фінансиста, можу з вами кваліфіковано подискутувати, та довести різницю між стабільністю національної одиниці, та співвідношенням національної одиниці до іншої. Це якщо по-перше.
    А по-друге, коли економіка валилась через наслідки дій янука та агресії, вимагати з НБУ стабільної одиниці, те ж саме, що і вимагати в воїна, що з температурою 40, здачі нормативів фізо, мотивуючи це тим, що в Статуті написано, що він має їм відповідати.
    От видужає, здасть норматив. Видужає економіка, буде привід вимагати стабільності гривні, вона ж похідна від економіки, а не дій НБУ. Він може тільки коригувати невеликі стрибки, як і усі центробанки світу.
    Цитувати Цитувати

Обізнаний Аватар Vergius
    Створено
    вересень 2014
    Місце
    Житомир
    Дописи
    499
    Подякував
    582
    300 Подяк в 225 Дописах
    Автор Теми

Мосяжник, якщо я Вас вірно зрозумів, то Ви вважаєте поточне падіння курсу гривні адекватним до реальної економічної ситуації? І наперед узгоджених спекулятивних дій щодо цього Ви теж зараз не вбачаєте? Все відбувається за класикою? МВФ не дав грошей? Немає реальних реформ? Зараз сильно скакнув платіжний баланс? Ще щось сталось непередбаченого заздалегідь учасниками ринку?
    Цитувати Цитувати

Створено
    серпень 2016
    Дописи
    70
    Подякував
    11
    69 Подяк в 42 Дописах
    Давайте так, падіння відносно чого? Відносно 1.76 на момент введення гривні? Чи легендарних 5.05, кризових 8.0, а може відносно 24?
    Останній час я бачу лише ринкову волятивність, і не бачу падіння. З приводу періодів та величин до цього, звичайно, що платою за життя в борг будуть такі речі.
    Спекулятивні та узгоджені це з теорії змови, я пропрацював в банківській системі 2 десятиліття, це тераріум, там змова неможлива в принципі, навіть якщо потенційні змовники 5 років паряться в одній бані.
    МВФ-овські гроші, ви ж знаєте, то в резерви і вони мають лише опосередкований вплив, як індикатор стану. І взагалі, то ж спеціальні права запозичення, не кеш, а можливість використання при нагоді, вона має лише психологічний вплив в даній ситуації.
    Баланс зараз таки непоганий, особливо в порівняні з 14-м роком, та і по решті років, коли в мінусах плентались теж.
    Тому, нічого критичного, є природні спроби стимулювана волятивність і в той же час в нас не совок, курс вільний. Але плинність попиту/пропозиції немає значних змін, тому "качання" є актуальними лише в короткостроковій перспективі і далі компенсуються.
    З.И. Вчора скинув чотиризначну суму в дол, не думаю, що сильно прогадаю. ))
    Цитувати Цитувати

Головний модератор
    Створено
    вересень 2014
    Дописи
    1,448
    Подякував
    381
    476 Подяк в 369 Дописах
    лише за історію з синком гонтарєву можна садити за грати.
    Цитувати Цитувати

7. Наступні користувачі подякували WilsonPayne за цей корисний допис:

Vergius (26-08-2016)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,608
    Подякував
    1,616
    1,327 Подяк в 747 Дописах
    Quote Написав Мосяжник Перегляд Допису
    ринкову волятивність
    Вибачте, трохи різонуло око... https://translate.google.com/#ru/uk/...81%D1%82%D1%8C
    або як варіант
    https://translate.google.com/#en/uk/volatility
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Цитувати Цитувати

Обізнаний Аватар Vergius
    Створено
    вересень 2014
    Місце
    Житомир
    Дописи
    499
    Подякував
    582
    300 Подяк в 225 Дописах
    Автор Теми

Quote Написав Мосяжник Перегляд Допису
    це тераріум, там змова неможлива в принципі, навіть якщо потенційні змовники 5 років паряться в одній бані.
    А як же постійні історії з неповерненням (спробами неповернення?) рефінансування? Чомусь декому це постійно сходить з рук, навіть при банкрутстві... На мій погляд, класична змова. Обтяжуючими обставинами тут є те, що майже завжди напередодні різких падінь курсу гривні чомусь відбувались піки об'ємів рефінансування. Співпадіння? Не думаю...
    Тому казочки про неможливість змов у будь-якій сфері - то лише казочки!
    А за "природними спробами стимулювати волатильність" у нас чомусь завжди стоять чиїсь конкретні інтереси, хтось завжди отримує від цього зиск. І цей хтось чомусь завжди з банківської системи. А ті, хто отримує зарплату (пенсію) у гривнях чомусь завжди стратегічно програють. (Ви самі писали, що колись було "1.76 на момент введення гривні? Чи легендарних 5.05, кризових 8.0, а може відносно 24").
    Цитувати Цитувати

10. Наступні користувачі подякували Vergius за цей корисний допис:

WilsonPayne (28-08-2016)

Створено
    серпень 2016
    Дописи
    70
    Подякував
    11
    69 Подяк в 42 Дописах
    Quote Написав WilsonPayne Перегляд Допису
    лише за історію з синком гонтарєву можна садити за грати.
    Аби було правдою, то я би перший цього вимагав. Але виявилось фейком, з квитанції за послуги, було вигадано наявність депозиту, та його зняття. Ви краще зверніть увагу, на ті ЗМІ що найбільше розкручують антигонтаревку, і РФ і домбабве, ну наші любителі сенсацій теж для тиражу стараються, але все здихає через відсутність доказів.

Quote Написав Vergius Перегляд Допису
    А як же постійні історії з неповерненням (спробами неповернення?) рефінансування? Чомусь декому це постійно сходить з рук, навіть при банкрутстві...
    Стоп, а тепер давайте згадаємо, що таке рефінансування, для чого та коли видається. Та подумаємо, чи варто його видавати, чи може "і так згодиться".

Вихідні:
    - банк залучає депозити, як відомо до року
    - банк видає кредити, від року до....
    - існувало правило беззаперечного права вимоги депозитних коштів, до кінця дії депозиту

Таким чином, ми маємо ситуацію, коли вкладники які побіжать за достроковим розривом швидко виберуть резерв і банк стане неплатіжним. При цьому до погашення кредитів, яке буде огого коли, він не зможе ні видавати депозити, ні проводити розрахунки юросіб, що обслуговується. Що, при великому банку, викличе ланцюгову реакцію неплатежів і повну ...

Тому, як і в всьому світі, НБУ, видає кредит комерційному банку. В сумах, що адекватні депозитному портфелю, причому під переуступку майнових прав, по УСІХ договорам кредитів/застав. Більш того, ці кошти потім все ж попадають в банківську систему, і стягуються НБУ у інших банків через різні механізми. При цьому вкладники отримують свої кошти, розрахунки суб'єктів господарювання проводяться і далі. Кредит НБУ забезпечений, а зайві гроші з ринку або стягнуті, або під матрацами, де вони не заважають.

Які проблемі?

А може не видавати, ну ок. Тоді вкладники чекають оголошення банкрутства банку, що може бути досить довго, бо це юридичний процес зі всіма скаргами апеляціями та касаціями. І далі отримують не більше 200 т.грн в руки, за рахунок уже ФГВ, який отримує кредит від НБУ під...ні під що, згідно ЗУ. А усі юрособи, просто пролітають як фанера, часто банкрутятся і викликають проблеми у контрагентів теж. Ну, і що ми виграли через незастосування рефінансування?

А не вертаються? Ну так, кредитний портфель може бути дохлим, або за допомогою юристів позичальників, що бачать банкрутство банку, стати дохлими я такого багато бачив. І тому буде повернений не повністю, а скажіть, якби кредитувався ФГВ, то він взагалі теоретично повернувся?

Чи може альтернатива аля ЮВТ краща? Вхід держави в капітал банку на суму повернення вкладів, потім зненацька з'являються відкладені витрати банку, що необхідно терміново перекривати, в розмірі майже спів ставним з поповненням капіталу, і все, пшик. Далі знову виправляння ситуації рефінансуванням, бо воно на відміну від капіталу не може компенсувати витрати, та банкрутство.

То що, зло чи необхідне рішення проблем з мінімальними втратами? А от якщо живий банк не повертає, то це зрада, але таких випадків нема. Запропонуйте ваш варіант вирішення, тільки без популістських "всіх перевішати" бо то дає тільки розростання цвинтарів, але не вирішення проблем.

Тому, не навіть при банкрутстві, а саме при банкрутстві рефа може не повернутись, але це менше зло.
    Востаннє редагувалось Мосяжник; 29-08-2016 в 11:01.
    Цитувати Цитувати

Обізнаний Аватар Vergius
    Створено
    вересень 2014
    Місце
    Житомир
    Дописи
    499
    Подякував
    582
    300 Подяк в 225 Дописах
    Автор Теми

Мосяжник, у теорії, звичайно все чудово і правильно - так як Ви і описали. Приблизно так і розказують студентам відповідних спеціальностей.

А в реальності трошки інакше. Банкам виділяють мільярди гривень, на які вони тут же купують долари, знаючи, що курс зросте. (Або й самі, домовившись, провокують це зростання).

Ну і, звичайно, вони виходять на ринок не цими грошима, а іншими. Про що є у них купа документів. Вони "просто виконували розпоряждення своїх клієнтів" і така інша маячня!

Нацбанк регулярно попадається на подібних безпідставних вкиданнях грошей у ринок - це безсумнівно, гугл все пам'ятає.
    А потім "виявляється", що хтось когось не так зрозумів, зовсім не це малось на увазі і таке інше. Тобто ніхто не винний - все у рамках чинного законодавства. (Хтось десь став трошки багатший чи комусь "натякнули" не лізти куди не треба).

І останнє. Я можна зрозуміти ось це http://www.epravda.com.ua/news/2016/02/15/581489/ , наприклад? Йдеться про стабкредити для ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" на 5,5 млрд гривень, "КБ" Надра банк "на 3,3 млрд гривень," Банку Камбіо "на 12 млн гривень, АТ" Імекс банку і іншим банкам при низькому рівні їх ліквідності. Якщо точніше, вони вже тоді майже всі були "мертві"
    А де гроші ділись? (І не треба говорити, що вкладникам повернулись - це відверта неправда!)
    За такі речі, я вважаю, якраз і можна було би трохи цвинтар збільшити!!!
    Цитувати Цитувати

13. Наступні користувачі подякували Vergius за цей корисний допис:

WilsonPayne (02-09-2016)

Створено
    серпень 2016
    Дописи
    70
    Подякував
    11
    69 Подяк в 42 Дописах
    Ну оскільки я не теоретик ))

Банкам виділяють мільярди гривень, на які вони тут же купують долари, знаючи, що курс зросте. (Або й самі, домовившись, провокують це зростання).
    Більше половини вкладів в банках в валюті, можу знайти точну суму, не важливо. Так от НБУ виділяє рефу для видачі вкладів в ГРИВНІ. З гривнею все просто, купили готівку, привезли-видали.
    А як же бути з валютними вкладами?
    Так, треба вийти на біржу, купити позицію, потім обготівити коррахунок, для чого часто чартер летить. І потім вже розвести видати.

То що, валютні вклади не роздавати? Мадам ЮВТ трохи потопталась по цій темі, будучи повним профаном, і створила міф. Банки просто зобов'язані після цього вийти на вал.ринок з покупкою. Саме тому усі гучні "розслідування" анонсовані профанами провалюються тихенько, бо аби щось стверджувати треба щось петрати в питанні. Розслідування та строки, мали б перспективу, селява, якби банки після цього не виходили на біржу.
    Про "вивід коштів" це стандартна хохма, якщо є бажання розберемо по-операційно будь-який законний!!! платіж клієнта банку в валюті, і висмикнемо звідти операцію, яку можна назвати виводом банком коштів за кордон. Пардон, але поки кошти не появляться на лоро/ностра рахунку (коррахунку) десь за кордоном, ніякі клієнтські платежі не підуть.

І не треба говорити, що вкладникам повернулись - це відверта неправда!
    От я знаю декілька сотен вкладників, з десятка проблемних банків. Надавав консультації, і можу розказати багато цікавих та повчальних історій. Серед них є один, що нічого не отримав, оскільки в свій час "вибив" з банку підвищену ставку по вкладу, а це вже суми не під ФГВ по закону. Та декілька людей, в яких більше 200 т.грн в руки. там проліт на вершки. В решти усе повернуто.
    Приведіть конкретний приклад неповернення, давайте розберемо. Я цим гроші заробляв. ))) Не кажіть про неправду, тим більш так емоційно.
    Про "мертві" я ж казав, перечитайте чому дається і під що. В вас є інший варіант як розрахуватись?

Якщо вам цікаво, перший вклад яким я займався був Ажіо, були Градобанку, звісно АБ Україна 90-ті і аж до Надра, Родоводу, ну і Дельти.

П.С. А ще згадав одного...називав його для себе "клоуном", в Надрі був. Порад не слухався, все в суд летів, ну отримав рішення суду, його банк навіть не оскаржував. Побіг в виконавчу, там перетер/порішав і.... І став звичайним кредитором, з яким по закону розрахунки після вкладників, регресів, зарплат, податків. Перехитрив усіх, виграв тільки його юрист. ))
    Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •