Сторінка 1 з 3 123 КінецьКінець
Результати з 1 по 10 із 26

Тема: Форекс в Україні. Перспективи розвитку

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    89 Подяк в 54 Дописах

Форекс в Україні. Перспективи розвитку

Україна - держава багато в чому унікальна. І форекс-ринок тут – не виключення.
    В чому ж полягає унікальність українського Форексу? Справа в тому, що, з одного боку, він, безумовно, існує. Але з іншого - його, практично, немає.
    Як так може бути?
    Рекламу різних ДЦ (дилерських центрів) ми майже щодня бачимо на вулицях, в газетах, Інтернеті та на телебаченні. Але, попри уявні чисельність та різноманітність форекс-брокерів в Україні, насправді законно надавати послуги арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі (а саме так банківською термінологією називається те, чим займаються форекс-трейдери) в нас можуть аж 3 (ТРИ) організації. Це ДЦ банків «Інтеграл», «Укргазбанк» та «Дельта» (до весни 2014-го року такі послуги надавав і «Брокбізнесбанк», але з березня в банку була введена тимчасова адміністрація, а в черні почалася процедура його ліквідації).
    Щоб пояснити, як склалася така ситуація, зробимо невеличкий екскурс в історію.
    Форекс прийшов в Україну в кінці 90-х – на початку 2000-их років і спочатку розвивався так же, як і в решті країн колишнього СРСР. Відкривалися власні, як правило, дрібні ДЦ (ділерські центри), а також філіали крупніших ДЦ, найчастіше, російського походження. Була, звичайно, й українська специфіка, характерна для нашого фінансового ринку. А саме – активність українського форекс-ринку, також, як і ринку цінних паперів була досить невеликою. Ситуація почала дещо покращуватись із початком поширення масового широкополосного Інтернету. Але все одно, Форекс залишався забавкою дуже обмеженого кола клієнтів, здебільшого, у містах-мільйонниках. Навіть не в кожному обласному центрі були офіси форекс-брокерів.
    Деяке пожвавлення у ринок Форексу в Україні з середини 2000-их років привнесла компанія «Forex Club». В складі компанії, окрім, власне, брокера, є й так звана «Академія Біржової Торгівлі». Таким чином, «Forex Club» займався «просвітницькою» діяльністю, масованою рекламою та діяльністю філіалів «Академії» ознайомлюючи з основами фінансового трейдингу широкі верстви українського населення.
    До початку 2010-их років в Україні вже діяло кілька десятків різних форекс-контор різного «калібру» та ступеню чесності. Також свої ДЦ спробували відкрити і кілька банків. На цей час в Україні був у розпалі перерозподіл сфер впливу у бізнесі на користь «сім’ї» тодішнього президента. Влада України інтенсивно шукала нові джерела прибутків та намагалася мати свою долю з усього, що якось працювало на теренах країни.
    З метою взяти під контроль форекс-ринок України у серпні 2012-го року НБУ видає постанову № 327 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Нас у цій постанові цікавлять наступні абзаци:
    «Уповноважені банки мають право здійснювати арбітражні операції виключно після реєстрації в Національному банку правил проведення цих операцій в порядку, що визначений Національним банком.
    Юридичні особи (крім уповноважених банків) та фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності не мають права здійснювати арбітражні операції.»

Таким чином, після вступу в дію даної постанови законними форекс-брокерами в Україні можуть бути лише банки, і то – після проходження в НБУ певної процедури реєстрації.
    Не знаю, чи й справді НБУ сподівався, що більшість ДЦ «кинуться» отримувати банківські ліцензії та проходити реєстрацію, а банки почнуть масово відкривати свої дилерські центри – але ні того, ані другого не сталося.
    Таким чином, як вже було згадано вище, законно функціонуючими форекс-брокерами в Україні є лише 3 банки. Та й у них цей напрямок діяльності не надто активний. В усякому разі, реклами банків, як брокерських контор, майже не видно, а в багатьох відділеннях навіть не всі операціоністи знають, що банк надає послуги арбітражних операцій, не кажучи вже про кваліфіковані консультації та залучення клієнтів.
    Решта ж ДЦ, найчастіше, являють собою комбінацію з материнської структури-нерезидента (причому, місце реєстрації, як правило – оффшор) та зареєстрованої в Україні контори, в якої основним видом діяльності є, наприклад, щось на кшталт консультаційних послуг.
    Причому, українські ДЦ нерідко не гребують недобросовісною рекламою, а іноді – й прямим обманом. Наприклад, багато з них рекламують Форекс, як простий та ефективний спосіб заробити гроші, навіть для новачків. А саме на новачках, здебільшого, й заробляють форекс-брокери. І заробіток цей не обмежується «злитими» депозитами новоспечених «трейдерів». Нерідко ДЦ організовують різного роду платні «курси» та «школи» фінансової торгівлі. Завданням яких, крім, звичайно, отримання грошей за навчання, є всебічна агітація клієнтів до реальної торгівлі саме в «материнському» ДЦ.
    З огляду на все вищесказане, не дивно, що багато людей вважають Форекс не цілком легальним і достойним способом заробітку, а чимось на кшталт лотереї, або й відвертого «лохотрону». Але ж будь-який трейдер зі стажем знає, що, по-перше, заробляти на Форексі цілком можливо (навіть в Україні ), а по-друге, заробіток цей насправді потребує чималої підготовки і серйозної та кропіткої праці, особливо, якщо він є основним, а не додатковим.
    В Україні, як ми з’ясували, є два варіанти вибору брокера: або «уповноважений банк», або ДЦ, замаскований під «консультаційний центр». І в одному, і в другому випадку клієнта очікують як плюси, так і мінуси.
    Для банків плюсами є законність такої діяльності (банк не тільки має право на надання брокерських послуг, але й виступає податковим агентом клієнта, знімаючи з останнього всі клопоти по адмініструванню оподаткування та легалізації прибутків), менша вірогідність зіткнутись з обманом, а також можливість вирішувати проблеми (якщо вони з’являться) у правовому полі. Мінусами ж є те, що з прибутку все-таки доведеться сплатити податок . Також до мінусів можна віднести невелику можливість вибору банків-брокерів і, відповідно, умов торгівлі. Власне, умови ці мало відрізняються: платформа MetaTrader, плече 1:100, спреди 2-3 пункти на більшість популярних пар. Втім, охочі можуть ознайомитись з умовами банків детальніше на відповідних сторінках:
    «Інтеграл», «Укргазбанк» та «Дельта».
    Що ж до решти ДЦ – їх плюси та мінуси багато в чому є віддзеркаленням плюсів та мінусів брокерів-банків. Так, в куди більшому розмаїтті умов небанківських дилерських центрів клієнт зможе знайти як менші спреди, так і більш вигідні свопи. Виводячи гроші через WebMoney, або інші системи електронних платежів, можна практично уникнути оподаткування. Персонал небанківських ДЦ, як правило, більш кваліфікований і зацікавлений у клієнті, тому з ним простіше і приємніше мати справу. До мінусів же можна віднести, перш за все, повну правову незахищеність клієнта перед ДЦ. Крім того, для бажаючих легалізувати свої доходи, виникнуть проблеми, пов’язані з усіма особливостями ведення зовнішньоекономічної діяльності резидентами України.
    Таким чином, можливості для форекс-трейдингу, хоч і не досить розвинені, в Україні зараз є. Що ж до майбутнього – перспективи залежать, насамперед, від загального стану економіки країни. Адже Форекс – це бізнес, пов’язаний з обігом валюти. Зараз же, в умовах економічної та політичної нестабільності, фінансові установи схильні скоріш тримати валюту у «загашниках», аніж пускати в активний обіг. Але можна сподіватись, що таким чином утвориться «відкладений попит» на валютні операції. І, після стабілізації економіки, ми побачимо бурхливий розвиток фінансового ринку в Україні, в тому числі, і у валютному трейдингу. Якщо ж наші законодавці більш розумно врегулюють ринок арбітражних операцій, та ще й «відв’язавши» його від банківської сфери – це значно спростить залучення тимчасово вільних валютних коштів фізичних та юридичних осіб на український ринок Форекс.

====================
    Автор статті: Infospacer
    Всі права на статтю належать forexforum.com.ua
    Цитувати Цитувати

2. Наступні 5 користувачів подякували Infospacer за цей корисний допис:

bvn (04-09-2014),fxf (04-09-2014),trader27 (28-11-2016),Vasya_Neutron (04-12-2014),Vergius (04-09-2014)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,617
    1,327 Подяк в 747 Дописах
    Quote Написав Infospacer Перегляд Допису
    Мінусами ж є те, що з прибутку все-таки доведеться сплатити податок .
    Це можна вважати й плюсом. Бува таке й хотів би сплатити податок, та просто не знаєш як це правильно зробити, якщо отримав дохід 100 wmz, скільки гривень потрібно сплатити? По якому курсу їх сплачувати? Чи потрібен я комісії на вивід в гривню покладати на свій рахунок? І таке інше... вже не кажучи, про можливі запитання, звідки взялися в мене ці кошти і як пояснити їх походження? Але це все, на мій погляд, варто окремої теми для обговорення.

Так, в куди більшому розмаїтті умов небанківських дилерських центрів клієнт зможе знайти як менші спреди, так і більш вигідні свопи.
    Так, умови в банківських ДЦ чомусь зовсім не для людей. Складається враження, що вони тримають ці послуги "для понту" - ми такі круті, бо надаєм послуги форекс. Але ніхто не думає потурбуватися про те, щоб дійсно залучити побільше клієнтів на цю послугу. Ось мені що зовсім незрозуміло, чому в банках завжди свопування відбувається з перевідкриттям позицій і зарахуванням плаваючого прибутку/збитку на баланс? Це ж так незручно! Для мене це майже головна причина, чому я не хочу працювати з банками, ну хіба що дивні самі значення свопів, то в обидва боки від’ємні навіть по AUDUSD, то навіть таке трапляється диво - в обидва боки додатні. Звичайно, додатні свопи зовсім не ті, що надають деякі офшорні брокери...

Але можна сподіватись, що таким чином утвориться «відкладений попит» на валютні операції.
    Так, стабілізація в економіці - дуже важливий фактор. Але мені здається ще й проблема в тому, що немає в нас потужного форекс лоббі - тобто спільноти, яка б відстоювала інтереси форекс-трейдерів, включаючи й на владному рівні (в Раді, серед наближених до уряду осіб), та навіть нікому це не потрібно серед звичайних людей, які б могли вийти на мітинг з плакатами, якщо іншими методами в нас в країні нічого не можна зрушити

Був би дуже радий, якби цей форум став місцем для створення такої української форекс спільноти...
    Перед тим, як писати на форумі, ознайомтесь з Правилами форуму.
    Цитувати Цитувати

4. Наступні користувачі подякували bvn за цей корисний допис:

trader27 (28-11-2016)

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,617
    Quote Написав bvn Перегляд Допису
    Ось мені що зовсім незрозуміло, чому в банках завжди свопування відбувається з перевідкриттям позицій і зарахуванням плаваючого прибутку/збитку на баланс?
    Виявляється саме такі умови банкам диктує наш "любимий" Нацбанк! Як набридли дебіли при владі!
    Цитувати Цитувати

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    89 Подяк в 54 Дописах
    Автор Теми

Виявляється саме такі умови банкам диктує наш "любимий" Нацбанк! Як набридли дебіли при владі!
    Ніяк не можу зрозуміти: а в чому, власне, проблема перевідкриття позицій?
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,617
    Ніяк не можу зрозуміти: а в чому, власне, проблема перевідкриття позицій?
    Якщо позиції відкриті декілька місяців, треба постійно вести облік, скільки вони в мінус пішли, скільки їм треба ще бути, щоб в плюс вийти... Я взагалі не розумію, як це робити, коли вони будуть кожен день перевідкриватися... Добре, якщо позиція по одній парі, а як по декільком, де чий збиток, де чий прибуток... просто жесть якась... треба буде окремо в екселі облік вести, чи що?
    Цитувати Цитувати

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    89 Подяк в 54 Дописах
    Автор Теми

Якщо позиції відкриті декілька місяців, треба постійно вести облік, скільки вони в мінус пішли, скільки їм треба ще бути, щоб в плюс вийти... Я взагалі не розумію, як це робити, коли вони будуть кожен день перевідкриватися... Добре, якщо позиція по одній парі, а як по декільком, де чий збиток, де чий прибуток... просто жесть якась... треба буде окремо в екселі облік вести, чи що?
    Ну, якщо таких "стратегічних" позицій більше десятка - можлива деяка плутанина. А взагалі, я, наприклад, веду облік за TP (адже вони, як і SL, при перевідкритті зберігаються). Якщо усереднюю по якійсь парі, то вираховую TP, який виводить в "нуль" або б/з, та виставляю його в одній з позицій.
    Цитувати Цитувати

Адміністратор Аватар bvn
    Створено
    липень 2014
    Місце
    Полтава, Україна
    Дописи
    2,609
    Подякував
    1,617
    А взагалі, я, наприклад, веду облік за TP (адже вони
    Так, якби я використовував TP, то це частково б полегшило роботу, але в цій своїй системі, я їх не використовую. Закриваю позицію по деяким іншим критеріям, в тому числі беру до уваги профіт.
    Цитувати Цитувати

Початківець
    Створено
    серпень 2014
    Місце
    Полтава
    Дописи
    87
    Подякував
    43
    89 Подяк в 54 Дописах
    Автор Теми

Так, якби я використовував TP, то це частково б полегшило роботу, але в цій своїй системі, я їх не використовую. Закриваю позицію по деяким іншим критеріям, в тому числі беру до уваги профіт.
    "Помічати" позиції не обов'язково тим TP, якого Ви прагнете досягнути. Це може бути просто котирування, яке відстоїть від ціни відкриття на цілу кількість фігур. А закривати позицію ніщо не завадить по будь-яким критеріям.
    Цитувати Цитувати

Досвідчений Аватар Атол
    Створено
    вересень 2014
    Місце
    місто на Дніпрі)
    Дописи
    925
    Подякував
    270
    203 Подяк в 142 Дописах
    Мінусами ж є те, що з прибутку все-таки доведеться сплатити податок .
    Це можна вважати й плюсом. Бува таке й хотів би сплатити податок, та просто не знаєш як це правильно зробити, якщо отримав дохід 100 wmz, скільки гривень потрібно сплатити? По якому курсу їх сплачувати? Чи потрібен я комісії на вивід в гривню покладати на свій рахунок? І таке інше... вже не кажучи, про можливі запитання, звідки взялися в мене ці кошти і як пояснити їх походження? Але це все, на мій погляд, варто окремої теми для обговорення.
    тут я незгідний з доходу у форексі можна не платити податок)))!
    Цитувати Цитувати

Початківець
    Створено
    липень 2014
    Дописи
    163
    Подякував
    28
    32 Подяк в 31 Дописах
    Quote Написав Атол Перегляд Допису
    тут я незгідний з доходу у форексі можна не платити податок)))!
    головне потім пояснити податковій звідки у вас машина, квартира, тощо
    З повагою, fxf.
    Цитувати Цитувати

Інформація про Тему

Users Browsing this Thread

Зараз 1 відвідувачів переглядають цю тему. (0 користувачів і 1 гостей)

Права у Розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете писати відповіді
  • Ви не можете робити вкладення
  • Ви не можете правити ваші дописи
  •